Hız sabitleyici taktırmak için 2004-2005 HB 1.5 veya 1.6 model Şase numarası yardım

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdilik sipariş verme direksiyonun olduğu yere düğmeleri takmak zorunda değilsin başka yerlere uydurma düğme takıp olayı tamamladıktan sonra direksiyon düğmeleri olayına girersin. Bu benim fikrim. Eğer herhangi bir şekilde sorun yaşayacak olursan. Extradan paran boşuna gitmez.

Bursa'daki çıkmacı bir firmadan sol gösterge aydınlatmanın olduğu kapak ve hız regülatör düğmelerini sipariş ettim 100tl'de bu tuttu. Toplamda 200tl'lik bir harcamayla butonlarla ilgili bir sıkıntım kalmadı. Esas para eden kısımlar yani airbag ve döner kondaktör ise sizlerin dediğine katılarak test sonrası sipariş edeceğim. Ama internetteki bir cok araştırmam da özellikle rusya bölgesinde çok çok fazla bu işleri yapmışlar.. Ancak onlar teyp kollarını düşünmüş.. Ben ise orijinal olmasından yanayım. Airbag'da ise yine kendi airbag'ımın iç kısmını kullanmayı düşünüyorum. Sonuçta farklı olan tek şey kapak.

Bu arada farklı firmalar yurt dışından kapak getiriyor. Duymuşluğum var ama güvenemedim.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bursa'daki çıkmacı bir firmadan sol gösterge aydınlatmanın olduğu kapak ve hız regülatör düğmelerini sipariş ettim 100tl'de bu tuttu. Toplamda 200tl'lik bir harcamayla butonlarla ilgili bir sıkıntım kalmadı. Esas para eden kısımlar yani airbag ve döner kondaktör ise sizlerin dediğine katılarak test sonrası sipariş edeceğim. Ama internetteki bir cok araştırmam da özellikle rusya bölgesinde çok çok fazla bu işleri yapmışlar.. Ancak onlar teyp kollarını düşünmüş.. Ben ise orijinal olmasından yanayım. Airbag'da ise yine kendi airbag'ımın iç kısmını kullanmayı düşünüyorum. Sonuçta farklı olan tek şey kapak.

Bu arada farklı firmalar yurt dışından kapak getiriyor. Duymuşluğum var ama güvenemedim.
Benim demek istediğimde bu testini yaparsın sonra senin fantezine kalmış.
Ayrıca elindeki kapağın yan taraflarını kesip kullabilirsin fakat orjinal görüntüsü olmaz. Elin cavırıda kafayı çalıştırıyor [emoji2] demek demek teyp koluna koymuşlar. Alacağın adamlara şöyle bir teklif sunsan diyorum. Adam sana gönderirken içinin airbag söksün kapağı gondersin. Sende ona kendi kapağını gönder üstünün farkını ödersin. Şimdi bir çok kişi kabul etmez der ama şansını denemelisin.[emoji106]

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm çıkmacılar artık simsar olmuş.. adam hız kontrol kapağını kırık olarak satacak.. 2004 model arabadan çıkıyor normal kırık olması diyor(4 tane tutan yer var. bir tanesi kırık olsa bir şey olmazmış). İçimden küfür ediyorum o ayrı.. adam sökerken kırmış belli.. el işçiliği iyi olmayan bir adama söktürürsen öyle olur. Dediğini mümkün değil yapmaz. böyle satıyorum alırsan almaz almazsan alma bahanesi de temiz istiyorsan git sıfır al. ulen alacak olsak burada ne işimiz var.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen acele etme sabrın sonu selamettir

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakin olun :)

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakinim Sakinim.:) sadece biraz heycanlıyım. Araba içime çok sınıyor tek eksik olarak gördüğüm bu.. onu da çözdük mü tadından yenmez:)

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aldığım malzemeleri paylaşmak istedim.

attachment.php

1. Öncelikle alıdığım malzemelerden biri kapak.

attachment.php

2. Direksiyon tuş takımı (hız ayarlama ve sınırlama)

attachment.php

3. Çok pinpirik olduğum için çıkma aldığım kapak hoşuma gitmez ise bu parçayı servisten isteyeceğim(40-50tl) civarında

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen bu istikrarla bu işi kıvırırsın 👍

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hadi hayırlısı

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün sanayi de hız regülatörü aktif ettirdim. Hız ayarlama sınırlama butonuna basınca ekranda uyarı geldi. Ancak ilk açtırmam Airbag servis ışığı vede inceden bir uyarı sesi geliyor. tekrar kapattırınca düzeliyor. Sizce neden ne olabilir. acaba hız artırma eksiltme tuşları takılı değil bu nedenle yapabilir mi?

Bir de hız sabitleyici olan arkadaslar.. aracı çalıştırırken ilk start butonuna basınca ekran daki ikaz uyarılarında hız ayarlamayla ilgili her hangi bir ışık yanıyor mu?