helezon kesme gafleti...

okky33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende ısısttırdım sanırım aynı durumdayız bende nefret etmeye başladım az kaldı :D
fk lar gelsin bende bakıcam bi bnmkine göre brz daha konforluysa bende alıcam

valla aynen kardesim aynı konudan müzdaribiz ikimizde :)) dediğin gibi fk lar bi gelsinde ona göre madem ikimizde aynı arayıstayız irtibatta olalım ok...

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar herkes yay al demiş ama bide işin amortisör olayı var yani arastırmalarım sonucu herkes spor yay takacaksan amortisörleride değiştireceksin bu işi takım olarak yapacaksın diyolar yay ile amortisör kombine olmalı diyor herkes ee ozamanda maliyet baya artacak sanırım. en sağlıklı en konforlu en doğru işlemi yapacak olursam ne kadar bütçe lazım bu işe yay olarak ne almalıyım amortisör almalımıyım alacaksam onu ne almalıyım coilover deniyor on numara deniyor ama sanırım onun maliyeti en aşağı 2000 tl civarlarında o da markasız olanları diye duydum ve okadar bütçem kesinlikler yok. açıkcası denenmiş tecrübelerinizden yola çıkarak ben bu işten en doğru ve en ucuz nekadara çıkarım arkadaslar bana ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim...

Amortisör falan takmaya gerek yok..5cm'den sonra derler ki spor amortisör takın..Haklılar da amortisör dibe girer iyice aynı patlamaz ama gün gelir elinize alırsınız..Ama ne 5lik ne de 6lık yaylar 5cm düşürmez..Bizzat kendi aracımda 6lık var 4.5 düştü..Amortisör aldırcak seviyede bi yay yok piyasada renaultlar için..
Eğerki yok diyorsan ben olsam gene amortisör işiyle uğraşmam direk 500-600lere custom coil yapanlar var..Onlardan temin ederim..Hiç olmazsa kafam esince yükseltirim aracı..

mert

Mert Kaan BAYKAL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fkdan yayım gelmek uzere bu cumaya kadar elımızde olucak ,bence butcene gore bıraz konfor ıstıyosan hıc bır sekılde hıc bır yay coılover vs bana gore aracın normal halıne gore konfor vermıyor denılebılırı goruntuden fedakarlık et 3.5 cm yay tak kullan derım ılla tam basık olucaksa ayberkın dedıgı gıbı yapılablr yada bakalım bnm fk gelsın takalım haber ederım sende alırsın duruma gore

tolga

Tolga NAGAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her ikisinide istiyorum tabiki ama biliorum bu güzel görünüm için biraz konfordan fedakarlık gerekli kabul lakin benim arayısım aracın basık görünümünü koruyup konforu nasıl maksimum seviyeye çekebilirim bunun için ne gerekli marka model maliyet vs vs ayrıntılı bi bilgilendirilme ve yönlendirilme ihtiyacım var ve özellikle tecrübeyle sabit olan önerileri dikkate alıcam...
Her 2 sini istiyorsan coilover al markalı vede sertlik yumusaklık ayarıda var,tabi ben 2 sene boyunca kullandım cok memlun kalmıstım simdi yeni arac icin alıcam markadan sasmam sanayi yapımı zıp zıp latırken markalarda konfor vede güzelligi bir araya alabiliyorsun:)

purmol

Bilgi Girilmemiş
En iyisi coil ,bazı arabalarda kesiliyo bazılarında kesilmiyo ,helezonu eğer anlamayan birine gidip kestirdiyseniz kesilmeyen yayları kestirmişsinizdir ve sorun burdan doğuyordur.Ancak benim yaylarım kesik ve ben çok memnunum zıpzıp felan da değilim benim zamanım kısıtlıydı bir an önce araba basılsın istedim yayları kestirdim ha ama zamanım olsa yay alıp yay takardım ayrıca şuan en mantıklı gelen coil ilerki zamanlarda coil yapıcam bende ...

tolga

Tolga NAGAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen coilover bir yerden sonra farklı oluyor, eski aracta kw kullandım,c2 ye de fk sipariş verdim bakalım :)

okky33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fkdan yayım gelmek uzere bu cumaya kadar elımızde olucak ,bence butcene gore bıraz konfor ıstıyosan hıc bır sekılde hıc bır yay coılover vs bana gore aracın normal halıne gore konfor vermıyor denılebılırı goruntuden fedakarlık et 3.5 cm yay tak kullan derım ılla tam basık olucaksa ayberkın dedıgı gıbı yapılablr yada bakalım bnm fk gelsın takalım haber ederım sende alırsın duruma gore

aynen mert sizin yaylar bi gelsinde bende sizin yorumlarınıza göre hareket etcem sonra. mutlaka bana bildir sonucunu kardesim...

okky33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkes coil diyip duruyor bende biliorum en iyi en kökten çözüm coil ama maliyeti ne arkadaslar bu coil lerin? yani takılabilir olan markalar arasından en uygun fiyatlı olanı ve tecrübeyle sabit olanı hangisidir?

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
demekki çok aşırı kestiniz yayı normalde 3cm lik spor yay kadar kesmiş olsaydınız bukadar sıkıntı vermezdi..şuan bütün yük amortisörlerde..yayların hiçbir formalitesi kalmamıştır..biran önce ya para bul biyerden spor yay al yada çıkma orjinal yay al yoksa amortisörleride patlatırsın masrafın 2 katına çıkar..

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkes coil diyip duruyor bende biliorum en iyi en kökten çözüm coil ama maliyeti ne arkadaslar bu coil lerin? yani takılabilir olan markalar arasından en uygun fiyatlı olanı ve tecrübeyle sabit olanı hangisidir?

şuan için türkiyede marka bulamazsın yurtsışından getirtmen gerek oda dünya para..el yapımı yaptırabilirsin 500-600 dür en fazla..