Kangoo II Ön takım ses

ÖZGÜR G

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren balataları , diskler gevşiyordu diye hatırlıyorum onlarada bir baktır derim.

panayır

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğaç bey; aynı problem benim kangooda da var .Özellikle kasislerde yavaşlayıp 2 vitesle devam etmek istediğimde o ses geliyor ve stabilize yoldada aynı ses var.Bence motor kulaklarından gibi.Baktırmak lazım..

serhat.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam senin sorun nasıl ? ne gibi ses yapıyor mesela

dediğin gibi devirsiz giderken bide bozuk yolda hani kolunda çelik saati sallarsın ya onun gibi ses yapıyo pedalların olduğu yerden geliyor ama çözülemedi bende bi anlam veremiyorum hayırlısı ;)

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğaç bey; aynı problem benim kangooda da var .Özellikle kasislerde yavaşlayıp 2 vitesle devam etmek istediğimde o ses geliyor ve stabilize yoldada aynı ses var.Bence motor kulaklarından gibi.Baktırmak lazım..

bayramdan sonra ilk işim baktırmak olucak araba daha 56 000 de motor kulağı nasıl gevşer onu çözmüş değilim bilgilendiririm burdan

dediğin gibi devirsiz giderken bide bozuk yolda hani kolunda çelik saati sallarsın ya onun gibi ses yapıyo pedalların olduğu yerden geliyor ama çözülemedi bende bi anlam veremiyorum hayırlısı ;)

aynen aynen.Servis mi çözemedi bu sorunu ?

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 lerdeki ses gibi.Onların direksiyon kutusundan geliyordu düzeltildi.2009 olanda direksiyon kutusu garantiden değişince kesilmişti ancak şu an bozuk yolda yine hafiften var direksiyonda sorun yok.Aslında aynı olay 2003 clio 2 hb dede vardı.

Fren kaliperlerinden şüphelenilmesinin sebebi ise araç duruken ön lastiğe vurun benzer sesi duyuyorsunuz.Şu millerin olduğu yere vw gibi koy lastik aksamı ses kalmasın :)

serhat.er

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bayramdan sonra ilk işim baktırmak olucak araba daha 56 000 de motor kulağı nasıl gevşer onu çözmüş değilim bilgilendiririm burdan

aynen aynen.Servis mi çözemedi bu sorunu ?

valla 4 kere gitti çözemedi 19 ağustos tekrar gitcek bakalım bende çok anlamam teknik aksamdan o yüzden fikir yürütemiyorum da :)

enestuna09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses benim arabadan da geliyor.önce sağ önden gelmeye başladı amortisör takozu değişti. sağdaki ses kesildi bu sefer soldan gelmeye başladı. Orta Viraj lastikleri varmış ordan gelebilir dedi usta onuda değiştirdik olmadı. en son Z rot u nu değiştirdik.boşluk varmış. az da olsa ses kesildi. bozuk kumlu taşlı yollarda aşırı seviyede ses gelmiyor önceki kadar.