Kapı kolu üzerindeki keyless-go düğmesi çalışmıyor.

arkroid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Genelde eşimin kullandığı arabamızın şöför tarafındaki kapı kilitini açmak için kullandığımız düğme çalışmıyor.

Sanırım sürekli tırnakla basılmaktan dolayı üzerindeki plastik silikon yırtılmış içine su açmış ve anahtar bozulmuş.

Sadece bu anahtarı ve silikon kaplamayı bulabilir miyiz? Yoksa kapı kolunu komple mi değiştirmek lazım gelir?

Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Teşekkürler.

rhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabayı kumandadan kitliyorsanız kapı kolundan açmıyor. kendi kitlerse açıyor bende.
o şekilde denediniz mi?

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun icin bi servis telefonla arayip yedek parca bolumune sorunuz bu soruyu en saglikli cevabi onlar verebilir. Bu buton tek basina renault tarafinsan uretilmediyse yan sanayiside uretilmez.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkroid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunun icin bi servis telefonla arayip yedek parca bolumune sorunuz bu soruyu en saglikli cevabi onlar verebilir. Bu buton tek basina renault tarafinsan uretilmediyse yan sanayiside uretilmez.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkür ederim cevap için.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde sofor tarafi bozulmustu.onceleri bazen bi sure sonra da tamamen calismaz olmustu.butonun lldugu mekanuzme kalem inceluginde dikdorken kablolu bisey veya komple kapi koluyla beraber degisebilir.ya da tamir.ben tamircilerin bakmadan komple degistirelim mantigindan dolayi kendim tamir ettim.kapi kolunu söktüm.ve butonun oldugu mekamizmayi cikarip eve goturdum olcu aletiyle test edip calismayan hatti lehimleyip tekrar sudan etkilenmesin diye silikon yapip taktim.ama oncelikle butonun yirtilan deliginden icine wd 40 pas cozucu sprey alip sikin oksitlenme kaynakliysa bu bile cozebilir.

arkroid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
silikon nasıl yaptınız?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Butonun dikdortgen mekanizmasisi sökünce alt tarafi zaten silikonluydu .ben lehim yaparken o silikonu sökmüstum sonŕa bildigimiz soguk silikondan alip ayni yeri tekrar doldurdum.

arkroid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok uzun süre oldu ancak konuyu yeniden hortlatayım.
Peki kapı kolunu içeriden mi dışarıdan mı söktünüz.

Bu arada servisi aradım. Kapıyı içeriden sökmek gerektiğini ve izolasyon melzemesinin de yenilenmesi gerektiğini söylediler.
420 lira fatura çıkardılar (Kapı kolu parçası 105 lira bu arada. gerisi işçilik ve izolasyon)

Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Teşekkürler.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı kolu dışardan sökülüyor clio 4 'ün.kapıyı açınca kapı kolu hizasında yuvarlak siyah plastik yapıştırma car onu kaldırın altında kapı kolunun kilit kısmını tutan torx vida var onu gevşetip kilit kısmını çekince çıkıyor böyle sökülüyor.sözkonusu parçanın ucu dişli servis o file ulaşmak için içeriden sökme gereği duymuştur o kadar uğraşacağına kabloyu kesip lehimli ek yaparım daha kolay.

cavit37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sellamlar denedim sökemedim

Kapı kolu dışardan sökülüyor clio 4 'ün.kapıyı açınca kapı kolu hizasında yuvarlak siyah plastik yapıştırma car onu kaldırın altında kapı kolunun kilit kısmını tutan torx vida var onu gevşetip kilit kısmını çekince çıkıyor böyle sökülüyor.sözkonusu parçanın ucu dişli servis o file ulaşmak için içeriden sökme gereği duymuştur o kadar uğraşacağına kabloyu kesip lehimli ek yaparım daha kolay.
ben 7 yıllık clio 3 maceramı sonlandırarak 2013 st icon alarak tekrar aranıza katıldım aldıktan sonra farkettim beim aracında şöför kapı butonu çalışmıyor bu işlemi ben denedim fakat torklu vidayı açtığımda sadece kilit kısmı çıktı yokladım ama uzun kısımı çıkartamadım kırma ihtimalimden dolayı tekrar yerine taktım :)
başka vidası yok gibi ama tırnakları nerede bilen, söken varsa resim veya video atsa ne güzel olur:soru