Kadjar kartsız çalışma ve katlanır ayna ile ilgili

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi forumlar.
1 ay kadar önce ikinci el kadjar (2017 ocak trafiğe çıkışlı 1.5 dizel otom. icon panorama paketli) alarak Renault ailesine katılmış bulunmaktayım. Daha önce katlanır aynalı ve/veya anahtarsız çalıştırma özelliği olan aracım olmamıştı.
Sorularım şunlar ki:
  1. Aracın kapısını kapıdaki düğmeden açıp sonra düğmeden kilitlediğimde aynaların katlanmadan kalması için ne yapabilirim?
  2. Kart cebimdeyken uzaklaştığımda, aracın kapıları otomatik olarak kilitlendiğinde aynaların katlanmadan kalması için ne yapabilirim?
  3. Araç stop etmişken kart içerde kalır ve ben araçtan uzaklaşırsam kapılar ve aynalar açık kalıyor mu yoksa kapılar kilitlenir ve kart içerde kalır mı?
  4. Araç stop etmemiş iken araçtan dışarı çıkarsam ve kart araçta kalırsa kapılar kilitlenir mi?
  5. Araç stop etmemiş iken araçtan dışarı çıkarsam ve kart yanımda iken araçtan uzaklaşırsam kapılar kilitlenir mi?
Şimdiden teşekkürler...

Naçizhane bildiim kadarıyla sorulara cevap veriim hocam gerçi çok kişi cevaplamış ama yine de madde madde sonuca varalım

1- Aynaların sürekli açık kalmasını isterseniz eğer sürücü koltuğunuzdaki ayna açma düğmesini sola çekerseniz basarsanız aynalarınız artık hiç bir şekilde kapanmaz. Yani ayarı devre dışı bırakmış olursunuz. Kapıları kilitleseniz de gitseniz de hep açık kalır. Tam tersi yaparsanız da kapanır ve hiç açılmaz.
2- Dediğim gibi bunu da sadece belirttiğim düğmeden yapabiliyoruz. Kartın düğmesine bastığınızda ya da basmadığınızda işlem değişmiyor. Şahsen Icon aracımda çoook nadir zamanalrda kilit düğmelerine basma gereği duyuyorum. Zaten uzaklaştığımda kilitlemelerine yaklaştığımda da elciklerindeki butonlarla kapı açmalarımı sağlayabiliyorum. Bu yödnen büyük kolaylık
3- Kart araç çevresinde durduğu sürece kendi kendine araç asla kilitlenmiyor. Motor açık kalsa ya da stop etmiş olsa bile. Yalnızca bazen ufak alışveriş yapmak için vs araç içinde eşim beni beklerken olur ne olmaz diye kapıların hepsini kendisi içeriden kilitliyor. işim bitip araca döndüğümde kart yanımda olsun ya da içerde olsa bile elciklerden kapılar açılmıyor. İllaki eşimin yeniden içeriden kilitleri serbest bırakması gerekiyor.
4- kilitlenmez kesinlikle çünkü kart aracın yakın çevresinde hala
5- Bunu denemedim ama yine de kilitlenmiyor diye biliyorum.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Naçizhane bildiim kadarıyla sorulara cevap veriim hocam gerçi çok kişi cevaplamış ama yine de madde madde sonuca varalım

1- Aynaların sürekli açık kalmasını isterseniz eğer sürücü koltuğunuzdaki ayna açma düğmesini sola çekerseniz basarsanız aynalarınız artık hiç bir şekilde kapanmaz. Yani ayarı devre dışı bırakmış olursunuz. Kapıları kilitleseniz de gitseniz de hep açık kalır. Tam tersi yaparsanız da kapanır ve hiç açılmaz.
2- Dediğim gibi bunu da sadece belirttiğim düğmeden yapabiliyoruz. Kartın düğmesine bastığınızda ya da basmadığınızda işlem değişmiyor. Şahsen Icon aracımda çoook nadir zamanalrda kilit düğmelerine basma gereği duyuyorum. Zaten uzaklaştığımda kilitlemelerine yaklaştığımda da elciklerindeki butonlarla kapı açmalarımı sağlayabiliyorum. Bu yödnen büyük kolaylık
3- Kart araç çevresinde durduğu sürece kendi kendine araç asla kilitlenmiyor. Motor açık kalsa ya da stop etmiş olsa bile. Yalnızca bazen ufak alışveriş yapmak için vs araç içinde eşim beni beklerken olur ne olmaz diye kapıların hepsini kendisi içeriden kilitliyor. işim bitip araca döndüğümde kart yanımda olsun ya da içerde olsa bile elciklerden kapılar açılmıyor. İllaki eşimin yeniden içeriden kilitleri serbest bırakması gerekiyor.
5 soru için söylüyorum kesin bilgi, bende clio var aynı sistem muhtemelen araç çalışır durumda iken kesinlikle kilitlenmez kapılar. hatta kart üzerinden düğmesine bassan bile kilitlemez. araç çalışırken kapıları kilirlemenin tek yolu bir kişinin araç içerisinden merkezi kilit düğmesine basmasıdır. başka türlü isteseniz bile kapılar kilitlenmez.

Dr Y.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Aynalarla ilgili sürücü koltuğundaki açma kapama düğmesinde sola veya sağa çekme gibi bir seçenek benim araçta yok.. sadece aynaların açılarını ayarlamak için bir düzenek var ve aynayı açıp kapatmak için düz bir tuş mevcut bu tuş da sağa ve sola çekilmiyor..