İki kardeş coupe .. F7R vs IDE Genel karşılaştırması..

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben İDE ile F7R farkını BMW'lerdeki E36 ve E46 kasaya benzetirim. Motor ve tipi açısından...
F7R gerçekten orjinal bir araba, standart gidişi de IDE'den iyidir. Ama asla temizini bulamazsınız, hem yaştan ötürü hemde sahip olduğu donanımların çekiciliğinden ötürü...GTİ gibi bir makinedir. Oysa İDE herkeste yok, rahatça 70 bin km'de neredeyse sıfıra yakınını bulursunuz. Belki iyi para verirsiniz ama hakkını verir. F7R'ın daha iyi gitme mevzunu da abartmamak lazım. İki standard İDE ve F7R'a binin, aradaki farkı anlayamazsınız (roll'da 1-2 boy fark) aksine sakin-normal kullanımlarda İDE nin az daha torklu olduğunu görürsünüz (vites oranları daha uzun). F7R'ın güzel tarafı yapılan modifikasyonlara iyi cevap vermesidir, o kadar. Yoksa İDE'ye de egzoz, filtre, yazılım ve hatta port polish ile gayet iyi yürütürsünüz. Burada yanlış algı oluşturmamak lazım. Artı olarak, belki İDE sahibi olduğum için objektif bakamam ama İDE nin görünüşü her zaman F7R'a göre daha çağdaş ve hoştur. Ki zaten F7R bana göre olsaydı alırdım. Son olarak, yakıt konusunda; İDE her türlü F7R'dan daha az yakar. Hatta 1600 cc arabalardan bile daha az yaktığını da kanıtladım. Tercih sizin...Kolay gelsin...Hürmetler

Kız kardeşime ide alacaz

CoupEngin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım abi. ins. güsel istediğiniz gibi bişi bulursunuz..

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kız kardeşime ide alacaz
Kolay gelsin, geçen burakdinler'e mavi renk bir İDE gösterdim 72.000 km, kazasız, 2005 trafiğe çıkışlı, Mais'in deposunda kalmış, kimse almayınca satış elemanlarından biri kendisine almış, bir kaç sene kullanıp satıyordu. Araç sadece 3 gün durdu sahibinden'de..Sonra satılmış, şans işte, sabırla aramak lazım.