Kasko Bedeli ve Trafik Hakkında Bilgi

Clio4 Icon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar sonunda kasko yaptırmamaya karar verdim bakalım hayırlısı zaten yollarda bilinçli kullanan bir insanımdır gerçekten yani benim işim hızla değil zaten öyle olsa bu arabayı almazdım ben yakıt tüketimi odaklı kullanacağım tabiki trafikte başka birinin kaza yapmayacağı ne malum ama 2 senedir hiç kaskoya ihtiyaç duymadım bugüne kadar yaptırmamıştım bundan sonrası belli olmaz tabiki 2 sene yapmadım diye hiç yapmayacağım anlamına gelmiyor ancak bakalım yani en ufak tamponu sürtme gibi bir olay bile yaşamadım inşallah da yaşamam hayırlısı neyse o olsun artık :)

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar sonunda kasko yaptırmamaya karar verdim bakalım hayırlısı zaten yollarda bilinçli kullanan bir insanımdır gerçekten yani benim işim hızla değil zaten öyle olsa bu arabayı almazdım ben yakıt tüketimi odaklı kullanacağım tabiki trafikte başka birinin kaza yapmayacağı ne malum ama 2 senedir hiç kaskoya ihtiyaç duymadım bugüne kadar yaptırmamıştım bundan sonrası belli olmaz tabiki 2 sene yapmadım diye hiç yapmayacağım anlamına gelmiyor ancak bakalım yani en ufak tamponu sürtme gibi bir olay bile yaşamadım inşallah da yaşamam hayırlısı neyse o olsun artık :)

Sıfır araba alıyorsun kaskosuz olmaz sen dikkat etsende karşı taraf etmez.. Bence yaptır.

Clio4 Icon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıfır araba alıyorsun kaskosuz olmaz sen dikkat etsende karşı taraf etmez.. Bence yaptır.

Abi aslında 1000tl altına bir fiyat bulabilirsem yaptırabilirim

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

mAsraftan kaçıyorsun , genelde insanımız hep öyle yapıyor arabasına kasko yapmıyor, bakım zamanı geliyor bakımı masraf diye ya geç yapıyor yada ucuzuna kaçıyor. Ancak başına gelince anlıyor herşeyi.. Dar kasko , geniş kasko falan var araştır fiyat al hiç olmadı dar yaptır..bizim arkadaş otobanda dümdüz aracı pert etti ufak bi taş lastiği yarmış,kasko olmasa gitti 30 bin tlsi.. Kasko vardı aldı parayı yeni araba aldı..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

kapsamı daralırsa fiyat düşer ama poliçeden çıkarılan riskler dikkate alınmalı, düşen fiyata değecekmi bakmak lazım.
mesela büyükşehirde yaşadığım için terör-toplumsal olay zararları, hırsızlık riskini kesin kez ekletirim. güvenli herkesin birbirini tanıdığı küçük bir beldede yaşasaydım belki çıkarabilirdim....

Son düzenleme:

darkmessenger

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ben kaskoyu Garanti Bankasından yaptırdım. İnternet şubesini kullanarak %10 bonus kazandım. 10 taksit 933 lira +93.3 bonus
Arkadaşım, Axadan 1260 lira fiyat vermişti. Sigortayı Axadan yaptırdım 336 lira

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
banada 1200 civarında fiyat verdiler hiç düşünmeden yaptırdım.Çünkü kaskonun inanın şakası olmuyor

Ilhan Emecan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracın kaskosunu nasıl yaptıgımı soyleyeyim once aracı almaya gittigimde kasko yaptınızmı dedi yok siz yapmayacakmısınız benle konusup dedim hayır arac taksitli alındıgı için zorunlu kasko yapılacak dedi.

güneş sigortadan 1260 Tl ye kasko yaptırdım 180 180 7 ay taksitli kartımdan cektiler.

Ayrıca 1260TL yi tek çekim yapıp beni bankayla muhattab bırakmadılar heray otomatik 180 tl çektiler kartında limitini kullanmamıs oldular.

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimi teslim almadan 1 hafta once hemen hemen her sigorta sirketinden teklif ve detay aldim. Yukaridaki yorumlarda soylendigi gibi yasadiginiz sehir, yasiniz ve varsa hasarsizlik indiriminiz fiyatlardaki en buyuk etken. Dikkat ettiyseniz Istanbulda son zamanlarda yeni araclarin hepsi ya 54 yada 41 plakadir, bu sehirlerin trafik yogunlugu az oldugundan kaza riski az cikiyor ve kisilerde ikametini ordan bi yakininin uzerine alip kar sagliyor:) yada babaniz yada annenizin uzerine de aracini yapmaniz yas nedeniyle size indirim saglar, genc adam kani kayniyor hiz yapar kaza olur diye dusunuyorlar sanirim:)) Bunun disinda birde police sartlari varki, o aslinda size verilen fiyatlarin firmadan firmaya fark etmesinin nedenleri. Cogumuz bu firma daha ucuza yapiyor hemen yaptiralim diyoruz ama police sartlarina ve kaza karsilama bedeline dikkat etmiyoruz. Normal sartlarda kasko sizin araca ederi kadar teminat verebilir ama ya karsi tarafin aracindaki hasara ne kadar veriyor? Policedeki standartta bu 10-15 bin civarindadir, daha fazla masraf cikarsa cebinizden odersiniz. Bunun disinda mini onarim hakki isteyin, yilda 3 kez ufak capli (10cm e kadar gocuk,cizik tamiri) hakki alabilirsiniz. Bu islem kaskonuzi bozmadan ufak capli tamirlerden yararlanmanizi saglar. Birde cogu kisinin bilmedigi bir ayrinti daha var, onceki senelerden devir eden bir indirim hakkiniz varsa bunu da korumaya alabilir, hasar durumunda belirli bir meblaya kadar (sanirim 10 bin tl) aracinizi kaskodan tamir ettirir ama hasarsizlik indiriminizi bozmazsiniz. Tabi butun bu ekstra talepler police fiyatinizi yukseltir. Firmalar bu ekstralari bize sunmadan ve policedeki teminat karsilama bedellerini dusurerek, yada her zarar konusunu teminat altina almayarak (sel,teror v.b) fiyatlari dusuruyor. Bunlari iyice sorgulayarak ve police ornegi isteyerek karar vermenizi tavsiye ederim.

SerdarGurgen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buarada benim 0.9 icon aracim icin 1 ay once mafpre sigortadan yaptrdigim kasko bedeli 1.470 tl, tum yukarida saydigim riskler ve ekler dahil 12 taksitli fiyati. Istanbulda yasiyorum ve yasim 28 :)