Kayıştan ses geliyor.

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şarj dinamosunun o taraftan.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.0 8v Motor.. benım aracımdada triger değişiminddn 10.000 km sonra ses gelmeye basladı ama V kayısından ( klima alternator direksiyon hid. ) gaz verınce kesılıyor 15.000 RPMde yapıyor genelde gaza basınca kesılıyor ustaya gosterdım kayıs yenı alısınca kesılır dedı.. Harbıdende oyle oldu kesildi simdilik .. Gaz verınce veya ısıınınca kesılmese bilyalardan olabilir dicem ama kesılyorsa V kayısını kontrol ettir.

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet dediğin gibi gaz verince kesiyor zaten ilk çalıştığında yapıyor. uzun süre devam etmiyo aslında ama. öyle bi ses geliyorki etrafta herkes sana bakıyor:D v kayışını değiştirirsem sorun çözülebir yani

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet dediğin gibi gaz verince kesiyor zaten ilk çalıştığında yapıyor. uzun süre devam etmiyo aslında ama. öyle bi ses geliyorki etrafta herkes sana bakıyor:D v kayışını değiştirirsem sorun çözülebir yani
hehehehe kuş kaçmış motora sankı kuş yutmuşda ötüyor :D V kayısını yenı degıstırmıstım bende zaten sonrasında yaptı zamanla gecer dedı gectı bende. bilyalardan veya triger kayısından değil korkutma kendını V kayısı sadece :eyv ara sıra yapar acar kaputu su dokerım ustune arkasına bakmaz artık

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
makaralarda egrilik olabilir benim aracımdada vardı aynı sorun o ama sorun net o kayış o yada bu sebebten dolayı yamuk dönüyor kaydırıcı sıkınca temas ettigi yerlerden sesi kesiyor işinin ehli bir usta lazım alternatör kayışınız işi bilmeyen bir yer tarafından degiştirildiyse gergi bilyaları sökülürken makaraları yamultuyorlar buda ciddi masraf açabiliyor ilerleyen zamanlarda kayış kesmeye kadar gider

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaptırmak lazım ama ankarada usta lazım bana burda bulamam ide den anlayan birini

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kuş sesi gibi ses çıkıyorsa ya triger gergi bilyası dağılmıştır yada devir daim pompasının bilyası dağılmıştır .

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet kuş sesi ama bu öyle böyle bir kuş değil. nerdeyse millet pencereye çıkacak:D anlaşılan triger set değişecek benim arabada

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım, ses beynin hemen altında olan kayıştan geliyorsa V kayışın ve gergi bilyelerin değişecek demektir, toplam masrafı 80 TL.
Triger öyle ellemeyle anlaşılmaz ya da ses kesmez, yanlış bilgilendirme yapmayalım.

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım, ses beynin hemen altında olan kayıştan geliyorsa V kayışın ve gergi bilyelerin değişecek demektir, toplam masrafı 80 TL.
Triger öyle ellemeyle anlaşılmaz ya da ses kesmez, yanlış bilgilendirme yapmayalım.
aynen bunu demeye çalısıyorm bende triger öyle sesi kesmez alternatör kayışı ustaya gidiyorm diyorsunuz kaydırıcı sprey skıyor geçiyor diyorsunuz triger açıkta bir yerde degil