Kadjar kar performansi nasil

naciköksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar malum kış ayları başladı. Kadjar karda nasıl bir araç ?paylaşırsanız sevinirim.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4x4 kullanan arkadaslar cevap verse daha iyi olur sanirim :) benim onden cekisli continental 4 mevsim lastik gayet iyidi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4x4 değilse eğer, araç değilde lastik performansı önemlidir bence.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4×4 faydası var tabi 4low konumu olması onemli lastik de diğer bir faktör

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dört değil ondört çeker olsun lastik yok ise sonuç beklemeyin. Öncelik lastikler, sonrası esp kapatılıp var ise kar modunda yoksa sürekli dört çeker modunda kullanın.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servet hocam son noktayı koymuş.Öncelik lastikler pabuçlar iyi değilse 4 çeker de olsa kalır.

Ancak Continental lastikler yazlık olmasına rağmen soğukta iyidir ,soğuk ve yağışta michelin den çok daha iyiydi.

naciköksal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu ben açmıştım ben cevap vereyim.petlas kış lastikleri taktırmıştım.istanbulun malum karında arabayı denedik.sonuç berbatt..araba yerinde durmuyodu vallaaaa.arkadan önden kaydım durdum.Hafif yokuşta bile pati yaptık..sonuç şu lastiklerden ise içim rahatladı diyelim...ama lastiklerden değilse sonuç berbat.yeni almama rağmen lastikleri değiştirmeyi bile düşündüm ..ama sonuc aynı olursa diye karar veremiyorum.ama lastiklerden ise petlas mı düşman başına diyecem.arada kaldım vallaaa..

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yer ile araç arasında organik bağ lastik. Araçta kusur olmaz.

Ancak, arkadan itişli bazı araçlar yüzsüz iken en iyi lastikle dahi sonuç alamaz. Oda fizik kanunu :)

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu ben açmıştım ben cevap vereyim.petlas kış lastikleri taktırmıştım.istanbulun malum karında arabayı denedik.sonuç berbatt..araba yerinde durmuyodu vallaaaa.arkadan önden kaydım durdum.Hafif yokuşta bile pati yaptık..sonuç şu lastiklerden ise içim rahatladı diyelim...ama lastiklerden değilse sonuç berbat.yeni almama rağmen lastikleri değiştirmeyi bile düşündüm ..ama sonuc aynı olursa diye karar veremiyorum.ama lastiklerden ise petlas mı düşman başına diyecem.arada kaldım vallaaa..

Gecmis olsun, cogu kiside petlasdan memnun bu ara.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende petlas var çok memnunum gene petlas alırım