Kadınlar Ne İster ?

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi burada benden yaşça büyük, görmüş geçirmiş çok insan vardır ama nacizane kendi gözlemlerimi yazmak istedim :) bir elin beş parmağı bir olamaz. haliyle her kadın için de bu durum geçerli olamaz ama benim tanıdığım pek çok kadın için geçerli olan ortak bazı şeyler var;

bir kadının bir erkekte arayacağı en önemli özelliklerden biri "kendine güven" dir. Kendine güvenen adamlar, kadınların gözünde her daim bir adım öndedir. Çünkü adam kendini bilir. Yarının nasıl olacağı hakkında az çok bir fikri vardır. En azından bir ideali vardır, bir çaba sarf etmektedir. Ayakları yere basmaktadır. Kendine güvenen adamın gereksiz kaprisleri de yoktur hem. Onunla görüşme, şunu arama, bunun numarası senin telefonunda ne arıyor olaylarına girmez hiç. Bu tip olaylarla karşılaşmaz çünkü. Hem kadın da kendisine güvenir böyle durumlarda. O da kapris falan yapmaz.

ikinci en önemli şey ise "güven"dir. Eğer bir kadın bir adama güveniyorsa bu o adamı iki adım daha öne geçirir ancak olay kadının adama güvenmesiyle bitmez. Adam da kadına güvenmelidir. Güven duygusu karşılıklı olduğu zaman her şeyin mantıklı bir açıklaması da olacaktır.

Her kadın biraz "şımartılmak" ister. İşte burası çok önemli, çünkü bu şımartılma olayının dozunu erkeğin çok iyi ayarlaması lazım. Aşırısı da zarar azı da. O ayarı öyle bir tutturmak lazım ki kadın karşısında kendine güveni tam, güvenebileceği ve yeri gelince kendisini şımartacağını bilsin. Bu da aşağı yukarı bi iki adım öne geçmeye sebep olur. Kadın güzelse güzel olduğunu söyleyin... Saçı yakışmıştır mesela, söyleyin bunu ona. Ya da taktığı kolye... Kıyafetleri güzeldir, kıyafetlerinizi beğendiğinizi söyleyin... Elleri güzelse söyleyin bunu ona... Ama dozunu kaçırmadan...

Dürüstlük; bu aslında kadınların erkeklerde değil insanların birbirlerinde aramaları gereken en önemli şey ama günümüzde bazı durumlarda bazı kişilere göre pek değeri yok gibi... Neyse konumuza dönelim; dürüstlük her türlü öne geçirir. Nos gibi düşünün. Zaten güven ve dürüstlük bir arada olan şeyler... Ne olursa olsun dürüst olmak en güzelidir aslında. Ama tabi konu kadınlar olunca dürüst olduğunuz için ruhsuz, zevksiz gibi damgalar yemek de mümkün olabiliyor. Misal; eşiniz ya da sevgiliniz geldi size canım saçım nasıl olmuş diye bir soru sordu. Saçlar zerre kadar güzel olmamış ama sizin bu soruya öyle bi cevap vermeniz lazım ki hem kadını kırmayacaksınız, hem zevksiz damgası yemeyeceksiniz, hem şımartacaksınız, hem de dürüst olacaksınız. İşte böyle durumlarda öyle bir laf yapmalı ki ağzınız kadın hem saçlarını sizin sevdiğiniz şekle soksun, hem dürüstçe bir cevap verin hem de kadıncağızın hevesini kırmayın :)

Romantizm. İşte pek çok kadının istediğini sandığı şey. Romantizm denince nedense akla kırmızı güller, kırmızı şaraplar, mumlar, akşam yemekleri falan geliyor ama bu değil ki romantizm. Gün içerisinde çok kısa süreli o kadını aramak, içten bir mesaj göndermek belki, birlikte yemek yemek hatta yapmak, saçlarıyla oynamak küçük ama abartıdan uzak sayılabilinecek bir romantizmin sınırlarına giriyor bence. Romantik olmak için tango yapmaya falan da gerek yok yani :D Gerçi ben yapıyorum ama o ayrı, kafa dağıtmak için benimkisi :D Abartmadan, ayarını kaçırmadan, samimiyetsizliğe girmeden dozunda romantizm (ki hiç zor bi şey değil bu, sarılmak bile bi derece romantizmdir) de iki üç adım öne geçirir.

Şimdi elimizde kendine güvenen, kadına güven veren, dürüst, kadını şımartmasını bilen, romantik bir adam var. Bu adamın ilgisini çekemeyeceği bir kadın var mı? Yok :)

Devam ediyoruz;
Parası olan erkekler her zaman daha fazla prim yapar gibi yanlış bir algı var. Geleceği olan erkekler her daim daha ön planda olur kadınlar için. Gelecek de para demek değildir. Sorumlulukları olan, bir şeyler için çabalayan ve bir gelecek inşa edebilen bir erkektir aslında kadınların istediği.

Gelelim tip meselesine; şimdi şöyle bir algı da var ki kadınlar karşısında biscolata reklamındaki adamların şansı çok daha fazladır. yanlıştır hocam bu. adriana lima, rihanna gibi kadınları senin benim bulma şansımız ne kadar az ise kadınların da bu tip adamları bulma şansı o kadardır. ancak bir erkek nasıl giyineceğini (kendine neyin yakıştığını) biliyorsa ve öyle giyiniyorsa, temizliğine tıraşına özen gösteriyorsa, güzel kokuyorsa bu kriterler yeterlidir kadınlar için.

Bakınız daha karşılıklı sevgi, saygı işlerine girmeden kaç adım öne geçirdim sizi :D

kendine güvenen, kadına güven veren, dürüst, kadını şımartmasını bilen, romantik, kendi ayakları üzerinde duran, kendisine özen gösteren, sorumluluk sahibi bir adam var şimdi elimizde.

bu adam bir de kadına son derece saygılı...

Bana bu adamı istemeyecek bir kadın gösterebilir misiniz?

İşin içine sevgi de girdi mi bitiyor zaten olay :)

Konuyu ne kadar da çok ciddiye almışım yahu :D

bthn00

Batuhan Arallı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hehehehe