Kadjar Jant Seçimi ve Kullanıcı Deneyiminiz Nedir?

Kadjar'da Hangi Jantı Tercih Edersiniz

• 19 İnç

Oy: 19 52.8%
  • 17 İn.

Oy: 17 47.2%

• Kullanılan toplam oy
    36

ricardo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi bir zararı olmaz diye değerlendiriyorum. Ancak lastik basınçlarınızı anlık olarak takip edemeyeceksiniz. Emniyetten taviz veriliyor.

Kadjar'da lamba yok, gösterge ekranının alt bölümde kırmızı olarak uyarı, sağ tarafta benzin miktar göstergesinin yanında Lastik Basınç Uyarısı ve servis işareti, ayrıca aracı durdurun ikazı da çıkıyor, anlayacağınız gösterge ekranı kıpkırmızı oluyor! Bu durum pek hoşuma gitmedi. Sensörleri resetleyince gidiyor ancak bazen hemen geri geliyordu. Eşimde aracı kullanıyor, Ona da bir kaç kez arıza verdi. Aynı anda meydana gelebilecek daha az önemdeki diğer arızaları maskeleyebilir mi diye düşünmüştüm!

Ben Eskişehir de yaşıyorum, en sonunda aşağıda linkini verdiğim yerde yeni 4 sensör alarak taktırdım. Lastik başına 15 TL söküm takım balans ücreti verdim ekstradan, toplamda 660TL'ye mal oldu bana. Sensörler orjinal Renault idi. Sizde buradan sensörleri alıp gelecek kışa lastikleri tekrar taktıracağınız zaman sensörleri taktırabilirsiniz.

Not: Servis 163 TL sensörün tanesi+yaklaşık 100 TL işçilik fiyat vermişti. Ankarada gezici olarak bu işi yapan birisinden de fiyat almıştım tanesini 180 TL demişti.

http://gercekotomotiv.com.tr/lastik-basinc-sensoru-megane4-kadjar-talisman-407004cb0a-407004cb0b

Aydinlatici cevabiniz icin tesekkur ederim. Evet ekranda beliren uyarilar can sikici olabiliyor ancak sanirim bu kis boyle kullanirim. Belki de sizin gibi cok rahatsiz olup bu maliyete katlanirim :soru

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece sibop alsanizda olur, sensörler hemen sökülüyor. 1 saniyelik iş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ricardo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi bir zararı olmaz diye değerlendiriyorum. Ancak lastik basınçlarınızı anlık olarak takip edemeyeceksiniz. Emniyetten taviz veriliyor.

Kadjar'da lamba yok, gösterge ekranının alt bölümde kırmızı olarak uyarı, sağ tarafta benzin miktar göstergesinin yanında Lastik Basınç Uyarısı ve servis işareti, ayrıca aracı durdurun ikazı da çıkıyor, anlayacağınız gösterge ekranı kıpkırmızı oluyor! Bu durum pek hoşuma gitmedi. Sensörleri resetleyince gidiyor ancak bazen hemen geri geliyordu. Eşimde aracı kullanıyor, Ona da bir kaç kez arıza verdi. Aynı anda meydana gelebilecek daha az önemdeki diğer arızaları maskeleyebilir mi diye düşünmüştüm!

Ben Eskişehir de yaşıyorum, en sonunda aşağıda linkini verdiğim yerde yeni 4 sensör alarak taktırdım. Lastik başına 15 TL söküm takım balans ücreti verdim ekstradan, toplamda 660TL'ye mal oldu bana. Sensörler orjinal Renault idi. Sizde buradan sensörleri alıp gelecek kışa lastikleri tekrar taktıracağınız zaman sensörleri taktırabilirsiniz.

Not: Servis 163 TL sensörün tanesi+yaklaşık 100 TL işçilik fiyat vermişti. Ankarada gezici olarak bu işi yapan birisinden de fiyat almıştım tanesini 180 TL demişti.

http://gercekotomotiv.com.tr/lastik-basinc-sensoru-megane4-kadjar-talisman-407004cb0a-407004cb0b

Sormayi unuttugum bir sey daha vardi ustad. Bu sensorleri alip taktirinca duzenli bir sekilde calisiyormu yoksa serviste bunlari ayri ayri araca tanitmak gerekiyor mu? Siz de nasil oldu bu durum? Tanitma islemi de ucretli cunku.

Tozby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sormayi unuttugum bir sey daha vardi ustad. Bu sensorleri alip taktirinca duzenli bir sekilde calisiyormu yoksa serviste bunlari ayri ayri araca tanitmak gerekiyor mu? Siz de nasil oldu bu durum? Tanitma islemi de ucretli cunku.

Orjinal Renault sensörleri olduğundan sorunsuz çalışıyorlar. Sensörleri aldığım yer özel bir Renault servisiydi ve bu sensörleri arabaya tanıtma kabiliyetleri/teçhizatları vardı. Takıldığı günden beri lastik basınçlarımı sürekli kontrol ediyorum gayet güzel çalışıyorlar. Bu tanıtma işlemi için de herhangi bir ücret almadılar. Sadece servisin yan tarafındaki lastikçiye lastik başına 15 TL verdim.

Ben 19 inç'teki sensörlerden kopyalama yaparlar diye 4 tane koca lastiği arka koltuğu indirip arabaya yükleyip (bayağı da ağır 19'lar) servise öyle gitmiştim. Ancak 19'lara ihtiyaç olmadı, direk tanıttılar sisteme!

idemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada paylaşmayı unutmuşum! Yeni jantları orta göbek açıklık ölçüsü 66,1 mm olacak şekilde aldım. Bu sayede jantlar araca direk herhangi bir bilezik kullanmadan takılabildi. Kadjarların orta göbek deliğinin çapı 66.1 mm dir. Aşağıda açıklayıcı resmi görebilirsiniz. Mavi halka 66.1 mm, bijon deliklerinin üzerinden geçen kırmızı halka da 114,3 mm dir. 5x114.3 de beş bijon ve bijonların merkezinden geçen halkanın çapının 114.3 mm olduğu demektir. Bilginize sunarım...
9433bf3ce4fdbb4ef5c5cb2f85e448d7.jpg

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, Kadjar jantı için genişlik ve et değerini bilen var mı? Ya da nereden bulabiliriz.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genişlik dediğiniz ofsetinden bahsediyorsunuz diye düşünüyorum oda sitede 40 yazıyor.