Hava sorunu

flash11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle tüm abilerime kardeşlerime kazasız belasız sürüşler dilerim.
Arabamı aldıktan bir ay sonra antifreez koyana dek hiçbir sorun yoktu.
Daha sonra belirsiz aralıklarla havası alındı, aldım. en son geçtiğimiz iki hafta önce nizami olarak ustamla havasını alıp radyatör ve yedek su kasesinin kapaklarını değiştirdim. çünkü radyatör kapağından su kaçağı tespit etmiştim. ve bu şekilde yaklaşık 600 km yol yaptım. sorunsuz olarak. taa ki dün akşam düzensiz hararet ve kaloriferin bi soğuk bi sıcak bi ılık üfleyesiye kadar. sanırım yeniden hava yaptı diye motor kaputunu açtım bu kezde yedek su deposundan hafif hava kabarcıkları ve su attığını gördüm. bu kez gaz beyni donmadı daha önce gaz beynim de donuyor havasını aldıktan sonra bir sorun olmuyordu. Acaba kaçak mı var hatta contadan bile şüphelenmeye başlıyorum fakat havasını aldıktan sonra araba ruh değiştiriyor hiçbir sourn yok ne şişme ne su da yağ ne yağda su hiçbir şey. hortumlarıda kaçak olabilir mi bana akıl verir misiniz çok çaresizim arabamdan soğudum resmen :S
Çok uzun yazdım özür dilerim yardımlarınızı bekliyorum :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Havası alınamamış demekki ....

flash11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki bu durum 600km sonra mı ortaya çıkıyor ?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Peki bu durum 600km sonra mı ortaya çıkıyor ?

​oda doğru 600 km yi atlamışım ben:)hortumları detaylı gözden geçirmek lazım sanıyorum o zaman ...

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suda azalma durumu oluyor mu?
Yağda su, suda yağ oluyor mu?

Tahminim biyerlerde kaçak var. O kaçak suyunuzu eksiltirken hava yapmasına yol açıyor.
Suyunuzdada gözle görülür fakat hafif azalma varsa ve bu 600km sonra ortaya çıkıyorsa kaçağınız çok küçük boyutta bir kaçaktır.
Birde 600km gittiniz araba 1 gün yattı diyelim. Ertesi gün çalıştırdınız başınıza bu iş geldi. Muhtemelen radyatörde kaçak var.
Çünki araba çalıştığı zaman çok fazla kaçırma yapmamaktadır. Kaçağın çoğunluğu motor stop konumdayken olur.

Eğer bulamadığınız bir kaçağınız varsa parçacılarda kaçak giderici malzemeler var.
Toz ve sıvı olanlar. Üzerlerinde kullanma talimatı var.
Çok tavsiye edilen birşey değil. Zararlı olduğunuda söyleyenler var. Kullanırsan sıvı olanı kullan diyorlar.
Benimde ufak bir kaçağım vardı. Sıvı olanı kullandım sorun yaşamadım. Sizinde bulamadığınız bir kaçağınız varsa deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim. Kerim abi size en iyi çözümü söylecektir

flash11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
suda yağ yağ da da su olmuyor.
tam dediğiniz gibi araba uzunca süre veya 1 2 gün yattıktan sonra bu tip şeyler oluyor. o sıvılardan kullanıp deneyeyim en iyisi birde . teşekkür ederim

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
suda yağ yağ da da su olmuyor.
tam dediğiniz gibi araba uzunca süre veya 1 2 gün yattıktan sonra bu tip şeyler oluyor. o sıvılardan kullanıp deneyeyim en iyisi birde . teşekkür ederim
Muhtemelen söylediğim gibi küçük bir deliğiniz var. Toz olanı kesinlikle kullanmayın diyor ustalar. Sıvı olanı kullandım işimi gördü herhangi bir zararınıda görmedim. Umarım kolaylıkla sıkıntınız çözülür :)

flash11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim en yakın zaman da deneyip yazacağım buraya gerçekten bezdirdi.

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
internetten araştırtır basınclı su testi yapabileceğin bir yer var mı ?