kangoo fren diski, balata, fren vakumu, hava filtresi değişimi resimli

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
o bi de orjinal kriko de mi...bende de var ondan ))o teker değiştirmek için...başka işlere gelmez...
vidasının teki bi sıyırırsa cırttttttttttttttt teker teker diğer tüm dişlileri sıyırıp aşağı düşer...Allah göstermesin...

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hacı yağ filtresini, mengeneyle mi söktün...sokerken zorlandın mı...detaylı anlatır mısın..

bir de o krikoyu almışın...tamam balata distdeğiştirilirde...ben o krikoya güvenip o arabanın altına yatmazdm...))
kriko ayakları var onlardan al bi tane
Yag filtresini elle söktum. Mengene ile denemeden dedim bir deneyeyim. Bir asıldım. Baktım sökuldu. Balata degistirirken arabanin altina yatmadim kenarda idim. Dedigin gibi krikoyada guvenmedim. Arka tekerin iki tarafinada tas koydum. Çıkan tekerlegide on tarafa ne olur ne olmaz diye koydum. Tekerlek görünüyor . yag tapasinisokerken tekerlekler takiliydi. Sadecekriko ile yukselttim aracibd262269ea93ae6090eb9f75eec2fb5e.jpg

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kenardan geliyor ortadan gidiyor diye biliyorum
Ins oyle :)

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ filtresi sökmek için tas tipi kapak kullanıyoruz çok rahat sökülüp takılıyor.

http://www.nalburcuk.com/CETA-FORM-N14-017612-Tas-Tipi-Yag-Filtre-Anahtari-76-mm,PR-9686.html

Karter vidasını da sökmek için

http://www.nalburcuk.com/CETA-FORM-...MIifKNjbCM1wIVyoKyCh2MoA7hEAYYASABEgJDHfD_BwE

Yağ filtresinin üzerinde elle sıkınız yazar.hafif sıkılınca da 3/4 oranında son sıkımı yapın yazıyor.Çok sıkılmıyacak yani.

Yağ filtresi bizimkilerde sıkıntılı yerde lokma uzatma kullanarak tasla kolayca sökülüyor ve takılıyor.Sıkma tipi veya zincir orada kısa devre yapabiliyor ve kıpırdamıyor.Tas tipi büyük kolaylık.

Nalburcuk.com dan alışveriş yaptım sıkıntısız.hava,polen, yağ filtresini de otoerdem den alıyorum çook hesaplı oluyor yağı zaten elf 5-30 5lt 2017 diye aratınca n11 de gittigidiyorda ucuz ürünler bulunabiliyor.yağ boşaltmadan önce motor sıcak olmalı ki eski yağın hepsi süzülüp boşalsın.Ayrıca yeni kangoolar 5 lt ye yakın yağ boşaltıyor 5lt lik şişe şart.

Son olarak lütfen atık yağları çöpe ,kanalizasyona toprağa dökmeyin atık toplama noktalarına bırakın :eyw