Herkes okusun lütfen sadece bir tavsiye istiyorum

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
boya takıntısından dolayı komşunun biri aracın tavanını hiç boyatmamış doğru orjinal boya ama size yemin ediyorum boyasızlıkltan arabanın tavanı delinmiş çürümekten ama boyasız mı boyasız... :D boya işi bana şey gibi geliyor. 80 yaşında ama halaaa bakire :D

hehe son cümleği tuttum :) hediye paketi açılmadan iade diyorsun :) :)

dunkleosteus

Bilgi Girilmemiş
normalde fiyatının düşmemesi, artması gerekir, ama türkiyede böyle düşüyor :)
türkiyedeki araçların yüzde 50 si pert olunca ve pert araç aldığımızda inancımız sağlamsa elimizde patladığından alıcılar doğal olarak ilk olarak boya soruyor.
ben boyasız diye satabilmek için tampon,bagaj , çıtalar eziklerle çiziklerle dolu ve mekaniğinde de 2-3bin lira masraflı arabalar gördüm. bu arabalar satılıyor mu derseniz bildiğimiz gibi peynir ekmek gibi anında hemde piyasanın 2-3 bin lira
üstüde. satıcı boyatsa bin lira değeri düşecek arabanın ve mekaniğinide yaptırmak zorunda kalacak:) yani direk kafadan 4bin masraf çıkacak.
bizim alıcıların bilinçlenmesi lazım bence.
ama işte aracınızın fotoğraflarını çekerseniz iyi olur, çünkü kurtlar aracınınız fiyatını düşürmek için ellerinden geleni yapacaklardır.
benim şahsi tavsiyem : nasıl içinize siniyorsa öyle yapın, zaten 3-5 sene sonra sıkılırsınız araçtan.
bence keyfinize bakın, satarken de gösterirsiniz resimlerini ona göre fiyatını düşürmeden satarsınız.
elbet gerçekten anlayan birisi arabalardan arabanızı satın alır ama geç ama güç bir şekilde değerinde alıcı
bulabilrsiniz aracınıza.

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
normalde fiyatının düşmemesi, artması gerekir, ama türkiyede böyle düşüyor :)
türkiyedeki araçların yüzde 50 si pert olunca ve pert araç aldığımızda inancımız sağlamsa elimizde patladığından alıcılar doğal olarak ilk olarak boya soruyor.
ben boyasız diye satabilmek için tampon,bagaj , çıtalar eziklerle çiziklerle dolu ve mekaniğinde de 2-3bin lira masraflı arabalar gördüm. bu arabalar satılıyor mu derseniz bildiğimiz gibi peynir ekmek gibi anında hemde piyasanın 2-3 bin lira
üstüde. satıcı boyatsa bin lira değeri düşecek arabanın ve mekaniğinide yaptırmak zorunda kalacak:) yani direk kafadan 4bin masraf çıkacak.
bizim alıcıların bilinçlenmesi lazım bence.
ama işte aracınızın fotoğraflarını çekerseniz iyi olur, çünkü kurtlar aracınınız fiyatını düşürmek için ellerinden geleni yapacaklardır.
benim şahsi tavsiyem : nasıl içinize siniyorsa öyle yapın, zaten 3-5 sene sonra sıkılırsınız araçtan.
bence keyfinize bakın, satarken de gösterirsiniz resimlerini ona göre fiyatını düşürmeden satarsınız.
elbet gerçekten anlayan birisi arabalardan arabanızı satın alır ama geç ama güç bir şekilde değerinde alıcı
bulabilrsiniz aracınıza.
çok teşekkür ederim yorumunuz için

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:silahgün itibari ile aracım kaporta boyaya girmiştir.:silah

muhammet41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı uzun süre satmayıp kullanacaksan, boyacına güveniyorsan ve aracın çiziklerden ötürü boyattığını iyi resimlersen tavan hariç boyat. meganına ışıl ışıl bin tadını çıkar derim. Fakat aracı değiştirmeyi düşünüyorsan minimum boya olayına girki değeri fazla kırılmasın...

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boya iyi yapılırsa arabayı temiz gösterir ve değer katar bence kaput tavan bagaj hariç komple boyatın hatta kaputla bagajda çizin ezik vs varsa onlarıda boyatın ama tavanı kesinlikle boyatmayın boya işlemi yapılırken kapı kolları cam ve kapı cıtalarını sökmeye özen gösterin maskeleme cok prof. olmalı yoksa 1 seneye kalmaz boya da vernik atması olur