Kadjar mı? Megane sedan mı?

Baturalp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar yeni megane sedan icon 1.5 dci edc ile kadjar 1.5dci edc arasında kaldık. Aslında donanımlar birbirine denk gibi birinde olan digerinde yok o yüzden ikiside cezbediyor. Ama test sürüşünde kullandığımız kadjar(19 inc) cok ses aliyordu. Sanki pencere açık gibiydi. Ama megane(18 inc) cok sessizdi. Motor sesi bile gelmiyordu. Bu gibi farklar ve kadjarin pahali olmasi megane a yonlendirdi bizi. Ama yine aradayiz. Sizlerin onerileri nedir. Megane ve kadjar kullanicilarinin tavsiyelerini bekliyorum Teşekkürler ..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar yeni megane sedan icon 1.5 dci edc ile kadjar 1.5dci edc arasında kaldık. Aslında donanımlar birbirine denk gibi birinde olan digerinde yok o yüzden ikiside cezbediyor. Ama test sürüşünde kullandığımız kadjar(19 inc) cok ses aliyordu. Sanki pencere açık gibiydi. Ama megane(18 inc) cok sessizdi. Motor sesi bile gelmiyordu. Bu gibi farklar ve kadjarin pahali olmasi megane a yonlendirdi bizi. Ama yine aradayiz. Sizlerin onerileri nedir. Megane ve kadjar kullanicilarinin tavsiyelerini bekliyorum Teşekkürler ..

Yüksek araç kullanmaya alışık olmadığım icin megane secerim. Kullanım amaci ve tercih tabiki. Kaç kişi kullanacak, nerede kullanılacak? Yol sesi belli bir süratten sonra her arabada var ama lastik ebati önemli ve yalıtım önemli tabi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Eğer 2 seçenek arasında kalsam Megane yi tercih ederdim. Şu bir gerçek ilerleyen yıllarda satmaya kalktığınızda Meganenin Kadjardan daha çok piyasası olan bir araç olacak.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjardan memnunum, megane hic surmedim yorum yapamam. Benim arac 17 jant olani. İkiside farkli segment. Acikcasi ilk defa suv kullaniyorum ve sanirim kismet olursa suvdan baska araca binmem. Yuksekte gitmek keyifli :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane tercih ederdim:bravo

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
İskarpin ayakkabı mı yoksa spor dağ ayakkabısı mı ?
O kadar farklı sınıflar ki... :)

Baturalp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

O kadar da farklı sınıflar değil. Kadjar c segmenti bir araca muadil. Zaten 4x4 modelini almayacagiz o yüzden arada cok bir fark yok. Birde şuanda kadjar ve megane dizel otomatikleri aynı motor ve şanzımana sahip. Yani iskarpin siyah deriden olmus, spor ayakkabı beyaz deriden. Fark bu kadar az. etrafimizda kadjarın ve capturun jeep olduğunu zanneden bir kesim var. bu iki arabanın cok uçuk farkları olduğunu zannediyor. Kadjarın altı megane dan yüksek icine oturunca da yüksekte duruyorsunuz. Bazı kişiler kendisini tarfikte yuksekte durunca guvende hisseder onlar için ideal bir tercih. Bagaj arka koltuklar iç hacim gibi farklara gelince megane daha büyük. Ama kadjarın tavan biraz yüksek duruyor. Zaten donanima gelince kadjarin icona serit takip koymus megane iconda opsiyon paketiyle aliyorsunuz. Megane da eller serbest bagaj var kadjarda yok. Bunun gibi donanımlar birinde olan diğerinde yok. O yüzden bu iki aracı kullanan arkadaşların tecrübelerine ihtiyacımız var. Teşekkürler.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Peki Abi senin dediğin gibi olsun... !

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ustaya katılıyorum.İki araçta birbirinden bağımsız ,kıyaslamak zor.Zevk meselesi.Hayırlısı olsun.Hangisini seçerseniz seçin kazasız belasız kullanırsınız inş.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
SUV ile Otomobil i kıyaslamak zor bunun için en iyi kararı siz verebilirsiniz diye düşünüyorum.Hakkınızda en hayırlısı hangisi ise o olsun.

34VR1415