Hava sorunu

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Arkadaşlara ilaveten, genleşme kabının kapağının orijinal olduğuna emin ol öncelikle kardeşim.Orijinal değilse her türlü saçmalığı yapar.Flash motorunda 20 nin üzerinde su tapası var , çoğu gözle görülmeyen yerlerde , yani adamlar volant dişlisinin arkasına bile tapa koymuş.Araç yaşlandıkça bu tapalar sorun çıkartıyor.Çok iyi gözlemen lazım nerede sorun olduğunu.Eğer bulamazsan 1-2 yemek kaşığı kırmızı toz biberi soğutma sıvısına at , kaçıran yerle ilgili yardımcı olacaktır.

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pul biber çok eski bir taktik, fakat radyatör kanalcıklarını özellikle kalorifer peteğini tıkadığı söyleniyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Pul biber çok eski bir taktik, fakat radyatör kanalcıklarını özellikle kalorifer peteğini tıkadığı söyleniyor.

Bende eskiyim Ferzan : )) Bütün katkı maddelerinin fazlası tıkıyor zaten.Ben flash ım ve manager im varken çok çektim bu su işinden.Bir yeri bulup hallediyorsun diğeri çıkıyor.En temizi motoru dışarı alıp tüm tapa , conta su ile ilgili ne varsa elden geçirmek.Tabi bu maliyetli olacaktır.

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende eskiyim Ferzan : )) Bütün katkı maddelerinin fazlası tıkıyor zaten.Ben flash ım ve manager im varken çok çektim bu su işinden.Bir yeri bulup hallediyorsun diğeri çıkıyor.En temizi motoru dışarı alıp tüm tapa , conta su ile ilgili ne varsa elden geçirmek.Tabi bu maliyetli olacaktır.

Bende yeni sayılmam abi :) Çocukluğumda babamdan görmüştüm o tekniği :)
Banada lazım olduğu zaman biraz araştırma yaptım. pul biber, toz, sıvı tıkayıcılar içinde en mantıklısı sıvı olanın olduğunu gördüm.
Tıpa sorununu babamın flashında bende yaşamıştım. Manifoldun altındaki tıpa komple çıkmıştı yerinden :)

flash11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genleşme kabının kapağını yeni değiştirdim kimi zaman foşurdama oluyor onda kapağın ağzında tam. iyi dediniz ben onu bir değiştireyim.
Motoru bir indirsek neler yaparız da :)

flash11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki siz arabalarınızın havasını nasıl alıyorsunuz?

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genleşme kabını yukarı kaldırıyorum kapağı aöık vaziyette. Araba sıcak ve çalışır pozisyonda hava alma dalgasından alıyorum ben..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
9 senedir 11 kullanıyorum hiç hava sorunu yaşamadım oda ilginç hımm neyse artık başıma gelirse ne yapacağımı ezbere biliyorum :))

flash11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi senin gibi r11 den anlamak ve senin ki gibi sorunusuzuna binmeyi çok isterdim :)
Sorunun Termostatdan olabileceği geldi bugün aklıma. söktüm ve geç çalıştığını çalışmadığını bazende sorunsuz çalıştığını test ettim. Yerinden söktüm ve direkt bağladım. havasını aldım denedim sorunsuz. şimdi param olunca yeni termostat alıp değiştirmeye karar verdim hakkımızda hayırlısı :)

ALoNso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kireçlenme durumu falan varsa kireç çözücü ile yıkayın. Termostat 15-20 TL civarıdır. Ben olsam temizlemeden yenisini alırdım. Termostaton yazlık kışlık muhabetine aldanmaz fabrika kaç derece takmışsa onu alır takardım.. :)