Kedi Gözlerine Çakar Lamba Kit

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
süper olmuş ellerinize sağlık.ama nasıl yaptınız tam detaylı anlatırsanız bende ordan yola çıkarak yapmak istiyorum :)

sislerden 12 v için kablo bağlantısı kısmı uğraştırıcı kısım bagajda biraz sökme işi yapılacak menteşe kısmında kablo demeti var orda sislere giden + ve - kabloları bulman lazım ben deneme yanılma yoluyla buldum aynı renklerde kablolar ama dersen ki bagaj kapağınıda sökerim o zaman işin kolaylaşır ordan aşağıya kadar kablo çek umarım elinde vardır yoksa da bir yerlerden bul 220 volt kablolarda işini görür ama kalın olsun tel sayıları neyse bagajın kilit mekanizmasına kadar saklayarak getir bundan sonrası kolay kilit mekanizmasının bulunduğu plastik döşemenin içinden aşağıya 2 delik iniyor sağından ve solundan oralarda tıpalar var çıkart onları kabloları aşağıdan yukarıya çek ampuller aşağıda kalsın sonra 2 santim genişliğinde 15 cm uzunluğunda metal 2 adet plaka bul ince olsun 1-2 mm falan lambaları arkaları denk gelecek şekilde yapışkan folyo yada bant ile sar metal plakalara o plakalarıda vida ile mi yaparsın guclu yapıştırıcı mı kullanırsın sana kalmış ben vida kullandım plastiğin altında kaldığı için ve gömene kadar vidaladığım için belli olmuyor ama 1 vida değil 2 vida kullanın arkadan somunlu olsunlar bu işlemlerden sonra arkasına folyo ile yansımasını artırıcı şemsiye yapabilirsin son işi ise kedi gözünün plastiğini çıkartmak bu hassas bir işlem oncelikle kedi gözlerini dış taraftan duz tornavida ile çıkartın iç taraftan denemeyin yani araç plakası tarafından değil tekerlek tarafından kanıttırarak çıkartın rahat çıkıyor tırnaklarında sorun olmuyor belki 40 defa çıkardım taktım taş gibiler :D neyse bunlardan sonra kedi gözünün plastiğini bıçak yada keskin bir şey ısıtarak ortasını boşaltın tampondaki plastik fazlalılığını da maket bıçağı ile ısıtmadan boşaltabilirsin kedi gözlerinin iç çerçevesine dokunmayın sadece ortasını çıkarın ve çift taraflı ban ile etrafını donun resimde belli oluyor bu hem su girmesine hem de ışık sızmasını engelliyor bu işlemleri yaparken tampona bağlı davlumbaz vidalarını sökmeniz gerekiyor elimizin içine girmesi için yatarak çalışılacağı için karton ayarlayın kendinize haa son olarak sis lambanızı çıkarmayı unutmayın onunla kullanmak hoş olmaz sanırım yine takıldığınız bir şey olursa yardımcı olurum kolay gelsin

GhettoParty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten sabahtan beri bakıyorum güzel düşünmüşsün bende elektrikçi ile konuştum bizim ön farların içi dahil döşücez çakarları musait bir zamanda :)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten başarılı Emeğinize sağlık :bravo

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben iki yıldır kullanıyorum önceki aracımda bir kere anons ile uyarıldım o da arkamda ekip otosunu fark etmediğim için olmuştu söndur dedi bana anonstan bende kapattım arkanızda ekip otosu varken açık tutmazsanız sorun olmaz çünkü stoplarda çakar kullananlara sorun yapmıyorlar sizi ilk fark ettiğinde stoplara bağlı olduğunu zannederler fabrikasyon bu tarz stopları yanıp sonen araçlar var siz sadece mavi kırmızı ışıkları olan araçları arkanızda fark ederseniz kapatırsınız çevirmelerde zaten arkada olduklarından fark edilmiyorlar koyu cam filmleri gibi de değiller kapatma şansınız var araç bağlanmasına veya ceza yazılmasına sebep olacak kadar terslik çıkacağına ihtimal vermiyorum tabi başka usulsüz şeyler yok ise araçta Piyasada fabrikasyon olarak mevcut olan Mazda RX8 lerin çakarı gibide göz almıyor video da görebilirsiniz ne kadar karanlık ortam ama ancak dibine girince fark edilmesi artıyor zaten stop lambalarım kadar bile belli olmuyor kedi gözlerinin içinde çünkü fazla yansıma şansı yok daha önce ki aracımda sis yuvalarındaydı ve çok yansıması vardı oyle bile 2 yıl kullandıktan sonra bu sadece Amerikan park havasından başka bir şey değil benim için ama bana cinslik yapmak isteyen emniyet mensubu arkadaşlar için çok şey olur o başka bunun garantisini veremem karar sizin şehir içinde tempolu sürüşlerde peşinize gaza gelecek birilerini takacağınızın garantisini verebilirim ama :D

bunu fren sistemine duyarlı hale getirebilirmiyiz peki? yani yanıp sönsün ikiside aynı anda durmadan (frene basıldığında) beni uğraştırmasa yapıcamda ne kadar süremi alır bilmiyorm

Black Mamba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bunu fren sistemine duyarlı hale getirebilirmiyiz peki? yani yanıp sönsün ikiside aynı anda durmadan (frene basıldığında) beni uğraştırmasa yapıcamda ne kadar süremi alır bilmiyorm

sizin işiniz kısa olur çünkü stop ışıkları bagaj kapaklarında değiller bu işin zaman alan kısmı elektrik çekme süreci ben sis tarafından kablo çektiğim için uğraştım siz yarım günde halledersiniz kolay gelsin :)

speeder33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elinize sağlık üstat harika olmuş, güle güle kullanın :)