İki kardeş coupe .. F7R vs IDE Genel karşılaştırması..

deep87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Kendi arkadaş gurubumuzda da çokca değerlendirdiğimiz bir konuyu sizlerle paylaşmak ve görüşlerinizi almak istedim..

Megane Coupe 2.0 F7R 99" vs. Megane Coupe 2.0 IDE 01"

Genel anlamda karşılaştırarak ( Donanım, güvenlik, dayanıklılık, sürat, yedek parça, satış kolaylığı ..vb.)

Hangisini tercih edeceğinizi ve sebeplerini paylaşır mısınız..
Yorumlarınız benim için önemli, ikisinden birini alacağım çünkü :)

Şu an Logan MCV 1,5 dci sahibiyim ama bu aracı sadece ailemle birlikte iken kullanıp buluşmalara coupe ile gelmek istiyorum ;)

Küçük bilgi hatırlatmaları :

F7R: 2.0lt 16V 150hp 185N/m 0-100 8 sn.
IDE: 2.0lt 16V 140hp 200N/m 0-100 8.1 sn.

Fiyat olarak hemen hemen aynılar belki IDE biraz daha pahalı..
Donanım olarak da IDE nin bariz üstünlüğü var:
yeni ön ızgara, arka kelebekler açılır, eps, 3 kollu direksiyon, orjinal 6 lı cd changer vb..

güncel F7R ilanı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-f7r-motor-meraklisnaa-64565512/detay/
g
üncel IDE ilanı:
Renault Megane 2.0 Coupe 2000 Model 13.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 64482125

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
F7R kelebekleride açılır.
İde ye Lpg olmuyor.F7R daha hızlı :)
birde ide lerin temiz ve az km li bulmak kolay.F7R lerin çoğu leş...

Son düzenleme:

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
F7R'lar bariz hızlı bunu gözle gördüğümüz için söylüyorum...
İDE'ler daha nazik sanki idecilerin yaptığı yorumlardan öyle anlaşılıyor...:)

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
F7R kelebekleride açılır.
İde ye Lpg olmuyor.F7R daha hızlı :)
birde ide lerin temiz ve az km li bulmak kolay.F7R lerin çoğu leş...

F7R'lar bariz hızlı bunu gözle gördüğümüz için söylüyorum...
İDE'ler daha nazik sanki idecilerin yaptığı yorumlardan öyle anlaşılıyor...:)

Yorumların ikiside doğru
Eklenecek birşey varsa o da şudur.
F7R ların satışı bittikten sonra IDE ler piyasaya çıktı
yani IDe lerin modeli F7R lara göre daha yüksek ama 2-3 yaş civarında

Yarış, rolling yapmak istiyorsanız F7R alın motorla daha rahat oynarsınız.

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Kendi arkadaş gurubumuzda da çokca değerlendirdiğimiz bir konuyu sizlerle paylaşmak ve görüşlerinizi almak istedim..

Megane Coupe 2.0 F7R 99" vs. Megane Coupe 2.0 IDE 01"

Genel anlamda karşılaştırarak ( Donanım, güvenlik, dayanıklılık, sürat, yedek parça, satış kolaylığı ..vb.)

Hangisini tercih edeceğinizi ve sebeplerini paylaşır mısınız..
Yorumlarınız benim için önemli, ikisinden birini alacağım çünkü :)

Şu an Logan MCV 1,5 dci sahibiyim ama bu aracı sadece ailemle birlikte iken kullanıp buluşmalara coupe ile gelmek istiyorum ;)

Küçük bilgi hatırlatmaları :

F7R: 2.0lt 16V 150hp 185N/m 0-100 8 sn.
IDE: 2.0lt 16V 140hp 200N/m 0-100 8.1 sn.

Fiyat olarak hemen hemen aynılar belki IDE biraz daha pahalı..
Donanım olarak da IDE nin bariz üstünlüğü var:
yeni ön ızgara, arka kelebekler açılır, eps, 3 kollu direksiyon, orjinal 6 lı cd changer vb..

güncel F7R ilanı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-f7r-motor-meraklisnaa-64565512/detay/
g
üncel IDE ilanı:
Renault Megane 2.0 Coupe 2000 Model 13.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 64482125

ben olsam f7r alırdım nedeni ise ide motoru daha yakıt ekonomisine endeksli yapılan ve daha elektronik bir motor bu yuzden sıkıtıları herzaman daha farla parca konusuda 2sınınde parca fıyatlara aynı ve temınıde mumkun her parca max 1haftaya fransadan getırıryor maıs
ide de esp yoktur f7r kelebekleride otomatıktır 1.6 8v olanları ıle karıstırımayın ıdelrın temızı daha cok pıyasada ama f7r da motoru ve kasası saglamını bulursanız guzel bır butceyle canlandırabılırsınız
http://www.renaultfanclub.com/megane-rs-coupe-club/21701-yh-coupe-yapim-asamalari.html

deep87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben olsam f7r alırdım nedeni ise ide motoru daha yakıt ekonomisine endeksli yapılan ve daha elektronik bir motor bu yuzden sıkıtıları herzaman daha farla parca konusuda 2sınınde parca fıyatlara aynı ve temınıde mumkun her parca max 1haftaya fransadan getırıryor maıs
ide de esp yoktur f7r kelebekleride otomatıktır 1.6 8v olanları ıle karıstırımayın ıdelrın temızı daha cok pıyasada ama f7r da motoru ve kasası saglamını bulursanız guzel bır butceyle canlandırabılırsınız
http://www.renaultfanclub.com/megane-rs-coupe-club/21701-yh-coupe-yapim-asamalari.html

IDE de "esp" değil de "eps" (elektronik hidrolik direksiyon) var,
yarış ve roll de etkili bir araba planlıyorum evet, bunlardan birini aldıktan sonra da 4-5 bin de modiye için bütçem var,
IDE nin kaput ve direksiyon çok güzel duruyor...
yakıt açısından da tüp istemiyorum hangisi olursa olsun benzinde kullanacağım ki IDE nin yakıt tasarrufu iyi..
bi arkadasım F7R IDE ye 400 metrede iki boy atıyor dedi, net bilgisi olan v ar mı?

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
IDE de "esp" değil de "eps" (elektronik hidrolik direksiyon) var,
yarış ve roll de etkili bir araba planlıyorum evet, bunlardan birini aldıktan sonra da 4-5 bin de modiye için bütçem var,
IDE nin kaput ve direksiyon çok güzel duruyor...
yakıt açısından da tüp istemiyorum hangisi olursa olsun benzinde kullanacağım ki IDE nin yakıt tasarrufu iyi..
bi arkadasım F7R IDE ye 400 metrede iki boy atıyor dedi, net bilgisi olan v ar mı?

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İDE ler parça fiyatı olarak çok aman aman olmasa da F7R a göre pahalıdır. Aynı desek yalan olmaz. İDE nin donanım olarak artıları, deri döşeme, makyajlı ön kasa (ben şahsen eski ön kısmı daha sportif buluyorum zevk meselesi) ve 2 adet yan hava yastıkları. Kalan bütün donanımlar aynı. İDE kağıt üstündeki değerlere göre daha performanslı gibi gözüksede F7R uygulamada bariz şekilde üstün geliyor benimkisi gibi bakımsız değilse tabi :) İDE nin avantajı yaşları genç ve temizini bulma şansınız daha fazla. Bunun bir sebebide modlamaya yatkın olmayan ve ekonomi üzerine tasarlanmış bir araç olması. Yani F7R gibi yapılacak şeyleri geniş bir araç değil İDE ler. Ben şahsen lpg kullanıyorum ve buna mecburum. Günde en az 50 km yol yapıyorum aracımla ve aldığım Haziran ayından beri 7000 km yol yaptım. Çok sıkıştırmadıkça lpg de hiç sorun çıkarmayan bir araç F7R.

deep87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve daha düşük hızlarda durum nasıl?