Kadjar mı? Megane sedan mı?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​2 ayrı dünya,2 ayrı güzel,2 side mutlu eder kalbinin sesini dinle .....

tall is man

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ford fiesta ve ford fusion kadar yakın değil megane ve kadjar. arada az bir fark var demek yanlış olur.
ayrıca sadece kadjar veya captur değil, hiç bir marka suv, jeep değil. sen suv alıpta (jeep marka da dahil) arazide hoppala zıppala gezen gördünmü, herkes aldığının şehir aracı olduğunun farkında.
Kaldı ki herkesin beğenileri farklıdır. Burada ki yorumlar kişiye özgü olacağı için sen kendine yakışanı ve beğendiğini al. Bence git bayiye iki modele de dışarıdan bak, mümkünse aynı renk olsunlar. hangisi seni daha çok mutlu eder ve heyecanlandırırsa onu al derim ben.

mehmetcelikmut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlarımız çok güzel yorumlar yapmışlar. Daha önce Clio Symbol vardı, şimdi Kadjar aldım. Megan gerçekten çok güzel görünüyor, ama SUV'a binenin diğer arabalara binesi gelmiyor. Gözlemlediğim kadarıyla Suv araçla henüz tanışmamışsınız. Bence siz Megan'a binersiniz, Megan alın gitsin diyesim geliyor, Kadjardan biraz daha sessiz ve rahattır. Ancak Kadjar ile biraz yüksekten gitmeye alışan biri normal otomobile çok fazla binmek istemiyor.

erhanornek77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günümüzde insanlarda artık jip algısı diye birşey kalmadığı için size benzer gibi gelebilir fakat bence ikisi de çok farklı araçlar. Mesela bizde ford ranger var aracın yüksek olması, arazi ve köy yollarında avantajlı fakat şehiricinde bi otomobil kadar kullanışlı değil. Ayrıca otomobil ve jip in gemi ve otoyol gibi yada muayene gibi durumlarda farkı ortaya çıkıyor. Bizde megane almadan önce kadjar ı düşündük fakat ben otomobil konforunu ve kullanımını daha çok seviyorum diye megane aldık. Tabiki bunda megane in daha çok tutulması ve 2.elinin iyi olması da etkili oldu. Motor ve donanım olarak iki aracın arasında çok fark olmadığı için siz koltuğa oturunca hangisinde kendinizi daha mutlu hissediyorsaniz onu alın.

SM-N920C cihazımdan gönderildi

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni Kadjar test ettiğinizden sessiz olacaktır bir takım iyileştirmeler oldu ama megane kadar sessiz olamayacaktır megane baştan bunlar düşünülerek geliştirildi.

Kadjar yerden yüksek daha çok rüzgar tutacak altından daha çok rüzgar geçecek buda ses seviyesini artıracak.Ayrıca 19 jant yüksek aracı yolda tutmak için sert süspansüyonla birleşince yol sesini artırıyor.Konfor için 17 jant seçilmeli.

Geniş iç hacim ,güven veren yüksek sürüş pozisyonu için Kadjar ,

Daha sessiz daha az yakan daha havalı görünen 2.el değeri daha iyi olan Megane sedan

Kendim için Kadjarı seçerdim :) uzun boy etkiside var..

hcy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault pismanliktir..bu kadar para kesinlikle renault ya verilmez

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkesın kendı dusuncesı netıcede...
şahsen ben
kadjarın cam tavanının verdiği ferahlıgı cok sevıyorum. birde hb bagajını...
örneğin ben normal standart boyutlardayım qw ama mehane hb e sıgmıyorum, megane sedana başım tavana çarpıyor vs vs...
ihtiyacın ne ve sen ne istiyorsun bunun mahkemesını vermen gerekli diye düşünüyorum...