Kaporta Göçüğü Boyasız Düzelebilir mi?

MorphiuM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün Özlem Oto`daydim :eyv Istanbul`da yasamadigi icin gidemeyen arkadaslara nispet yapar gibi oldu biraz :) Koskoca kaldirim mantarini görmeyip sag ön kapiyi taktirinca güzel bi göcügüm olmustu pazar günü. Pazartesi kendi ustama gidip fiyat ve tarih alip kuzu kuzu randevu günümü beklemeye baslamistim ki forumda Melih Özlem`in yazilarini ve resimlerini görüp facebook/özlemoto sayfalarinida ziyaret ettim.

Melih kardesimle telefonlasip sali sabahi dayandim kapiya "ustam bana yardim et" diye. Vezneciler semalarinda, su kemerinin dibinde, itfaiye genel idare birimi mi ne onun arkasinda, 40m2 kare kücücük ama COK SAMIMI VE SICAK biyer!! Melihin babasi Metin abi ve amca Mesut abiyle tanistim. Benim yaptigim bir salaklik yüzünden kuru cekic(yagli cekic) yöntemiyle benim isim halledilemeyecek diye "kendi ustanla gör isini" dedi Metin usta.

Sabah saatine ragmen susmak bilmeyen telefonunda sadece "benim acelem var, isimi önceye al, biran evvel arabami ver" diyen müsterilere laf anlatmaya calisirken gerilsede bana gülümsemeyi ver sürekli cay pompalamayi hic ihmal etmedi, Allah razi olsun. Bi yandanda Mesut ustam eski resimleri gösterirken Metin usta giristi bi Albea kapisina ve hokuspokus yöntemiyle göcügü yok etti:)

Konuyla ilgili hic resim cekmedim ama en son ocak ayinda konusulmus olan bu konunun hala aktif olmasi, Özlem Oto`nun faaliyetlerine devam edip, resmen osmanlidan kalma tarihi bakircilar gibi macun ve boya gerektirmeden neleri toparlayabildiklerine hayran kalacaksiniz.

Keske bende kapimdaki hasari hic elletmeden kosakosa Metin ustaya gitseydim, ozaman macun ve boya gerekmeden isim kapanabilecekti:( 1975`ten beri ayni is yerinde ayni isi yapmakta olan ustalarim eli öpülecek adamlar, insanlar siraya girmis durumdayken bir yandanda isine konsantre olmaya calismalari onlari cok zorlasada anahtari birakip haftaya bambaska bir aabayi almaya gidecegimiz kesin.

"Arabama bisey olsada Metin ustaya götürsem" diye sacma bi his var icimde ama Allah korusun ya, kiyamam, olan oldu zaten kör gözümden dolayi:(

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Babanın ellerine sağlık gerçekten zanaatkar ellere sahip bravo

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cok guzel bir is. ihtiyac kesinlikle olur

MorphiuM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun cevabini benim vermem yanlis olur, ustasina göstermek lazim(Özlem oto- metin ve mesut ustalar).
Kendi yorumumu yapacak olursam; olusan hasari elledikten sonra(ben gibi) özlem otonun yapacak birseyi kalmiyormus, kaza haliyle götürmek lazim. Ayrica olusan eksik parcalar var gördügüm kadariyla, oraya macun falan yapilir galiba? Ama göcük gibi hasarlar yagli cekic(kuru cekic) yöntemiyle macunsuz düzeltilebiliniyor. Geregi hallaerinde rötus boyasi falan atiliyor. Tekrar gecmis olsun buarada.

Eger ben salak gibi kapidaki göcügü disari ittirmeden kaza haliyle metin ustaya gitmis olsaydim; sag ön kapi yarisi kadar yagli cekic, arka sag camirlukta 3 nokta yagli cekic, arka sag camurluk boya, dikiz ayna kapagi boya, geregi hallerinde rötus boya falan derken 800TL-1000TL arasi bi masraf olacakti bana ama özlem otonun yapabilecegi birsey kalmadi ben göcügü disari ittirdim diye.

Simdi bu saydigim seylerin hepsi yapilacak ama tek fark; yagli cekic yapilabilinecek yerler artik macun ve boya yiycek :( geri kalanlar zaten boya olacakti.
icim hic vermiyo macun ve boya olayina ama böyle hasarli gezecekte degilim maalesef :( normal kaportacim 400TL teklif etti.

Aradaki fiyat farki oha dedirtmesin cünkü ben olsaydim; macun boya olayina girmektense daha fazla para ödeyerek yagli cekic isterdim. dikiz aynasi apagiyla tamponun boyanmasi Allah`in emri zaten, kacinilmaz!!

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun cevabini benim vermem yanlis olur, ustasina göstermek lazim(Özlem oto- metin ve mesut ustalar).
Kendi yorumumu yapacak olursam; olusan hasari elledikten sonra(ben gibi) özlem otonun yapacak birseyi kalmiyormus, kaza haliyle götürmek lazim. Ayrica olusan eksik parcalar var gördügüm kadariyla, oraya macun falan yapilir galiba? Ama göcük gibi hasarlar yagli cekic(kuru cekic) yöntemiyle macunsuz düzeltilebiliniyor. Geregi hallaerinde rötus boyasi falan atiliyor. Tekrar gecmis olsun buarada.

Eger ben salak gibi kapidaki göcügü disari ittirmeden kaza haliyle metin ustaya gitmis olsaydim; sag ön kapi yarisi kadar yagli cekic, arka sag camirlukta 3 nokta yagli cekic, arka sag camurluk boya, dikiz ayna kapagi boya, geregi hallerinde rötus boya falan derken 800TL-1000TL arasi bi masraf olacakti bana ama özlem otonun yapabilecegi birsey kalmadi ben göcügü disari ittirdim diye.

Simdi bu saydigim seylerin hepsi yapilacak ama tek fark; yagli cekic yapilabilinecek yerler artik macun ve boya yiycek :( geri kalanlar zaten boya olacakti.
icim hic vermiyo macun ve boya olayina ama böyle hasarli gezecekte degilim maalesef :( normal kaportacim 400TL teklif etti.

Aradaki fiyat farki oha dedirtmesin cünkü ben olsaydim; macun boya olayina girmektense daha fazla para ödeyerek yagli cekic isterdim. dikiz aynasi apagiyla tamponun boyanmasi Allah`in emri zaten, kacinilmaz!!

biz de davlumbazın ordan biraz çekmiştik sonuç olarak resimde görüldüğü gibi kaldı umarım bir sorun çıkmaz

MorphiuM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayin Baki Cali, en kötü ihtimal özlem oto- metin ve mesut ustalarla tanismis olursunuz, caylarini icersiniz. bi ziyaret edip misafirleri olmanizi öneririm. facebook/özlemotokaportaboya sayfalarini ziyaret ederseniz biraz daha tatmin edici resimler ve iletisim bilgilerine ulasirsiniz.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayin Baki Cali, en kötü ihtimal özlem oto- metin ve mesut ustalarla tanismis olursunuz, caylarini icersiniz. bi ziyaret edip misafirleri olmanizi öneririm. facebook/özlemotokaportaboya sayfalarini ziyaret ederseniz biraz daha tatmin edici resimler ve iletisim bilgilerine ulasirsiniz.

şuanlık askıya alınan bir olay bu nazarlık olsun diye elletmiyorum yaza doğru araştıracağım büyük ihtimalle özlem otoya uğrayacağım

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi işçilik diye buna denir...Sanki hiç göçük olmamış...Bu arada şu göçük düzeltme aparatlarından bende kullandım.Sıcak silkon sıkıyorsun çeviriyorsun vs ..Malesef başarılı olmuyor ve olmadığı gibi bir yerinde boyayıda kaldırdı..Birde artık kalan sıcak silkonların temizlenmesi tam bir felaket...

Sakın denemeyin derim..

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi işçilik diye buna denir...Sanki hiç göçük olmamış...Bu arada şu göçük düzeltme aparatlarından bende kullandım.Sıcak silkon sıkıyorsun çeviriyorsun vs ..Malesef başarılı olmuyor ve olmadığı gibi bir yerinde boyayıda kaldırdı..Birde artık kalan sıcak silkonların temizlenmesi tam bir felaket...

Sakın denemeyin derim..

çok doğru söyledin abi her şeyin bir ustası var 2 kuruştan kaçacağım derken daha doğru bir telaffuzla kaş yapayım derken göz çıkarmak yerine bilen birine götürülmeli :eyv