helezon kesme gafleti...

okky33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar herkes yay al demiş ama bide işin amortisör olayı var yani arastırmalarım sonucu herkes spor yay takacaksan amortisörleride değiştireceksin bu işi takım olarak yapacaksın diyolar yay ile amortisör kombine olmalı diyor herkes ee ozamanda maliyet baya artacak sanırım. en sağlıklı en konforlu en doğru işlemi yapacak olursam ne kadar bütçe lazım bu işe yay olarak ne almalıyım amortisör almalımıyım alacaksam onu ne almalıyım coilover deniyor on numara deniyor ama sanırım onun maliyeti en aşağı 2000 tl civarlarında o da markasız olanları diye duydum ve okadar bütçem kesinlikler yok. açıkcası denenmiş tecrübelerinizden yola çıkarak ben bu işten en doğru ve en ucuz nekadara çıkarım arkadaslar bana ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konfor mu istiyorsun görüntü mü buna karar vermen lazım...

okky33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konfor mu istiyorsun görüntü mü buna karar vermen lazım...

her ikisinide istiyorum tabiki ama biliorum bu güzel görünüm için biraz konfordan fedakarlık gerekli kabul lakin benim arayısım aracın basık görünümünü koruyup konforu nasıl maksimum seviyeye çekebilirim bunun için ne gerekli marka model maliyet vs vs ayrıntılı bi bilgilendirilme ve yönlendirilme ihtiyacım var ve özellikle tecrübeyle sabit olan önerileri dikkate alıcam...

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denenmiş tecrübe.Gidip Eibach 3.5 luk yay al git namistain'e 4 cm kısa yumuşak amortisör yaptır hem araban basık olsun hemde konforun idare eder.İşlemin maliyeti yay dahil 400tl gibi bi rakama denk gelir

okky33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denenmiş tecrübe.Gidip Eibach 3.5 luk yay al git namistain'e 4 cm kısa yumuşak amortisör yaptır hem araban basık olsun hemde konforun idare eder.İşlemin maliyeti yay dahil 400tl gibi bi rakama denk gelir

kırmızıyla işaretlediğim yere bitiim ayberk tesekkür ederim değerli yorumun için :) dikkate alıcam hele bi herkes fikir versin ona göre bi karar vericem...

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayberkin dediğinin dışında bir fikir olmaz daha,ayberk sana son noktayı söylemiş bütçene göre...

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim ankara ekibinden 2 kişi almanyadan FK autodan 6cm lik spor yay getirttiriyor fiyatı 100tl kargo dahil.Ama amortisör stock halinden en az 5 cm aşşağısında çalışcağı için tahmince zıplama benimkine nazaran daha fazla olucaktır.1 hafta içinde ellerinde olur tahminimce

okky33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim ankara ekibinden 2 kişi almanyadan FK autodan 6cm lik spor yay getirttiriyor fiyatı 100tl kargo dahil.Ama amortisör stock halinden en az 5 cm aşşağısında çalışcağı için tahmince zıplama benimkine nazaran daha fazla olucaktır.1 hafta içinde ellerinde olur tahminimce

olmazsa onlarla da bi konusayım bakalım. yani onların takacağı yay ile senin veya benim arabadan dahamı basık olacak araba? öyle olacaksa istemiyorum bu seferde zırt pırt altını vurmakla uğrasamam. ancak senin kendi aracına yaptırdığın sistem sanırım daha mantıklı ve konforlu olur gibi geldi bana ne dersin? ya bide benim arabanın resimlerine bi baksana biliosun forumda var bi bak bakalım benim araba seninkinden dahamı basık yoksa seninkimi daha basık? ona göre senin sistemi yaptırcak olsam ne kadar basılcağını tahmin etmeye çalısıcam...

meganeomani

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en iyisi 3.5 lik tawsiye ederim

RsErdi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende ısısttırdım sanırım aynı durumdayız bende nefret etmeye başladım az kaldı :D
fk lar gelsin bende bakıcam bi bnmkine göre brz daha konforluysa bende alıcam