Kadjar donanım sorunları

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımdan fazlasıyla memnunum ve otomatik bu sınıf araca göre çok çok ekonomik. Ayrıca tamam fazla hassas olabilirim kendi adıma konuşayım ama aracın çok fazla eksiiklikleri var hallolmayacak şeyler değil ama çok saçma tamam yeni piyasaya giren bi araç ama en basitinden cam fitilleri silmiyor aracın cam fitili yeni keşfedilen birşey değil yada cam yarı aralık olduğu zaman bozuk yolda cam zangır zangır titriyor yada trim sesi bu kişiye göre önceki aracına göre değişebilir ama mesela dün akşam yolda gelirken havalandırma orta bölümden verdiğiniz zaman zaten bi genleşme sesi çat çut ses geliyor bazıları için normal olabilir ama bence değil genleşmeden sonra düz otoyolda en ufak titreşimde saçma sapan trim sesleri geliyor bilmiyorum benim aracıma özel mi ama şikayetlerimin çoğu diğer araçların %70-80 de var hal böyle olunca 100 binlik araca yakıştıramıyorsunuz.

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aslında bunlar çok buyuk sorunlar değil, araç gerçekten yakıtı, konforu, donanımı, servis ağı, düşük servis maliyeti, görüntüsü ve dizaynı ile parasını hakediyor...

Bizim takıldığımız konular ise tabı kı basit demıyorum ama aracın NAZARLIKLARI dıyelım...

Cam fıtıllerının sılmeme sorununa gelince, renault servislerinin söylediği, fluencelerdede bu durum böyle idi daha sonra düzelttiler, sanırım servisler bir kaç vida sıkınca bu işlem düzelecek diye tahmın edıyorum...

Ön camların yarı acıkken cıkarttığı ses ise bunu gerçekten çözmeleri gerekıyor, camı tutan mekanızmayımı değiştirirler ne yaparlar ama bunu ÇÖZMELİLER... bende bundan çok muzdaribim....

Benım araçtada soğuk sıcak durumunda cıtlama sesi ile genleşme sesı gelıyor ama TRİM sesi gelmiyor, 16000 km geldim henuz ciddi bir trim sesi duymadım...

bu arada aracınızın ön farlarınızın içine yakından bakın içerisinde hafif kayarak kurumuş damla izleri var ise aldığınız yere götürün mutlaka ön farları DEĞİŞTİRİYORLAR. (Ben bugun verdim değiştirecekler)

Tüm sorunlara rağmen bu aracı alırmıydım diye kendıme soruyorum,

Megane4 gtline'nın 105 bin tl olduğunu duyunca KESİNLİKLE ALIRDIM.

Keza bugun servise sordum 2016 model Kadjar henuz cok az mıktarda gelmiş, araç şu anda Haziran opsıyonlu satılıyor, almak isteyenler bence ıkıncı elde temız kadjarları kaçırmasınlar...

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumdaki tüm arkadaşlara slm. Arkadaşlar aracımı kampanya ile aldım iki ay sonra teslim edilecek. Kampanyaya girdigim zamandan itibaren yorumlarınızı takip ediyorum. Yorumlarınızı okudukca araçtan sogumaya başladım. Gerçekten bu kadar sorunlu bir araç mı. Opel j kasa 2012 kullanıcısıydım amma bunda benzer hiç sorrun yaşamadım. Bu aracı da bir kaç defa test sürüşü kadar tanıyorum. Kullanıcı arkadaşlar gerçekten samimi yorumlarını paylaşabilirmi. Yoksa geç olmadan vaz geçelimmi.... Saygılar.

Öncelikle hayırlı olsun,

aracınızı OYAK kampanyadan aldıysanız harıka bir ındırım almışsınızdır,

Bu tür kampanyadan almadıysanız kesınlıkle sahıbınden.com'a bakın dıyecektım, ıcon donanımı 92.500 e veren arkadaşlar var ki kafadan 10 bin tl kar edersınız...

Aracın artıları eksılerınden cok fazla bu yüzden kesinlikle doğru bir tercih yapmışsınız, ben aracı 16000 km kullandım, tek sıkıntım ÇOK GEZIYORUM :) aracı zorlamasam 4lt ıle gezeceğim, Metrobusten bıle daha ucuz :)

Yazılımla zaten sensor sorunları giderilmiş, sizin karşılaşacağınız en buyuk sorun bence çok km yapmanız olacak :)

tekrar hayırlı olsun.

aramıza hoş geldiniz....

driver68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turkcell muzigi bilmiyorum hic denemedim ben hep ttnet muzikden dinliyorum bi sorun yok calisiyor.

Ttnettende bi deneyin isterseniz.

yalnız telefon olarak görüyor multımedya olarak görmüyor telefonu ki teypten telefon ve multımedya on konumunda serviste çözemedi , multımedyada bluetooth ikonu sönük olarak gözüküyor

FatihDuran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,
Bende Oyak indirimi ile aldım. 1,5 icon manuel. cam tavan+metalik boya+19" lastik+stepne 89750ye geldi. Araç Temmuz ağustos da teslim olacak. Yorum yapan arkadaşlar genelde trim sesi yada farklı seslerden şikayetçi olmuşlar. Bende şuan Ford Mondeo var. 5 yıldır kullanıyorum. Hiç bu tip seslere dikkat etmemiştim ve duymamıştım da. Fakat bu foruma girdikten sonra dikkat ettimde Mondeo'da bile buna benzer sesler var. O yüzden rahat olsun herkes :) 2016 modellerde düzeltirler inşallah bu problemleri. Renault kullanıcıları bayağı bir titizmiş. Bir de arkadaşlar bu gördüğünüz problemleri renaulta nasıl bildiriyorsunuz? Sadece servisler mi iletişim yolu. Müşteri bildirimleri çok ama çok önemlidir.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yalnız telefon olarak görüyor multımedya olarak görmüyor telefonu ki teypten telefon ve multımedya on konumunda serviste çözemedi , multımedyada bluetooth ikonu sönük olarak gözüküyor

Aracin bluetooth undada bi sorun olabilir.

Yeni yazilim geldi rlinklere yuklettinizmi bilmiyorum ama bi servise sorun yazilimdan sonra belki duzelebilir.

driver68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracin bluetooth undada bi sorun olabilir.

Yeni yazilim geldi rlinklere yuklettinizmi bilmiyorum ama bi servise sorun yazilimdan sonra belki duzelebilir.

geçen hafta yeni yazilim yüklendi , sensör sorunlari çözüldü ama halen iphone dan bluetooth ile müzik dinlenmiyor, fakat android telefonlarla sikintisiz dinleniyor ( turcell müzikte buna dahil , yalniz iphone da sorun oluşuyor) SERVİSLE GÖRÜŞTÜM IPHONE DA MODELDEN MODELE FARK EDEBİLİYORMUŞ ÇOK ÖZÜR DİLEYEREK SİZİN IPHONE KAÇ ACABA, BENİMKİSİ IPHONE 6 , ÇÜNKÜ ARACIN BLUETOOTH UNDA SORUN OLSA ANDROID TELEFONDADA DİNLENMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Son düzenleme:

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen hafta yeni yazilim yüklendi , sensör sorunlari çözüldü ama halen iphone dan bluetooth ile müzik dinlenmiyor, fakat android telefonlarla sikintisiz dinleniyor ( turcell müzikte buna dahil , yalniz iphone da sorun oluşuyor) SERVİSLE GÖRÜŞTÜM IPHONE DA MODELDEN MODELE FARK EDEBİLİYORMUŞ ÇOK ÖZÜR DİLEYEREK SİZİN IPHONE KAÇ ACABA, BENİMKİSİ IPHONE 6 , ÇÜNKÜ ARACIN BLUETOOTH UNDA SORUN OLSA ANDROID TELEFONDADA DİNLENMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Benimkide iphone 6 ama hic sorun olmadi. Baglantilari yaptiktan sonra menudeki bluetooth aktif gorunuyor. Tiklayinca direk caliyor.