Harç Ücretleri Hakkında Yardım..

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
bizim üniversitenin sayfada böyle bir bilgi var, cevap olabilir biraz;

" 29 Ağustos 2012 tarih ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2012/3584 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve bu karar gereğince Rektörlük web sayfasında da ilan edilmiş olan açıklamalar ışığında; Enstitümüze 2012-2013 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılından itibaren kayıt yaptıracak lisansüstü öğrencilerden, ikinci öğretim programına yerleştirilenler 03-14 Eylül 2012 tarihleri arasında ücretlerini yatırabileceklerdir. Örgün öğretim programlarına yerleştirilenler ise herhangi bir ücret yatırmayacaklardır.
Ancak ilgili Kanunun 11.Maddesine göre Hazırlık Sınıfı veya yabancı dil geliştirme programı hariç olmak üzere, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim programlarından yasal program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.
Bakanlar Kurulu Kararı için tıklayın."

güzel ve net bilgi.... okulu uzatanlar, ödeyecek yani bişiler... :cool:

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet benimde aldığım bilgiye göre de 2 yılı 3 e uzatanlar veya 4 ü 5 e uzatanlar harç parası ödeyecekler.. :)
Uzatanlar olarak hepimize geçmiş olsun.. :)

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim okuldada ödenecek yazıyor :

ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDEYECEK OLANLAR

İkinci Öğretim (İ.Ö) programlarına 2012-2013 öğretim yılında yeni kayıt hakkı kazanan ve hala öğrenimine devam etmekte olan öğrenciler öğrenim ücretlerini ödeyeceklerdir.

NORMAL ÖĞRENİM SÜRESİNİ AŞAN BİRİNCİ ÖĞRETİM PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNDEN;

· Öğrenim süresi 2 yıl olan ve 3. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Öğrenim süresi 4 yıl olan ve 5. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Öğrenim süresi 5 yıl olan ve 6. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Öğrenim süresi 6 yıl olan ve 7. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Yüksek Lisans (Tezli) olan ve 3. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Yüksek Lisans (Tezsiz) olan ve 4. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Doktora/Sanatta Yeterlilik eğitimi yapan ve 5. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler;

barca1899

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olan bize 2.öğretimlere oluyor

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
2 öğretim, yarıözel ünv tadında bişi, ya, onun için para mevzuu oluyor sanki... :cool:

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 öğretim, yarıözel ünv tadında bişi, ya, onun için para mevzuu oluyor sanki... :cool:
2. ögretim uzaktan eğitim olanlar katkı payı değil ögrenim ücreti ödüyo bu yüzden sadece katkı payları kalktıgı için 1.ögretimlerin ücreti kalktı :)