Kadjar Jant Seçimi ve Kullanıcı Deneyiminiz Nedir?

Kadjar'da Hangi Jantı Tercih Edersiniz

• 19 İnç

Oy: 19 52.8%
  • 17 İn.

Oy: 17 47.2%

• Kullanılan toplam oy
    36

Tozby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
19 inç jantlarımın yerine taktırdığım 17 inç jant ve lastikleri basınç sensörsüz olarak kullanmaktaydım. Çok sık arıza vermeğe başlaması ve bu durumun canımı sıkması, arada eşiminde aracı kullanması, ayrıca lastik basınçlarını takip edebilmenin güvenlik açısından önemli olduğunu değerlendirdiğimden, bu gün tanesi 150 TL den 4 yeni orijinal Renault sensör alarak lastiklere taktırdım. Bundan sonra kışlık/yazlık lastik değişimini kendim yapacağım.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
guzel gunlerde kullanın.

üretimi 2016 yılından sonraki tüm araçlarda (marka model fiyat bakılmaksızın) lastik basınç sensörü zorunlu hale geldi.
araç muayinede dahil buna dikkat ediyorlar. lastik basınç sensörü lüks gibi gözüksede sizinde bahsettiğiniz gibi güvenlik açısından çok faydalı.

Tozby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada paylaşmayı unutmuşum! Yeni jantları orta göbek açıklık ölçüsü 66,1 mm olacak şekilde aldım. Bu sayede jantlar araca direk herhangi bir bilezik kullanmadan takılabildi. Kadjarların orta göbek deliğinin çapı 66.1 mm dir. Aşağıda açıklayıcı resmi görebilirsiniz. Mavi halka 66.1 mm, bijon deliklerinin üzerinden geçen kırmızı halka da 114,3 mm dir. 5x114.3 de beş bijon ve bijonların merkezinden geçen halkanın çapının 114.3 mm olduğu demektir. Bilginize sunarım...
9433bf3ce4fdbb4ef5c5cb2f85e448d7.jpg

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A1can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
19 ınç deki sensörleri kışlık 17 inçe takıp kullanamzmıyız acaba bilgisi olan var mı?

Tozby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanılabilir tabiki! Her mevsim değişikliğinde sensörlerinde sökülüp takılması gerekecek bu da arızalanma riskini oldukça arttıracaktır! Sensörler aktarılırken, her sensörün yerinin değişmemesi gerektiğini unutmayın!

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ricardo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
19 inç jantlarımın yerine taktırdığım 17 inç jant ve lastikleri basınç sensörsüz olarak kullanmaktaydım. Çok sık arıza vermeğe başlaması ve bu durumun canımı sıkması, arada eşiminde aracı kullanması, ayrıca lastik basınçlarını takip edebilmenin güvenlik açısından önemli olduğunu değerlendirdiğimden, bu gün tanesi 150 TL den 4 yeni orijinal Renault sensör alarak lastiklere taktırdım. Bundan sonra kışlık/yazlık lastik değişimini kendim yapacağım.

Merhabalar.. Benim aracim captur ama konu dikkatimi cekti sormak istedim. Benim aracimin orijinal jantlari 17" ve ben kisin kullanmak uzere 16"jant ve ona gore kis lastikleri taktirdim. Tabi bu yeni takimda sensor yok ve ariza lambasi haliyle yaniyor. Lastik kaptoru kontrol ettirin diye uyari veriyor ve ingiliz anahtari simgesi yaniyor. Sizde de boylemiydi? Kis boyunca bu sekilde kullanmanin sizce bir sakincasi olur mu? Ben ozel bir seviste sordum bisey olmaz kendin takip edersin basincini yazin orijinal jantlarini taktirdigin zaman soner denildi simdilik bu sekilde kullaniyorum ama icim de cok rahat degil.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Servis haricinde lastik sensörü temin edilebilir belki.Servisten daha uyguna bulunur.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

No Mercy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
N11 sahibinden guttigidiyor gibi sitelerde sensör görmüştüm

Tozby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.. Benim aracim captur ama konu dikkatimi cekti sormak istedim. Benim aracimin orijinal jantlari 17" ve ben kisin kullanmak uzere 16"jant ve ona gore kis lastikleri taktirdim. Tabi bu yeni takimda sensor yok ve ariza lambasi haliyle yaniyor. Lastik kaptoru kontrol ettirin diye uyari veriyor ve ingiliz anahtari simgesi yaniyor. Sizde de boylemiydi? Kis boyunca bu sekilde kullanmanin sizce bir sakincasi olur mu? Ben ozel bir seviste sordum bisey olmaz kendin takip edersin basincini yazin orijinal jantlarini taktirdigin zaman soner denildi simdilik bu sekilde kullaniyorum ama icim de cok rahat degil.

Herhangi bir zararı olmaz diye değerlendiriyorum. Ancak lastik basınçlarınızı anlık olarak takip edemeyeceksiniz. Emniyetten taviz veriliyor.

Kadjar'da lamba yok, gösterge ekranının alt bölümde kırmızı olarak uyarı, sağ tarafta benzin miktar göstergesinin yanında Lastik Basınç Uyarısı ve servis işareti, ayrıca aracı durdurun ikazı da çıkıyor, anlayacağınız gösterge ekranı kıpkırmızı oluyor! Bu durum pek hoşuma gitmedi. Sensörleri resetleyince gidiyor ancak bazen hemen geri geliyordu. Eşimde aracı kullanıyor, Ona da bir kaç kez arıza verdi. Aynı anda meydana gelebilecek daha az önemdeki diğer arızaları maskeleyebilir mi diye düşünmüştüm!

Ben Eskişehir de yaşıyorum, en sonunda aşağıda linkini verdiğim yerde yeni 4 sensör alarak taktırdım. Lastik başına 15 TL söküm takım balans ücreti verdim ekstradan, toplamda 660TL'ye mal oldu bana. Sensörler orjinal Renault idi. Sizde buradan sensörleri alıp gelecek kışa lastikleri tekrar taktıracağınız zaman sensörleri taktırabilirsiniz.

Not: Servis 163 TL sensörün tanesi+yaklaşık 100 TL işçilik fiyat vermişti. Ankarada gezici olarak bu işi yapan birisinden de fiyat almıştım tanesini 180 TL demişti.

http://gercekotomotiv.com.tr/lastik-basinc-sensoru-megane4-kadjar-talisman-407004cb0a-407004cb0b