İlk Çalışmada Sarsıntı Problemi (YARDIM)

aKhn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tekrardan merhaba,
Az önce aracın devri baya düştü, ufaktan açık hava filtresi sesi verdi dip gaz da, eyvah dedim hava filtresinden hava alıyor. Önce benzinliğe gittim ve 100 tl ilk benzin aldım sonra bezinde çalıştırıp gaz da devam ettim, sağa çektim test modu nu çalıştırdım. Megane 2 de çok kullanırdım test modunu benzin çubuğu hizaya gelsin diye. Test modunda 3 seans yaptıktan sonra çalıştırdım ve benzin de tekleme silkeleme olayı düzeldi. İlginç. Ben test modunu sadece kadran için biliyordum. Elim değmişken hava filtresinin kelebek boğazına bağlanan yerlerini kontrol ettim baktım boşluk var 10000 bakımda oturtamamış usta onu düzelttim (bundan sonra 10000 bakımını kendim yapıcam artık), aracı çalıştırdım benzin de silkeleme vs yok çok hafif Lpg ye göre geç tepki veriyor. Şu an sorunum sadece benzinden gaz a ve gaz dan benzin e geçerken stop olayı var.
Dolayısı ile benzin pompası olayından yırttım :)
Benzin gaz ve tersi geçişlerinde stop etmesi, motor sıcakken bunu yapması ve çiğ benzin kokusu;
1) lambda sensöründen olur diye düşünüyorum (çıkarıp balata spreyi ile temizlicem)
2) sıcaklık müşürü (1 aylık sözde orj aldım).
Sıcaklık müşürünğ motor soğukken sıcak suya atıp sonra araca takıcam tepkisi düzelirse sorun zaten belli.
Umarım benzeri sorunları yaşayan arkadaşlar için bu başlık yardımcı olur.