IDE çalışmıyor

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler, ben aracımı 16.500'e bırakacağım gün bu başıma geldi, maalesef adam da caydı haliyle.
IDE'yi 11 bine satan vatandaşta suç aramam, alanda ararım ben. Ucuza var diye alıp 4-5 bin masraf eden çok var. Bizim araçlarımız tek kapılı olduğu için değer kaybediyor yoksa zevk bakımından birçok son model araç kadar iyi.
Ben kendim mekanik uzmanıyım, elektronikten den de anlasam da IDE'lerin gerçekten çok farklı bir yapısı var, anlayan usta yok denecek kadar az. Parçamın gelmesini bekliyorum, geldikten sonra daha da zevkle binmem için aracıma birkaç konfigirasyon yapmayı planlıyorum, hayırlısı.
Benim coupe de satışta ama bu insan milleti bıktırıyor adamı. Ne teklifler, ne dolambaçlar. Aracın muayanesi de geldi ve yaptıracağım. Sanırım bu saatten sonra pek de satmam gözüküyor. İçimde kalan bir kaç performansa yönelik proje vardı, hiç olmadı onları uygulamayı deniyeceğim. Şu an TR'da IDE motor üzerinde modifiyeye uğraşan iki kişi var. Biri arabasını sattı ne olduğu belli değil. Diğeri de benim. Bu konuda fikir alışverişi yapmak istersen bana pm atman yeter. Kolay gelsin. Keyifli sürüşler...

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler, aracımı sağ salim teslim aldıktan sonra projelerim olacak, seninle irtibata geçerim,

İyi günler.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evren abi bişi sorcam idelerde tepeli piston oldugu için turboya elverişliymiş doğrumu ?

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evren abi bişi sorcam idelerde tepeli piston oldugu için turboya elverişliymiş doğrumu ?

Pistonu kubbelidir dizel araçlardaki gibi, geçen kardeşim ile aynı turbo meselesini istişare ettik. Konuyla ilgili henüz kapsamlı bir malumatım yok, araştırıyorum. :)

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pistonu kubbelidir dizel araçlardaki gibi, geçen kardeşim ile aynı turbo meselesini istişare ettik. Konuyla ilgili henüz kapsamlı bir malumatım yok, araştırıyorum. :)
bende kendi çapımda bi araştırma içindeim abi bakalm benimde ufak ufak projelerim var edindiğim bilgi şimdilik bu yönde büyük olmadıkça turboyu kaldırır dediler bu iş içinde olan kişiler :)

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi bu aracın direkt püskürtme olması, benzin pompasının konumu ve motorun çalışma prensibi turboya pek imkan vermiyor deseler de, turbo takılamaz diye bir şey yok. Bu konu ile ilgili bilgi sahibi olursam, paylaşıım seninle...

Bu arada Cantekin'in ECU'su geldi mi İstanbul'dan..?

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi ayrı zamanlarda çalışan iki pistonn manifltnu turboya digerlerini düz baglayınca bide ufak turbo koyup yazılm timer fln ayarlayınca olur diye düşünüyorum bar düşük olcak tabiki ama şuan hala düşünme aşamasındaim ancak önümzdeki bahar yaza dogru başlayabilcek bi proje tabiki bi pürüzle fln karşılaşmazsam seninle fikir alışverişi yapmak iyiolur abi benim için teşkkr ederim

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
İngiltere'den akşam 4'te kargoya verilen ECU'm bu akşam 4'de elime ulaştı, 48 saat içinde kargo firmalarının bile mobil olarak çalıştığı ilçeme özel bir kurye ile teslim ettiler, hizmet budur.

Bugün İstanbul'a gönderiyorum beyni, en geç p.tesi kodlanacak ve aracımı İnşallah teslim alıcam.
Sonra projelere başlıyoruz ....

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özellikle ülkemde layıkıyla yapılmış sağlıklı İDE ler görmek beni çok mutlu eder. F7R yi turbolayan bir kişi duydum ondan da ses seda yok. İDE bu anlamda gölgede kalıyor Evren abinin dediği gibi uğraşan eden yok. Umarım başarılı çalışmalar izleriz sizlerin vasıtasıyla.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi benim aklımda varda öyle hurra kara düzen bişi olsun istemiorum ufacık bi prüz bile kalırsa kafamda hiç girmicem bu işe ama hayrlısı inşallah güzel projeler gözrcez hep beraber :)