İç kapı kolları (kapı tutamağı) temizliği resimli

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genleşmeden kastımı doğru anlamışsınız daha sonradan yerine oturamama gibi veya tam kapanmama gibi bi eğilim göstermediği sürece sorun yok.
daha sonradan düzelttim cevabı kusura bakmayın.

yok estağfirullah ne kusuru plastikler metal kadar genleşmezler zaten genleşip öyle kalsalar bile cuk diye oturur yerine hatta tıkırtı sesi falanda yapıyosa orası sesi keser :)

ironarm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun ben de kaynar su ile temizledikten sonra bir kere kolanyali mendille silmistim kucuk lekeler olusmustu arabayi sattik gitti ama o lekeler gecmemisti

burakgnl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eline saglik senin sayende beni gicik eden pislikten kurtuldum eline tornavida almamis bir insan icin baya ugrastirdi ama temiz oldu megane alana tornavida seti ve alet cantasi hediye edilmeli satan arkadaslar bu konuya hassasiyet gostersin :)

ironarm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eline saglik senin sayende beni gicik eden pislikten kurtuldum eline tornavida almamis bir insan icin baya ugrastirdi ama temiz oldu megane alana tornavida seti ve alet cantasi hediye edilmeli satan arkadaslar bu konuya hassasiyet gostersin :)
Sizin adiniza sevindim dun de cqmin halat takimini degistirdim ama resimlemeyi unuttum. Dediginiz gibi bagajda alet takimi bulunmali

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konumuz Günceldir Arkadaslar , Kapi Kollari Soyulanlar Bu Uygulamayi Yapabilirler :eyv :eyv

SinanGozcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba

Öncelikle ironarm'a teşekkür ediyorum bu kolay ve etkili çözüm için.

Bizim megan da 10 yaşına girdi. Haliyle kauçuk kaplı yerlerde deformasyonlar oldu. Uzun zamandır aklımda olan bir sorundu. İnternetten araştırınca bu konuyu buldum ve ben de hemen işe giriştim.

Denemek amaçlı sadece kapı kollarının ön yüzünü yaptım gayette başarılı oldu. İlk aşamada su kaynattım ve tencerenin içine döktüm kapı kollarını içine koydum ve tencerenin kapağını kapattım. 2-3 dk bekledim. Eldiven ve bulaşık teli yardımıyla siler gibi çıkartmaya başladım. İlk başta bulaşık teli kullanabilirsiniz kauçuk yerler için. Sonra kauçuk yerler çözüldükçe normal sünger'in yeşil bölümüyle devam edebilirsiniz. İşlemi yapmak oldukça basit aslında. Sadece kapı kollarını takarken ve çıkarırken soket'e dikkat edin ve parça kaybetmeyin yeterli :) araba lego gibi her tarafı elle açılıyor zaten.

n3KuHY.jpg

0oCzl8.jpg

IQCeCY.jpg

oJzFJt.jpg

eWpkCs.jpg

5Z1E7Q.jpg

FJrXS2.jpg

38jUZd.jpg

tek6Qo.jpg

ironarm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba

Öncelikle ironarm'a teşekkür ediyorum bu kolay ve etkili çözüm için.

Bizim megan da 10 yaşına girdi. Haliyle kauçuk kaplı yerlerde deformasyonlar oldu. Uzun zamandır aklımda olan bir sorundu. İnternetten araştırınca bu konuyu buldum ve ben de hemen işe giriştim.

Denemek amaçlı sadece kapı kollarının ön yüzünü yaptım gayette başarılı oldu. İlk aşamada su kaynattım ve tencerenin içine döktüm kapı kollarını içine koydum ve tencerenin kapağını kapattım. 2-3 dk bekledim. Eldiven ve bulaşık teli yardımıyla siler gibi çıkartmaya başladım. İlk başta bulaşık teli kullanabilirsiniz kauçuk yerler için. Sonra kauçuk yerler çözüldükçe normal sünger'in yeşil bölümüyle devam edebilirsiniz. İşlemi yapmak oldukça basit aslında. Sadece kapı kollarını takarken ve çıkarırken soket'e dikkat edin ve parça kaybetmeyin yeterli :) araba lego gibi her tarafı elle açılıyor zaten.

n3KuHY.jpg

0oCzl8.jpg

IQCeCY.jpg

oJzFJt.jpg

eWpkCs.jpg

5Z1E7Q.jpg

FJrXS2.jpg

38jUZd.jpg

tek6Qo.jpg

faydam dokunduysa ne mutlu bana güzel çalışma olmuş elinize sağlık

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Ellerine sağlık harika olmuş güzel uygulama :D

megan2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısını bende yaptım çok başarılı oldu teşekkürler.