Kemal Tepretoğulları 2.El'den araç alırken dikkatli olun.

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet, bu konuyu uzun zamandır açmayı düşünüyordum ama vaktim yoktu. Bu akşam biraz zaman ayarladım kendime ve başlıyorum. Uzundur, okuyacaklara şimdiden teşekkür ederim.

2012'nin Kasım ayında sahibinden'de gördüğüm bir ilan üzerine Tepretoğulları 2.El bölümüne gittim ve 2001 Megané coupé aracımı takasa götürüp şimdi sahibi olduğum 2009 model ithal Megané III aracımı aldım. Aldıktan bir gün kadar sonra farkettim ki hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı çalışmıyor.

Kendileriyle görüştüm ve servise getir hallederiz dediler.
Birkaç gün sonrasına sabah 8:30'a servisten randevu aldım ve sabahın körü servise geldim.
Randevulu olmama rağmen 3 saat kadar bekledikten sonra ısrarlarım sonucu aracımı servise aldılar birkaç kontrolden sonra yemek molası oldu. 1 saat kadar daha bekledikten sonra tekrar kontrol ettiler program yüklediler falan yok çalışmıyor.
Düğmedendir dediler düğmeyi söküp başka bir araçta kontrol ettiler, çalışıyor.
O zaman gösterge panelindedir sorun dediler ama aynı model gösterge paneli olmadığı için (dijital benim gösterge panelim) kontol edemediklerini ama sipariş verirsem getirebileceklerini söylediler. Ortalama fiyatı 1500 lira civarındaymış, ben karşılayacakmışım ve 1 hafta kadar beklermişim. Tabi ki hayır dedim. Ve servisten çıktım. Koca günüm boşa gitmişti...

İçimi bir kandırılmışlık duygusu bastırdı. Koskoca Renault 2.El kendi sattığı arabada neyin çalışıp neyin çalışmadığından habersiz ve soruna karşı da duyarsız olunca el mahkum Renault müşteri hizmetlerine yazdım konuyu.

Bu arada bu forumda bu konuyu açtım ve forumdan Florya'da (ben Ataşehir'de oturuyorum) bir elektrikçiyi tavsiye ettiler. Bir günümü de ona ayırdım ve yaklaşık 70km yol tepip Florya'ya gittim.
Oradaki elektrikçi bırak dijital göstergeyle ilgilenmeyi o kadar bişeyden anlamayan biriydi ki yapabildiği sigortaları kontrol etmek ve aracı servise götürüp makineye bağlatmak oldu. Çıkardığı sonuç ise araca "eksik yazılım yüklenmiş olabileceği" ihtimali idi. Yani yine kesin bişey yok. Ayrıca makineye bağlattığı için 50TL ödediğini kendisinin de 20TL istediğini belirtti. Araç bağlatmaya 50TL'ye hiç inanmadım ama yapacak bişey yok, boşa giden bir günümün üzerine 70TL'de verip iyice canım sıkılmış bir halde 70km yol tepip geri döndüm.

Birkaç gün sonra Tepretoğlu servisten beni aradılar ve merkeze şikayet etmişsiniz biz sorunu bulmuştuk ama siz istemediniz falan dediler. "Bulduğunuz çözüm çözüm değil ondan şikayet ettim" dedim. Tekrar getirin bakalım dediler. Bir daha götürdüm bu arada taşınmışlar bu sefer yeni yerlerine gittim. Yarım gün kadar incelediler ve sorunun gösterge panelinde değil düğmeden konsola giden kablolarda olabileceği ve aracın 1-2 gün serviste kalması gerektiğini söylediler. Buyrun buradan yakın, önceki buldukları çözümü yalanladılar kendi kendilerine...

O zaman bir araç verin bana dedim. Çünkü her sabah kızımı okula götürüp oradan karşıya işyerime gidiyorum akşam da dönüp kızımı alıp eve götürüyorum. Evde de o zaman 4 aylık olan oğlum da var ve benim arabasız durmam imkansız. Fakat cevap olumsuzdu eğer istersem oradan araç kiralayabileceğim söylendi. Kızdım tabi. Ben kızınca servis müdürü kendisini odasına kilitledi. :D Ciddiyim...

2.El müdürüyle görüşmemi istediler, oraya gittim. Müdür beni arayacaklarını gerekirse oto kiralama ücretini kendisi ödeyeceğini ama mutlaka sorunu çözeceklerini, müşteri memnuniyetini önde tuttuklarını falan vs. bi sürü şey söyledi ve beni gönderdi.

Bugün oğlum 8 aylık, demekki bu konuşmanın üzerinden 4 ay geçmiş, ne arayan var ne soran.

Ben de müşteri hizmetlerine artık sözlerine inanmadığımı ve bir daha beni rahatsız etmelerini istemediğimi belirten bir e-mail döşendim ve onlar da aramadılar. :)

Yani anlayacağınız bugün hala hız sabitleyicimle sınırlayıcım çalışmıyor. Hiç kullanmadığım bir özellik ama olması gerekip de olmaması insanın canını sıkıyor. Ben de kendi oto elektrikçi ustama götüreceğim eğer o yaparsa vay haline Renault'un...

Sözün özü: Siz siz olun renault bile olsa güvenmeyip alacağınız aracı bir ustaya götürün, özel bir servise götürün. Ne bileyim önleminizi alın.

Diyeceklerim bu kadar, buraya kadar okuyanlara teşekkürler.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim,sıfır aracı teslim alırken bile kontrol ettirmekte fayda var bu memlekette,bu Florya'daki elektrikçi dediğin arkadaş bizim tanıdığımız kişimidir merak ettim...

tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne duyduysam şu tepretoğullarından duydum...

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim,sıfır aracı teslim alırken bile kontrol ettirmekte fayda var bu memlekette,bu Florya'daki elektrikçi dediğin arkadaş bizim tanıdığımız kişimidir merak ettim...

O sanırım... Florya'da elektrikçi falan tanımam bilmem ben. Telefonla konuştuğumda ferrari'leri falan tamir ediyorum gel dedi ama hiçbir şey yapmadı... Aslında telefonda Megane'da dijital gösterge mi var dediğinde benim içime bi kuşku düşmüştü ama tavsiye üzerine gittiğim için kovaladım hemen o kuşkuyu... :)

Gitmek gelmek yapmak yapmamak sorun değil acı olan özel veya yetkili servis olsun insanın kendini kötü hissederek çıkması...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Yazık gerçekten yazık..........ne diyeyim Allah sabır versin hakikaten vurdumduymazlığamı yanarsın,geçen kaybettiğin zamanamı,içine sinmeyişine hevesinin kaçtığınamı,hala bir çözüm üretilmeyişinemi......

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Yazık gerçekten yazık..........ne diyeyim Allah sabır versin hakikaten vurdumduymazlığamı yanarsın,geçen kaybettiğin zamanamı,içine sinmeyişine hevesinin kaçtığınamı,hala bir çözüm üretilmeyişinemi......

Zaten müşteri hizmetlerine son yazdığım mailde bu saydıklarınızın hepsinden 1'er yıldız verdim ve 5 yıldızla şampiyon yapmıştım kendilerini... (:)

Teşekkürler...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
O sanırım... Florya'da elektrikçi falan tanımam bilmem ben. Telefonla konuştuğumda ferrari'leri falan tamir ediyorum gel dedi ama hiçbir şey yapmadı... Aslında telefonda Megane'da dijital gösterge mi var dediğinde benim içime bi kuşku düşmüştü ama tavsiye üzerine gittiğim için kovaladım hemen o kuşkuyu... :)

Gitmek gelmek yapmak yapmamak sorun değil acı olan özel veya yetkili servis olsun insanın kendini kötü hissederek çıkması...
Hız sabitleme konusunda sana birisini önerdiğimi hatırlamıyorum,Floryadaki arkadaşım elektrikçi değil işinin ehli bir elektronkçidir,başka birisinden bahsediyor olmalısın...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun.
insan insandır. renaultdu, fordu, fiatı olmaz.
servislerlerin de iyileri var, kötüleri var.
hatta duyduklarıma göre sıfır araba alırken bile paspasından, anahtarlıklarından çalan büyük plazalar varıslık

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız sabitleme konusunda sana birisini önerdiğimi hatırlamıyorum,Floryadaki arkadaşım elektrikçi değil işinin ehli bir elektronkçidir,başka birisinden bahsediyor olmalısın...

Cüneyt'miş ismi şimdi mesajlarda buldum... Evet elektrikçi değil elektronikçiymiş... Valla işinin ehli olabilir ama sanırım Megane 3 dijital göstergelerini pek tanımıyor bilmiyor... Çünkü hiç ön konsolu falan sökmeye yanaşmadı... Dediğim gibi yaptığı sigortaları kontrol etmek ve serviste makineye bağlatmak...

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun.
insan insandır. renaultdu, fordu, fiatı olmaz.
servislerlerin de iyileri var, kötüleri var.
hatta duyduklarıma göre sıfır araba alırken bile paspasından, anahtarlıklarından çalan büyük plazalar varıslık

Teşekkürler...

Evet, dediğim gibi önemli olan tavır...
Kusura bakma, gel bi çay ısmarlayalım deseler bugüne gelmezdi bile konu...