Kadjar R-Link2 Sorunu. Lütfen Yardım Edin.

omerfurkanyakar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. 2 hafta kadar önce 2015 model kadjar icon paket alıp aranıza katılmış oldum. Bildiğiniz üzere aracın üzerinde R-link2 multimedya mevcut. Aracı aldığımdan beri donup donup sürekli kendini yeniden başlatıyordu. Sistem ayarlarından sıfırlayınca kendini toparlar diye düşündüm fakat sıfırlama işlemi sırasında da donup kendini yeniden başlatınca cihazın yazılımının çöktüğünü düşünüyorum. Servis ile iletişime geçtim yenisi

-Açma kapama tuşuna araç çalışır durumda 40 saniye basılı tut (dediler, denedim olmadı)
-akünün kutup başını söküp 20 dakika bekle öyle tak (dediler, denedim olmadı)

bu şartlarda yenisi ile değişmesi gerekeceğini söylediler, yenisi için tahmini fiyatları 7.000 TL. şimdi siz değerli üstatlara 2 sorum var.

-internette satılan 1.600-2.500 tl arası değişen multimedyalardan alsam aracın özelliklerini tam destekler mi? (şeritten ayrılma uyarısı, park sensörleri geri görüş kamerası, hayalet ekranın ayarları, otomatik yanan uzun farlar gibi özellikler R-link üzerinden kontrol ediliyor ve şuanda hiç biri çalışmıyor)
-bu cihazın yazılımı yeniden yüklenemez mi? bilgisayarda windows çökünce sonuçta bilgisayarı çöpe atmıyoruz. yeniden yazılım yüklüyoruz, bu ürün için yeni yazılımı nerede bulabiliriz? kime yükletebiliriz.

veya farklı çözüm yollarının tümüne açığım. Kahramanmaraş'ta ikamet ediyorum ama çözüm neredeyse gelirim :eek:

gönderimi gören okuyan düşünen çözüm sunan herkes'ten Allah razı olsun. Güzel haberlerinizi bekliyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Geçmiş olsun. Cihaz sabah ilk çalıştırmada hemen donmuyorsa sıkıntısı sadece ısınma olabilir.Normalde cihazda soğutma için fan var. O fan artık dönmüyor ve değişmesi gerekiyor olabilir.
Eğer sebep bu değilse, serviste otomatik tanımlama ve yazılım versiyonu yükseltme yani versiyon güncellemesi yapılabilir. ama servisler yükleme esnasında internet ve elektrik kesintisi vb sebeplerle bu işe pek istekli değiller.Çünkü bu durumlarda cihaz yazılımı tamamen çöküyor ve sorumluluk işlemi yapan kişi ve servise kalıyor.O yüzden yeni cihaz tavsiye ediyorlar. Piyasada satılan cihazları kullanılmış olması sıkıntıdır. Kullanılmış cihazı da aracınıza göre uyarlayabilirler.Ancak bu iş hem karmaşık, hem zor hem de uzun ömürlü olması zor bir uygulamadır.Sıfır cihazı aracınıza uyumlandırabilirler.Ancak bunun için eski parametrelerinizin okunabilmesi gerekir.Eğer cihazınız buna izin vermezse yine servis en iyi çözümdür.
Servis bu fiyatı montaj dahil verdiyse ben size servisi öneririm. Çünkü garantili işlem olur ve sonra kendinize muhatap bulabilirsiniz.

omerfurkanyakar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Geçmiş olsun. Cihaz sabah ilk çalıştırmada hemen donmuyorsa sıkıntısı sadece ısınma olabilir.Normalde cihazda soğutma için fan var. O fan artık dönmüyor ve değişmesi gerekiyor olabilir.
sürekli donup yeniden başlıyordu. şimdi ise ilk açılış ekranı geliyor akabinde zemin aydınlatmalı bi siyah ekran geliyor sonra zemin aydınlatması da gidiyor komple kapanıyor 1 dakika sonra tekrar açılıyor. aracı çalıştırmazsam bu şekilde sonsuz döngüye giriyor. Çalıştırınca da hiç açılmıyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Anladım.
Benzer sıkıntı başka bir arkadaşın megane 4'ünde başına gelmişti.Ama o yazılım yükseltme denemişti ve ondan sonra bu durum oluşmuştu.Ona serviste yardımcı oldular.Ancak size zaten değisim önermişler.Ben 7 bin tl fiyata eğer montaj işçilik ücreti dahil ise yaptırmanızı öneririm.Garantili olur.v9 yazılımlı olanı isterseniz daha iyi olur.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omerfurkanyakar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım.
Benzer sıkıntı başka bir arkadaşın megane 4'ünde başına gelmişti.Ama o yazılım yükseltme denemişti ve ondan sonra bu durum oluşmuştu.Ona serviste yardımcı oldular.Ancak size zaten değisim önermişler.Ben 7 bin tl fiyata eğer montaj işçilik ücreti dahil ise yaptırmanızı öneririm.Garantili olur.v9 yazılımlı olanı isterseniz daha iyi olur.

hatrı sayılır kişileri araya sokarak yarına randevu aldım hocam, öncelikle yazılımı yenilemeyi deneyecekler, olmaz ise değişim yoluna bakacağız. Hayırlı olsun artık

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
hatrı sayılır kişileri araya sokarak yarına randevu aldım hocam, öncelikle yazılımı yenilemeyi deneyecekler, olmaz ise değişim yoluna bakacağız. Hayırlı olsun artık
Hayırlısı olsun.İnşallah yazılım işe yarar.

omerfurkanyakar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisin bana verdiği fiyat sadece ekran ve tuş takımı içinmiş. Beyinde bir problem görünmediği için ona fiyat vermemişler. eğer ikisi değişip de sorun çözülmezse extra onun için de bir maliyet çıkacakmış. Bu yüzden serviste yaptırma kararımdan vazgeçip, büyük ekranlı ürünlere yöneldim. Bugün bir elektronikçiye ekran ve tuş takımını söktürdüm, tamir olmaz ise eğer, piyasadaki en kaliteli olan ürünü alıp, sonucu buradan paylaşacağım.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde araç 2015 ama verisyon sistem bilgisinde 7.0.2xxxx birşey şeklinde yazıyor. Bende Android Auto istiyorum ama nasıl olcak bilmiyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Benimde araç 2015 ama verisyon sistem bilgisinde 7.0.2xxxx birşey şeklinde yazıyor. Bende Android Auto istiyorum ama nasıl olcak bilmiyorum.
Nasıl yapılacağının tarifini talisman model sayfasınds paylaşmıştım.Versiyon 7 de android auto yu developer side üzerinden açtıktan sonra kullanabilirsiniz.

hamemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl yapılacağının tarifini talisman model sayfasınds paylaşmıştım.Versiyon 7 de android auto yu developer side üzerinden açtıktan sonra kullanabilirsiniz.

Hocam bende 2015 model icon Paket Kadjar var. Bendeki versiyon 2.2. İstanbul da nerede versiyonu yükseltip, Android Auto'yu aktive ettirebilirim. Biliyor musunuz?