İlk arabam Megane II Sedan

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yıllardır hayalini kurduğum araba almanın bugün son günüydü.Uzun zamandır biriktirdiğim paraların geceli gündüzlü canımı dişime takarak çalışmaların neticesini bugün almış bulunuyorum.İlk aracım oldu tamamen alın terim her kuruşunda emeğim var inşallah Allahım uzun yıllar boyunca kazasız belasız binmeyi nasip eder.İnşallah benim gibi tek hayali araba almak olanlar benden daha iyi arabalara sahip olurlar Allah herkesin gönlüne göre versin.
Megane II 1.5 DCi Authentique

İlk buluşmamız
Şapkalı olan babam diğeride aracın sahibinin kardeşi yasin abi

Arabayı aldıktan sonra yapmak istediğim tek şey benzinliğe gidip FULLE demekti onuda gerçekleştirdim :):)

53,6 lt aldı sağolsun eski sahibi sadece borulardaki yakıtı bırakmış :berbat

Depo full ken bi resim çekiyim dedim kim bilir bidaha ne zaman böyle görürüz hihi

İlk durağım çalıştığım şirketin önü , şefimin yanına çektim hemen

:masallah:masallah:masallah:masallah:masallah

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı ugurlu olsun arabanız sizin telaşınızı neşenizi anlıyorum simdi inmek istemezsiniz aracınızdan
Aracınıza zamanla cam filmi,sis farları ve normal farları xenon yaparsanız ve amerikan park yaparsanız aracın dış görünüşü ciddi ölçüde değişecektir emin olabilirsin

Ancak anlamadıgım bişey var benim aracımda otantik modeli motor kısmı bu sekilde değil ama benimki 2010 model ve fluence motoru var üzerinde o yüzden olabilir sanırım

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı ugurlu olsun arabanız sizin telaşınızı neşenizi anlıyorum simdi inmek istemezsiniz aracınızdan
Aracınıza zamanla cam filmi,sis farları ve normal farları xenon yaparsanız ve amerikan park yaparsanız aracın dış görünüşü ciddi ölçüde değişecektir emin olabilirsin

Buraya yazmayı unutmuşum diğer takıldığım forumda yazmıştım

Para biriktirdikçe araca yapıcaklarım
- Sis farı
- Xenon farlar
- Amerikan park
- App Plakalar
- Ayak ve bagaj aydınlatması
- Cam filmi
- Jant ve lastik
- Tatlı bi basıklık (belki)
Bunları yapıcam , aracı gördüğümden beri gözüme uyku girmedi (cumartesi günü gördüm
:)) yemek yiyemiyodum düşünmekten acaba alabilicekmiyim diye noterden çıkana kadar hep bi aksilik çıkıcak diye bekledim ama şükür hiç bir aksilik çıkmadı bu gece rahat bi uyku çekerim artık

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hayırlı uğurlu olsun , allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşallah..

dikkatimi çeken bir şey oldu , aracın içinden resmini çekerken ayağınız gaz pedalında mıydı , yoksa rölantide mi bu şekilde çalışıyor?

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pusu arkadasımızın dediği gibi benimde dikkatimi çekti ama sormadım rölanti o sekıldeyse ciddi anlamda yüksek rölantisi

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada söylediklerinizin tamamını 2000 liraya yaparsnızı

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı uğurlu olsun , allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşallah..

dikkatimi çeken bir şey oldu , aracın içinden resmini çekerken ayağınız gaz pedalında mıydı , yoksa rölantide mi bu şekilde çalışıyor?

Sağol abi büyük ihtimal ayağım gazdadır çünkü resmi ışıklarda çektim yarın bi bakarım rölanti böyleyse kaça düşürmem lazım ?

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada söylediklerinizin tamamını 2000 liraya yaparsnızı

Dediklerim arasında pahalı olan tek şey jant lastik var gerisi benim için sakız parası alkol sigara yok o yüzden harcamalarım düşük şimdi maaştan sadece kredinin taksiti çıkıcak gerisini arabaya yatırıcam

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik jantı cıkarırsan digerlerini 600 e rahat yaparsın

metehancihangir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik jantı cıkarırsan digerlerini 600 e rahat yaparsın

Aynen 200 tl sisler için ayırıcam bidahaki ay ilk iş olarak sis ve xenon yapıcam ondan sonrası zaten amerikan park falan ufak şeyler 1 günlük iş bu arada forumda profil resmimi değiştiremiyorum yetkililer bu mesajı görüyolarsa bi el atıversinler :)