Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

SerkanAydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben ne yalan söyleyim şu ana kadar karşılaştığım en iyi araç. Kendi sınıfına nazaran %70 az yakıyor. Gaza basınca digerlerindeki gibi ya arkadaş sen bekle ben bi toplayım demiyor hemen fırlıyor. Arabada yok yok herşey muhteşem. Servis olayına gelince hemen hemen her şehirde bikaç tane büyük şehirlerde iki basamaklı sayılarda servis ağı var. yeni ıkan aracın yedek parçası geç yerleşir ancak başka markalarda yeni çaıkan bi araç alınca görürsünüz dandik bir düğmeyi aylarca bekletir. Ha bu dediğim amrkalar dandik markalarda değil isim vermeyim ama milletin iç çektiği markalar. Birde burada basit olarak bazı opsiyonları bazı model arabalara ekletince emin olun sanki makam arabası fiyatını buluyor. Kısaca araba "fiyat/performans" oranında şuanda Türkiye deki en iyisi. ve bence şimdilik bırak tanınmış markalara rakip olmayı onlar rakip olamaz.

ergunhalis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben ne yalan söyleyim şu ana kadar karşılaştığım en iyi araç. Kendi sınıfına nazaran %70 az yakıyor. Gaza basınca digerlerindeki gibi ya arkadaş sen bekle ben bi toplayım demiyor hemen fırlıyor. Arabada yok yok herşey muhteşem. Servis olayına gelince hemen hemen her şehirde bikaç tane büyük şehirlerde iki basamaklı sayılarda servis ağı var. yeni ıkan aracın yedek parçası geç yerleşir ancak başka markalarda yeni çaıkan bi araç alınca görürsünüz dandik bir düğmeyi aylarca bekletir. Ha bu dediğim amrkalar dandik markalarda değil isim vermeyim ama milletin iç çektiği markalar. Birde burada basit olarak bazı opsiyonları bazı model arabalara ekletince emin olun sanki makam arabası fiyatını buluyor. Kısaca araba "fiyat/performans" oranında şuanda Türkiye deki en iyisi. ve bence şimdilik bırak tanınmış markalara rakip olmayı onlar rakip olamaz.
Önyargısız yaşayan bilir

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lütfen eleştirirken aldığınız malı yerin dibine sokmayın. Passat için bile bakın dünya kadar şikayet var. Her araçta belli eksikler oluyor fakat Renault bu arabada esasta hata yapmamış. Satın olmuş olduğunuz araç benim diyen araca birçok özellikle de yakıt tasarrufu ve motor açısından açık ara fark koyuyor. Yıllardır hep sıfır Renault kullanan biri olarak söylüyorum, Renault hatalarının tamamını müşterisini üzmeden gideriyor. Kalbinizi ferah tutun,kendizi aracınızdan soğutmayın. Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun....

Malı yerin dibine sokmak yerine ben STANDARTLAŞMIŞ özellikleri neden tekrar değiştirdiğine vurgu yapıyorum...

Yoksa şu an pıyasada alınacak SUV'ların başında gelıyor... Yakıt Cimrisi, Servis, Donanım bakımından, begenmeseydım gıderk QQ alırdım ama 100 bın tl para verdıgın bır aracta Navıgasyon, 7 İnh ekran, yarı parçalı derı koltuk, zenon veya led far yoksa o arabaya 70 bin den fazla verilmez tıpkı QQ'da olduğu gibi....

Şu an çok ilgili değiller diyebilirim...

Renault Türkiye'de biliyoruzki yerleşmiş bir firma bizde bunun karşılığı olan hizmet anlayışını istiyoruz, gidip suzuki veya mazda alsak tamam am yer gök zaten RENO :)

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Serkan Bey,

Çok iyimsersiniz :) bu güzel birşey...

Aracın tabı kı artıları cok fazla ama biz RENO'dan hep fazlasını gördük donanım olarak diğerlerinden bir tık ileride, bu yüzden 2008'den beri 4 RENO aldık değiştirdik şu an bile ailede 3 RENO var :)

Hele birde gelsin şu Renault Sport GT ( Megane kasa) o zaman Golf GTI ve Seat LEON CUPRA bitmiştir :)

Karlos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi 2000 lerden sonra Renault kabuk değişti. 2015 itibariyle çıkaracağı her araçta çığır açacağı düşüncesindeyim. Tabi ki Kadjarı bunu en tepesine koyuyorum.

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno müşteri hizmetleri şikayetleri dinler, çabuk geri dönüş yaparlar. ama çözüm bulmazlar reno böyle uygun görmüş ve uygulamış derler, işin işinden çıkarlar. ben reno maisin bu müşteri sorunlarını Fransaya bildirdiklerinede inanmıyorum. bunu yaşamış birisi olarak yazıyorum. satışlarını artırmak için, kafaları eserse bazı yenilikler yaparlar makyajlı kasayı yeni diye satarlar. bunların en büyük pazarı türkiye. ne versen gidiyor mantığı ile çalışıyorlar. 2016 suv yılı olacak. yeni ford kuga, kia sportage, tiguan gibi yeni modeller gelecek, kadjar teknoloji ve donanım anlamında nerede konumlanacağı ortaya çıkar.

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno müşteri hizmetleri şikayetleri dinler, çabuk geri dönüş yaparlar. ama çözüm bulmazlar reno böyle uygun görmüş ve uygulamış derler, işin işinden çıkarlar. ben reno maisin bu müşteri sorunlarını Fransaya bildirdiklerinede inanmıyorum. bunu yaşamış birisi olarak yazıyorum. satışlarını artırmak için, kafaları eserse bazı yenilikler yaparlar makyajlı kasayı yeni diye satarlar. bunların en büyük pazarı türkiye. ne versen gidiyor mantığı ile çalışıyorlar. 2016 suv yılı olacak. yeni ford kuga, kia sportage, tiguan gibi yeni modeller gelecek, kadjar teknoloji ve donanım anlamında nerede konumlanacağı ortaya çıkar.

2016 suv yılı olsun ama şu var,

sportage zaten belli cok değişecegını sanmıyorum

honda crv guzel ama adamlar hala normal el frenı sap gıbı duruyor, iç makyajını begenmedım. Ama vıtes ve suruş keyfı cok ust konfordaymıs...1.6 dizel 145 bın tl, alan varsa bence guzel araba

kuga 2.0 motor ıle zaten alacak kımse belli, onda da yapcak birşey yok...

1.6 tdi dsg ile tıguan en az 125 bın den başlar, trend o da

tuscon zaten doğmadan öldü 2.0 benzinli 160 bın tl , yavaş gelsin...

QQ zaten biliyoruz aynen devam eder, kadjar ıle arasında 10 bın tl fark var, donanımlılar arasında...

kadjarı belki 2016 da almak daha mantıklı olabılır ama 2016 da zam yapacaklardır, su an zam yok cunku aracta yok sebebi fabrıka agustosta 20 gun full durdu...

sagda solda belkı kalmış araclar vardır onları saymıyorum...

Kaanazg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haydada şimdide ekran çalışmıyor kendi kendine

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
honda cr-c D segment bir araç bunu kadjarla kıyaslamayın. x-trail ile değerlendirin. tucson 1.6 crdi 7dct seçeneğini sunacaklar, ford kuga 2016da yenilenmiş ve 1.5 tcdi 120hp powershift seçeneğiyle gelecek. bu sınıfta opel, seat gibi firmaların çalışmaları sürüyor 2016 sonuna yetişebilir. artık firmalar C segment suvlar için düşük hacimli motorlar entegre ederek üretmeye başladılar. şu bir gerçek ki; kuga, QQ ve tiguan araçları alınca itibari değeri reno kadjara göre daha yüksek oluyor, belki 10-15bin fazlaya alırsın ama satarken renoya göre değer kaybınız daha az olur. bu araçların kalitesinden değil ama milletin renoya bakış açılarından kaynaklanıyor. algı meselesi.

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede oluyor. Edc nin kronik sorunu alisicaz artik :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Özellikle rampa aşağı durumlarda 1 den 2 ye atmamak için ısrar ediyor gibi. Aynı şey sizde de söz konusu mu acaba ?