ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
En Güncel Değerler 20.07.2011

Malum Temmuz Ayı Full Klima Aktif

Araç Yakıt Tasarruf Amaciyla Kullanılmamaktadir Yanliş Anlaşilmasin Standart Kendi Kullanımım

Maşallahı İhmal Etmeyelim

Bir Yerde Bir Yanlış Var Ama Nerede

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün kangocular pusuda bekliyor :D 5.1 LT maşalalh

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Ben Gerek 90 HP FAP Gereksede 110 HP FAP Gerek Daha Önceki Kangoolarimla 85 HP Ve 105 HP
Hep 6 Litre Yaktım İnanasim Gelmiyor Gelemiyor
Kusura Bakmayın Bir Kaç Sefer Helikopter Yapmama Rağmen 7 Litrede Kaldi Üstüne Hiç Cikamadim

Son düzenleme:

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haydar abi senin kullanımın şehir içi dışı karışık hatta şehir dışı daha fazla kullanıyorsun..
Bizim araçta senin gibi kullanılsa aynı ortalamayı yakalar..
Bizim kullandığımız alanda sürekli dur-kalk oluyor ve eve dönerkende ful yokuş çıktığımız için bu ortalamalar oluyor..
İstanbula giderken çoğunluk 170 civarında gittik ortalama 8.0-8.3 lt arasındaydı..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az yakan kangurularımıza maşallah :) Çok yakanlarda yaktıklarının hakkını versinler :D :D

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Vahap O Araci Kontrol Ettir Bence Yol Bilgisayarinda Bir Problem Olabilir

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bakın şimdi geldi aklıma bir iki ay kadar önce benim depo şamandırası arızalandı ve serviste değiştirildi. Arıza sebebi olarak da depoyu fulletirken pompa attıktan sonra hani az biraz daha mazot koyuyor ya pompacılar, o gösterildi. Bu onarımdan sonra Giresun'a gidip geldim. Giderken değil ama dönerken bir ölçüm yaptım tek depo ile tam olarak 835 km yol geldim. Sapanca'da ki Shell'e kadar hiç yakıt almadan 80 ile 150 arasında hızlarla geldim. Bir kaç yerde çalışma vardı oralarda çok aşırı yavaşladığım oldu onun haricinde çoğunluğu süratli geldik.

Var bunda bi iş

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Abi bakın şimdi geldi aklıma bir iki ay kadar önce benim depo şamandırası arızalandı ve serviste değiştirildi. Arıza sebebi olarak da depoyu fulletirken pompa attıktan sonra hani az biraz daha mazot koyuyor ya pompacılar, o gösterildi. Bu onarımdan sonra Giresun'a gidip geldim. Giderken değil ama dönerken bir ölçüm yaptım tek depo ile tam olarak 835 km yol geldim. Sapanca'da ki Shell'e kadar hiç yakıt almadan 80 ile 150 arasında hızlarla geldim. Bir kaç yerde çalışma vardı oralarda çok aşırı yavaşladığım oldu onun haricinde çoğunluğu süratli geldik.

Var bunda bi iş

Bu Şamandira Arizasi Az Yakıtla Dolaşan Arabalarda Çikan Bir Problem Yoksa Tabanca Attıkdan Sonra Da Doldurmaylan Alakali Olsa Benim Bütün Kullandıgım Araclar Mındar Olurdu Ben Hep Ağzina Kadar Dolduruyorum Çünkü

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende malum yol bilgisayarı yok sürekli full yaparak ölçüyorum.85 lik ilk alındığında max 7lt 105 lik 7.8lt olmuştu çok da zorlamamıştım.85 lik 5.1 i gördüm 105 lik 5.2 ama daha yeni 85 lik şu an 5.3-6.0 arası yakıyor kullanım klimaya göre.

105 lik 2000km den itibaren yakıtı bir anda düşürdü 5.2 yi gördüm biraz sabırlı vitesleri 2000 de değiştirerek bayıldığı yerdede vites küçülterek çünkü düşük devirde zorlanınca daha çok yakar.
Şimdi yine full yapıcam ama bu sefer bu kadar sabırlı olamadım :) birde yaz klima açık bu sefer daha çabuk söndü ledler.Ama bence normal.
Yani yaklaşık 1500kg 1800mm yükseklikte yerden 21cm yüksek arabaya biniyoruz sonuçta ne kadar azda yaksa bir clio hb symbol gibi yakmasını beklememek lazım çünkü bu dez avantajlar biraz spor kullanınca yakıtı artırıyor kaldıki 90 ı geçtikten sonra normalden çok daha fazla yakar.
Çünkü boyutları ,altının yerden yüksek olması,şanzımanın yüke göre ayarlanmasından dolayı hızlanma girişimleriniz size diğer araçlardan çok yaktıracaktır.

Vahap senin sorunun aracı hızlı kullanman.Bende 110 üzeri kullandım mı ledler çabuk sönüyor.5.1-5.0lt görebilirsin ama bunun için 90-100 kullanman gerekli,dur kalklarda gaz vermeden direk debriyajla kalkman 2000d/dk da vites büyütmen gerekli.
Bu aracın normal kullanım ortalaması 5.5-6lt (Karma) dir.Ayrıca gtl ye bu fark değer mi ??? ben exellium ile 5.2 yi tutturdum 5 in altına da inebilirim
.)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi arabayı alalı neredeyse bir yıl olacak, bir yıl içerisinde yalnızca bir kere yaktık yakıt ışığını, onun haricinde en az çeyrek depo yakıt oldu hep. Servise götürdüm; çok yakıttandır dediler.