Kangoo Ve Megane Airbag Karmaşası

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar. Bugün Birtane Megane 2 Topladım. Airbagını Takarken Fark Ettim Onda 2 Tane Soket Vardı Biri Yeşil Diğeri Mavi. Benim Airbagı Söktüğümde İse Sadece Maviyi Takmaya Yer Var. Yeşil Soket Boşta Kalıyor. Yine Benim Sargının Soketine Direnç Takılmıştı. Direnci Söktüğümde Airbag Takılı Olsa Bile Airbag Lambası Yanıyor. Bu Lambanın Yanmasının Sebebi O Yeşil Soketin Takılmamasından Dolayı Olabilir mi?
Sizlerin Airbaglerde Çift Soket Yani Yeşil ve Mavi mi var yoksa Tek Soket Mavi mi var?
Bakabilen Olursa Yazabilir mi?

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Kangoo'nun direksiyon içini Çağatay veya Mustafa abi görünce cevaplayacaktır. Direnci daha önceki konuda dediğim gibi bozulan döner kondaktörden dolayı airbag ışığını söndürmek için elektrikçiler takıyor.Hız sabitleyicili Megane 2 lerde bu direnç takılınca airbag ışığı sönüyor ancak hız sabitleyicide iptal oluyor.Megane 2 aracımda başıma gelmişti.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi şimdi aklıma şu geldi. Eğer yeşil soket airbaga takılmayacaksa orda işi ne. Niye direksiyonun içinde duruyor. Acaba airbag yanlış takıldıda soket boşta olduğu için ışık yanıyordu o yüzden direk direnç atıp mı söndürdüler. Direksiyonu çeviriyorum çıt çıt ses gelmiyor şu anda. Korna sorunsuz çalıyor. Arkadaştan megane airbagı alıp deneyeceğim en kısa sürede.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Döner kondaktör içindeki kablo kopuk da ondan mı ses geliyor acaba?

34VR1415

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün arkadaşın megane 2 den airbag i söktüm. Benim arabaya taktım ışık yine yanmaya devam ediyordu. Sargının soketine baktım. 4 kablo var. 2si hız sabitleyici 2 si airbag. Ama sargıda hız sabitleyicinin kablolarına denk gelen yerde pin yok. Ama sargı üzerindeki sokette yan yana 5 pin var. Ve sadece 2 si kullanılıyor. Aklıma şu geldi. Kullanılmayan 3 pin demekki o yeşil soketin. Bizim sargılar Clio 3 lerdede kullanıldığı için hepsine uyumlu yapmışlar. Bu arada aklıma başka bir fikir geldi. Sargıdaki o yeşil soketi hız sabitleyici için kullanabiliriz. Çünkü boşta ve sargı içerisinden kablosu geçiyor. Hız sabitleyici takacak arkadaşlara duyurulur. Benim sargı tamir edilecek. Tamiri yapıldıktan sonra o kabloları hız sabitleyiciye kullanmayı düşünüyorum.