Kadjar kartsız çalışma ve katlanır ayna ile ilgili

Dr Y.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi forumlar.
1 ay kadar önce ikinci el kadjar (2017 ocak trafiğe çıkışlı 1.5 dizel otom. icon panorama paketli) alarak Renault ailesine katılmış bulunmaktayım. Daha önce katlanır aynalı ve/veya anahtarsız çalıştırma özelliği olan aracım olmamıştı.
Sorularım şunlar ki:
  1. Aracın kapısını kapıdaki düğmeden açıp sonra düğmeden kilitlediğimde aynaların katlanmadan kalması için ne yapabilirim?
  2. Kart cebimdeyken uzaklaştığımda, aracın kapıları otomatik olarak kilitlendiğinde aynaların katlanmadan kalması için ne yapabilirim?
  3. Araç stop etmişken kart içerde kalır ve ben araçtan uzaklaşırsam kapılar ve aynalar açık kalıyor mu yoksa kapılar kilitlenir ve kart içerde kalır mı?
  4. Araç stop etmemiş iken araçtan dışarı çıkarsam ve kart araçta kalırsa kapılar kilitlenir mi?
  5. Araç stop etmemiş iken araçtan dışarı çıkarsam ve kart yanımda iken araçtan uzaklaşırsam kapılar kilitlenir mi?
Şimdiden teşekkürler...

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi forumlar.
1 ay kadar önce ikinci el kadjar (2017 ocak trafiğe çıkışlı 1.5 dizel otom. icon panorama paketli) alarak Renault ailesine katılmış bulunmaktayım. Daha önce katlanır aynalı ve/veya anahtarsız çalıştırma özelliği olan aracım olmamıştı.
Sorularım şunlar ki:
  1. Aracın kapısını kapıdaki düğmeden açıp sonra düğmeden kilitlediğimde aynaların katlanmadan kalması için ne yapabilirim?
  2. Kart cebimdeyken uzaklaştığımda, aracın kapıları otomatik olarak kilitlendiğinde aynaların katlanmadan kalması için ne yapabilirim?
  3. Araç stop etmişken kart içerde kalır ve ben araçtan uzaklaşırsam kapılar ve aynalar açık kalıyor mu yoksa kapılar kilitlenir ve kart içerde kalır mı?
  4. Araç stop etmemiş iken araçtan dışarı çıkarsam ve kart araçta kalırsa kapılar kilitlenir mi?
  5. Araç stop etmemiş iken araçtan dışarı çıkarsam ve kart yanımda iken araçtan uzaklaşırsam kapılar kilitlenir mi?
Şimdiden teşekkürler...

Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
1. Hic aklima aynalarin katlanmamasi gelmedigi icin arastirmadim
2. Birinci cvp ile ayni
3. Kart içerde iken kitleme yapmıyor. Benim basima hic gelmedi kitleme
4. Üçüncü cvp ile aynı
5. Arac çalışırken arabadan çıkınız kart ile elle kitlemeye çalışın ama kitlemiyor bizzat denedim
Bu işlemleri kendiniz deneyerekte yapabilirsiniz yedek kartiniz vardir sanirim b kilitleme olursa onunda acarsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 lerın bır bolumunde kapılar kılıtlendıgınde aynalar kapanıyor. sızınkınde yok sanırım
aynalar katlanması ve camların katlanması ıcın modul var. onu taktırmanız gerekli.

Dr Y.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
1. Hic aklima aynalarin katlanmamasi gelmedigi icin arastirmadim
2. Birinci cvp ile ayni
3. Kart içerde iken kitleme yapmıyor. Benim basima hic gelmedi kitleme
4. Üçüncü cvp ile aynı
5. Arac çalışırken arabadan çıkınız kart ile elle kitlemeye çalışın ama kitlemiyor bizzat denedim
Bu işlemleri kendiniz deneyerekte yapabilirsiniz yedek kartiniz vardir sanirim b kilitleme olursa onunda acarsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yardımınız için teşekkğrler...
Soğuk bir yerde yaşadığım için ayna mevzusunu merak ettim. Bazen çok soğuk yaparsa camlarda abartısız bir parmak buz oluyor, aynı akıbet ayna motoruna da olur da açılmaz veya zorlanıp bozulur diye korktuğum için sordum.
Yedek kartım olmadığı için de denemeye korktum kapı kilitlenmesini.

kamil bodur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- Arabanın kullanma kitabını iyice OKU
2- Kitapçık yoksa internetten bul OKU
3- Yedek anahtar niye yok. BÜYÜK SORUN.

Dr Y.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- Arabanın kullanma kitabını iyice OKU
2- Kitapçık yoksa internetten bul OKU
3- Yedek anahtar niye yok. BÜYÜK SORUN.

Okudum zaten ama emredersiniz bir daha okurum !!
Yedek anahtar satın aldığım vatandaşta yoktu napim

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınızın katlanır cam özelliğini kapatabildiğiniz bir yer olabilir. içeriden elle kapattığınız yerde açık bırakma konumu olabilir. araç kartın uzaklaşması ile kapıları kilitlediği için kartı içeride bırakıp aracı stop edip uzaklaştığınızda kapıları kilitlemez. kesin bilgidir. yani kapıların kilitlenmesinin sizinle bir alakası yok katr ile var. araç çalışır durum iken kartı alıp uzaklaştığınızda yine kilitlemez. kart okunamadı uyarısı verir. o şekilde kartı bırakıp araçla hareket edebilirsiniz. araç buna izin verir stop için düğmeye uzun basarsınız fakat bir daha aracı çalıştıramazsınız doğal olarak. bir tanıdığımın başına gelmişti ilave olarak yazdım.

Dr Y.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınızın katlanır cam özelliğini kapatabildiğiniz bir yer olabilir. içeriden elle kapattığınız yerde açık bırakma konumu olabilir. araç kartın uzaklaşması ile kapıları kilitlediği için kartı içeride bırakıp aracı stop edip uzaklaştığınızda kapıları kilitlemez. kesin bilgidir. yani kapıların kilitlenmesinin sizinle bir alakası yok katr ile var. araç çalışır durum iken kartı alıp uzaklaştığınızda yine kilitlemez. kart okunamadı uyarısı verir. o şekilde kartı bırakıp araçla hareket edebilirsiniz. araç buna izin verir stop için düğmeye uzun basarsınız fakat bir daha aracı çalıştıramazsınız doğal olarak. bir tanıdığımın başına gelmişti ilave olarak yazdım.

Sürücü kapısından aynaları elle açıp kapattığım yerde katlanma özelliğini tamamen devre dışı bırakan bir özellik göremedim, ekrandaki menülerde de yok.

Atmaca_53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sürücü kapısından aynaları elle açıp kapattığım yerde katlanma özelliğini tamamen devre dışı bırakan bir özellik göremedim, ekrandaki menülerde de yok.
Böyle bir özelliği ben de hatırlamıyorum. Yazdığınız üzere sizin için çok önemli ise yetkili servise sormanızda fayda olabilir.