Kapı kolu üzerindeki keyless-go düğmesi çalışmıyor.

delosrar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar...
Benimde başıma geldi hatta ön sağ sol iki kapıda da aynı sorun vardı. Elimden biraz geldiği için üşenmedim araştırdım, kapı kolu nasıl sökülür diye video buldum ona bakarak dışarıdan kolu söktüm ve sadece butonu değiştirerek sorunu çözdüm. Eğer elinizden biraz tamirat geliyor ise 5 tl gibi rakama mal oluyor.
Eğer bu şekilde yapamam uğraşamam diyorsanız, 200TL rakamlara içi komple satılıyor. Tavsiyem servise yaptırmanız yada servisten satın almanız.
Her türlü yardıma hazırım.:evethttps://urun.n11.com/oem-yedek-parc...-kapi-kol-dugmesi-tusu-gozu-anteni-P268978630

Merhaba, benimde aracımda sol kapı düğmesi çalışmıyor internette sadece düğme bulamadım anten bile beraber satılıyor. Rica etsem düğmeyi nasıl onardığınızı anlatabilir misiniz ? Düğme tek olarak lehimle sökülüp değişme imkanı var mı ?
Teşekkürler.

delosrar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aracım 2014 fluence icon. araçta kapılarda sensör yok, 4 kapıda siyah buton var. sadece sol ön kapı butonu çalışmıyordu. ben tamirini yaptım. kapı döşemesi ve kapı kolunu sökme ile ilgili videolar bolca mevcut. kapı kolunu sökün ve içindeki siyah ve kırmızı kablonun olduğu devreyi çıkarıp kolu söktüğünüz yerden içeri sokup fişini takın, kabloları çok az sıyırın ve araç kitlendiği zaman bu iki kabloyu kısa devre edin eğer kapılarınız açılırsa anten devresi sağlam buton arızalıdır. Yapmanız gereken kapı kolu içindeki buton devresini komple sökün ve butonun altındaki silikonu temizleyip butonu kasasından çıkarın ve yenisi ile elektronikçiden 4 bacaklı kare buton alıp değiştirin, ayrıca genelde buton silikonu delinip yıkama esnasında içine su girdiği için buton sudan etkilenip içi çürüyor. Delinen yeri tespit edin içeriden çok az dayson marka silikon sürün ancak çalışma esnekliğini etkilemesin. Aklıma gelenler bunlar umarım bu konuda çözüm arayanlara yardımcı olur.

yasin38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eve mekanizmayı çıkartıp tamir ettiğinizden bahsetmişsiniz. Sadece kulpu sökerek mekanizmayı yani antenle beraber swichi çıkartmak mümkünmü? Soket kapının içine giriyor diye biliyorum soketten mi söktünüz ? Yoksa sadece swich in olduğu yeri mi söktünüz ? Parçayı kapıdan nasıl ayırdınız anlatır mısınız

mtht

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı kolunu söküp düğmeye gelen iki kabloyu kestikten sonra düğmeyi çıkarabilirsiniz