İç kapı kolları (kapı tutamağı) temizliği resimli

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi benim tutamaçlarda böyle fakat benden öncekiler güzel soymuşlar kalıntı yok sağında solunda ama ben onları çıkartıp boyamak istiyorum bu parçaları nasıl çıkartırım parça tırnaklı mı kendime çekerek çıkartmaya çalışmadım hiç elimde falan kalır diye sağında solunda vida da göremedim ilk söküm işlemini nasıl yapıyoruz dıştaki plastik parça için ?

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gayet güzel bir çalışma olmuş eline emeğine sağlık. Bu arada eğer aracınız yakın zamanda servis kayıtlı ise mais e bir mail ile anında değiştiriyorlar yenisi ile 1 hafta geçmeden arıyorlar servise çağırıyorlar değişim oluyor.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi benim tutamaçlarda böyle fakat benden öncekiler güzel soymuşlar kalıntı yok sağında solunda ama ben onları çıkartıp boyamak istiyorum bu parçaları nasıl çıkartırım parça tırnaklı mı kendime çekerek çıkartmaya çalışmadım hiç elimde falan kalır diye sağında solunda vida da göremedim ilk söküm işlemini nasıl yapıyoruz dıştaki plastik parça için ?

Alt taraftan çok sivri olmayan bir tornavida ile alt tırnağı kurtarırsan, yukarıya doğru asıldıkça diğerleri sökülür gelir. Dikkat et tırnağı kırmamaya çalış.

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alt taraftan çok sivri olmayan bir tornavida ile alt tırnağı kurtarırsan, yukarıya doğru asıldıkça diğerleri sökülür gelir. Dikkat et tırnağı kırmamaya çalış.

Tamam abi Sağol yarın denerim

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar bnim 2010 model.megan 2 aracimda bu problem ile karai karsiya idim en yakin renault bayusune gittim incelendi ve iki uc gun sonra arandim ve değişim yapildi yenileriyle

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben denedim kaş yaparken göz çıkardık :(
Bugün mesai vardı laboratuvarda otururken bu konu aklıma geldi hemen gittim arabaya tutmakları söktüm ilk başlarda herşey güzeldi hiç zorlanmadan söktüm getirdim tezgaha kullanıcağım malzemeleri ayarladım
Pamuk ve Alkol (ethanol)
A214dq.jpg

Sonra ilk sağ tarafın tutamağıyla başlıyım dedim
djOQAn.jpg
59DP1d.jpg
Sağ taraf problemsiz bitti sıfır gibi oldu sol tarafı yaparken bizim eleman gitmiş ethanolü almış yerine asetonu koymuş bende hiç fark etmedim sıktım pamuğa başladım ovalamaya ama o kadar iyi çıkartıyoki inanamazsınız
Böyleydi
4ma7vq.jpg
Böyle oldu
0VEvoL.jpg

Bişey olduğunu sonradan fark ettim o üstündeki çizikler silince çıkar sanıyodum ama yanılmışım sol tutamak eridi :( dokunduğum yerde parmak izim çıktığında anladım bi baktım artık iş işten çoktan geçmiş üzerinde derin izler oluştu zımparalayıp düzeltirim ama böyle olması beni gerçekten üzdü temizlemek isterken pamuktan kalan parçalar hep doldu o çiziklerin içlerine beyaz beyaz püsküller var yarın bi kutu piano black boya ve bi zımparayla sol tarafı adam edicem

Yavuz-zb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herhangi bir genleşme oluyormu kaynar su işlemden sonra ona göre denemek istiyorum.

Son düzenleme:

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herhangi bir genleş oluyormu bu işlemden sonra ona göre denemekistiyorum.

genleş demenizden genleşme demek istediğini anladım ben eğer onu demek istiyosanız genleşme ahım şahım bişey olmaz milimetrenin 10 da 1 i kadar falan genleşir parça soğuduktan sonra tekrar eski ölçüsüne gelir

Yavuz-zb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genleşmeden kastımı doğru anlamışsınız daha sonradan yerine oturamama gibi veya tam kapanmama gibi bi eğilim göstermediği sürece sorun yok.
daha sonradan düzelttim cevabı kusura bakmayın.