Kadjar kar performansi nasil

flashback85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anti-patinaj kapatılabiliyor mu ? Bende 1.2 tce olduğu için karlı bir hafif yokuşta kaldım. Lastiğim petlas buarada.Saygılar,

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar da durum nasıl tam olarak bilmyorum ama esp kapatma tuşuy la birlikte kapatılması lazım

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar Petlas bazı ebatlarda iyi olabilir.Ancak Kadjara taktırdığım(215/60/r17) explorer kış lastiği yılbaşındaki karda deneme fırsatım oldu.Emin olun iyi bir yaz lastiğinden belki bir tık iyi.Onun haricinde inanın bu ebat berbatt ötesi.Tavsiyem kadjara Petlasın bu ebatını takmayın.Haa eşimin Ibizasına da aldık..o ebat nisbeten başarılı ve rahatlıkla kullanılabilir. Kadjar o karda emin olun yolda durmadı .Her an esp devredeydi.Hatta bir ara kadjar da mı sorun acaba dedim..
Ama radikal bir karar verip lastikleri tekrar değiştirdim.Nokian suw 3 taktırdım.Ve kar yağdı denedik.kADJAR İÇİN DÜŞÜNDÜKLERİMDEN ÖZÜR DİLETTİ BU LASTİKLER.
Ve dedi ki Petlasın bu modeli harbiden kış lastiği falan değil..Beğenenler petlasa devam etsin.Ama kadjarınız varsa petlass almayın ve sakın kullanmayın derim.
Bu arada Nokian süper

Benim kullandığım Petlas W651 modeli ,sizinki W671 yeni çıkan SUV -explero desenler birbirine benziyor.

Bizimki 195x65x15 91 sizinkiler daha sert yanaklı ama nokianla arasında bu kadar fark varsa dediğiniz gibi o ölçülerde sıkıntılı demek petlas müşteri hizmetlerine şikayetler bildirilebilir para iadesi alınabilir ...

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Lassa lastik var ciddi anlamda çok memnunum performans ve yaz lastiği. Yağmurlu havada hiç bir problemini görmedim yol tutuşu frenlemesi vs hepsi çok iyi karda özellikle çıkarıp denedim yer de kar vardı sanki kış lastiği varmış gibi devam ettim yolda tek sıkıntı hafif eğimli yolda gaz vererek kalkınca patinaj çekmesi oldu onun haricinde debriyaj ile kalktığım zaman bir problem yaşatmadı.

ahmet.ozturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci edc icon kullanıcısıyım. Bende Petlas kar astiği aldım ve buzlu değil ama karlı zeminlerde gayet.memnunum. Sonuçta araçta kar lastiği yoksa 4x4 değil ne olursa olsun karlı zeminde sıkıntı olur elbette.

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar kış lastiğinde NOKİAN markasını tavsiye ederim tüm testlerden tam not almış yurt dışında en çok tercih edilen markadır ve silika yapısı diğer lastiklere oranla yüksek olup kışın sertleşme sorunu,hava derecesi arttığında ses oranı düşüktür bana katılmayan arkadaşlar markayı araştırabilir.

m.buyukdeniz55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4x4 kesinlikle performans ve çekiş anlaminda çok iyi..

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 hafta önce Kartepe çıktım ve görüş mesafesi 5m ya var ya yoktu o yoğunlukta karda Pirelli bana mısın demedi