Kaporta Göçüğü Boyasız Düzelebilir mi?

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumdan bilenler vardır, Fatihte küçük bir kaporta-boya dükkanımız var. Kaportadaki göçüklerin son zamanlarda makinelerle yapılmaya başlanmasına gönlüm razı gitmediği için böyle bir konu açma gereği duydum. Eğer adminlerimiz uygun görmezse kaldırabilinir.Kendi tabirimizle Sacla dans etme yağlı çekiç yani boyasız göçük düzeltme işlerini yapıyoruz. Tabi bunun dışında sigortalı diğer işleride. Vurulan yer, önceden boyanmamışsa veya başka bir deyişle oraya macun değmememişse bunun boyasını dökmeden, boyanmasına gerek kalmadan çekiç usulüyle onarımı yapılabiliyor. Bilmeyenler için ufak bilgi, yağlı çekiçin yağla falan alakası yok, arkadan dayama ile desteklenerek sacın hatları bozulmadan uygulanan sistemdir. Çektirme vakum vs bu tarz işleri sevemediğimden veya ilkel çekiç yöntemini kullandığımızdan çekiç yöntemi bana daha makul geliyor. Yaptığım ufak bir araştırmada bunu gösterdi. Ben servise gidip değiştirilmesi ihtimal olupta düzelttiğimiz bir kaç işlemin resimlerini ekliyorum. Yorumları size bırakıyorum.Kıssadan hisse konunun asıl amacı, Çekiç > makineler El,Bilek hüneri > makine operatörlüğünden :)Before After Before After Before After Before After

Before

After

Son düzenleme:

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Emeğe saygı:eyv​Tek anlamadığım vakuma niye karşıyız?

DEMİRTAS

Bilgi Girilmemiş
Kaymak gibi olmuş .Eline sağlık.Kerem abinin dediği gibi neden vakum sağlıksız...

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğe saygı:eyv​Tek anlamadığım vakuma niye karşıyız?
Eski kafayız ya, bir kaç vakumla ilgili problem yaşayan geldi. Olacağı varsa bile bozulmuş düzeltilip boyandı. Ufak bir bilgilendirme olarak yazmak istedim. Her zaman sağlıksız diyemeyiz tabi vakumda güzel bir alet. Özellikle marşpiyellerde ideal.

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaymak gibi olmuş .Eline sağlık.Kerem abinin dediği gibi neden vakum sağlıksız...
Teşekkürler. Benim değil babamın eline sağlık. Usta olan kendisi. Bize öğretmedi sanatını okuyup adam olun dedi :)

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustalık isteyen bir iş:eyv Emeğinize sağlık.

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler abi :)

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla bravo. özellikle a3 o halden sonra çok iyi onarılmış. gelen araçlara da bakılacak olursa yapılan işe en güzel referans ;)

aklıma takılan bir soru var; bu çekiçleme işlemi sonrası kaportaya paralel bakıldığında nokta nokta çekiç izleri görünmüyor mu?

tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yapılan işler mükemmel, bölge oynandığı için hasar(boya) aleti ile bakıldığında belli edermi kendisini ?

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerinize sağlık. işçilik mükemmel.. hayırlı işler..