Kalkışlarda küt küt sesi

maccoder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu bulduk arkadaşlar başına gelen olursa diye buraya yazıyorum ki diğer arkadaşlarda sorununu çözsün sorun şanzıman takozundanmış şanzıman takozu işlevini yitirmiş kopmuş gitmiş değiştirdik sorun çözüldü bilginize.

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu bulduk arkadaşlar başına gelen olursa diye buraya yazıyorum ki diğer arkadaşlarda sorununu çözsün sorun şanzıman takozundanmış şanzıman takozu işlevini yitirmiş kopmuş gitmiş değiştirdik sorun çözüldü bilginize.

benimde soğuk motorda yavaşça kalkışta alt taraftan küt küt vuruntular geliyor..ben baskı balata mı kaçırma yapıyor acaba diye şüpheleniyordum ama şanzuman takozundan da şüpheliyim,vites kolunun gaz verme kesmelerde hareketinden farkediyorum..ancak baktırmam gerekecek sanırım..stop edecek gibi sarsılıyor kalkışta.

maccoder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde soğuk motorda yavaşça kalkışta alt taraftan küt küt vuruntular geliyor..ben baskı balata mı kaçırma yapıyor acaba diye şüpheleniyordum ama şanzuman takozundan da şüpheliyim,vites kolunun gaz verme kesmelerde hareketinden farkediyorum..ancak baktırmam gerekecek sanırım..stop edecek gibi sarsılıyor kalkışta.

Aynen şanzıman takozuna baktır kardeşim benimki gibi kopmuş olabilir. Hatta Motor alt takozlarına da baktır baktırmışken.

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen şanzıman takozuna baktır kardeşim benimki gibi kopmuş olabilir. Hatta Motor alt takozlarına da baktır baktırmışken.

geçen akşam araç soğukken çalıştırdım geri vitese taktım kalkışta haldır huldur sesler..hemen sanayiye ustama gittim..kalkışlarda sarsıntı oluyor alt taraftan vs diye..aracın ön tekerleri yolda arkası kaldırımda iken geri viteste denedi zorladı kavrama noktasında gaz vermeden..leş gibi kokular geldi,duman çıktı bir miktar..bugün bir forumda okurken farkettim,bir başkası da aracında buna benzer sorunda ustası aynı şeyi yapmış ve sorunu çözülmüş..baskı balatada düzgün teması engelleyen yağlanma kir pislik çizik vs varsa bu şekilde bir miktar aşındırıp yakarak törpülemiş oluyor..o akşamdan beri sanırım tekrar sarsıntı olmadı araçta..galiba faydası oldu..:halay