Kangoo Ve Megane Airbag Karmaşası

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bu gün arkadaşın megane 2 den airbag i söktüm. Benim arabaya taktım ışık yine yanmaya devam ediyordu. Sargının soketine baktım. 4 kablo var. 2si hız sabitleyici 2 si airbag. Ama sargıda hız sabitleyicinin kablolarına denk gelen yerde pin yok. Ama sargı üzerindeki sokette yan yana 5 pin var. Ve sadece 2 si kullanılıyor. Aklıma şu geldi. Kullanılmayan 3 pin demekki o yeşil soketin. Bizim sargılar Clio 3 lerdede kullanıldığı için hepsine uyumlu yapmışlar. Bu arada aklıma başka bir fikir geldi. Sargıdaki o yeşil soketi hız sabitleyici için kullanabiliriz. Çünkü boşta ve sargı içerisinden kablosu geçiyor. Hız sabitleyici takacak arkadaşlara duyurulur. Benim sargı tamir edilecek. Tamiri yapıldıktan sonra o kabloları hız sabitleyiciye kullanmayı düşünüyorum.
Sargı tamiri için görüştüğün yerler varmı fiyat nedir? Bir video da tamir yapan kişi kablonun kopma nedeni olarak döner sargı içindeki bağımsız dişlinin yerinden kurutulup kabloyu eksik sarmasını ve bu sebeple aksi istikamette direksiyon çevrilince kablonun koptuğunu söylüyor bu mantıkla düşününce sadece kabloyu yenileyen ler arızanın tekrar ladığını söylüyorlar.

34VR1415

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam araştırdımda bizim sargılarda o sorun yok ama sargı kablosu tam sağa ve tam sola kırarken direksiyonu vurdurmalarda bozuluyor. Boyu kısa kalıyor kablonun. Onun yerine biraz daha uzun bir kablo kullanılırsa sorun çözülür. Ama megane sargısı için uygulanan yöntem bundada değerlendirile bilir. Arkadaşım kaportacı. Onların tanıdıkları var kartal ve pendik sanayiinde getirsin sargıyı değiştirelim demiş çıkma sağlamla. Oraya bakacağım. Normal onarıma 120-200arası istiyorlar

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kangoo araçlarımıza megane ların airbagleride uymakta şu anda hız sabitleyici dönüşümünde megane 2 airbagı alıp taktım lamba yanmamakta. Daha önce sargımda kırıklık varmış o yüzden lamba yanıyormuş.