Kış lastiği alan,düşünen vs

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
205/55/16 michelin primacy 3 kullaniyordum yazlik olarak. CrossClimate ile kis lastikleri arasinda epey bir kaldim. İstanbulda yasiyorum. İstanbul sartlarina ideal aslinda yeterli. Ama iki uc gun kar yagarda yollardan kalkmaz korkusu ile petlas aldim. Karlı zeminde kullanma sansim olmadi ama islak ve kuru havada ( lastikleri aldigimdan beri hava 7 derecenin uzerine cikmadi ) tutusu oldukca iyi. Ust limitlerde deneme sansim olmadi ama sabah ve aksam olmak uzere iki kere kullaniyorum araci. Normal kullanimda bir terslik olmadi. Yol sesi de eski lastiklere gore ilginçtir oldukca dustu. Neden oldu bilmiyorum. Hava basincini gabrika verisi olan onler 33 arkalar 30 olarak kullaniyorum. Yaza girerken de michelin almayi dusunuyorum. Yilda ortalama 35-40.000 km yapiyorum ve beni en az ikiser donem idare eder diye dusunuyorum. Dort lastik 700 tl tuttu. Takilmasi balansi icinde. CrosClimate en uygun 1.050 tl ye internetten buldum ama taktirma balans 50-100 tutacak asagi yukari. Performanslarda crosclimate idare eder gibi geliyor ama yazin asfalt sicakliginin 19-20 dereceyi buldugu yerlerde aikinti yasayabilirim ( asinma yol tutus gibi ) dusuncesi ile ve kafam rahat olsun diyerek kislik aldim. Tavsiyem 4 mevsim turevlerindense bir takim kislik bir takim yazlik alip iki uc sene kadar masraf etmemekten yana olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

greaturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault servisten 225--45--19 Nokian A4 aldım. Çok pahalı (2800 TL). Ama performansı mükemmel. Küçük çaplı jant+lastik alıp yaklaşık 600-800 TL tasarruf edebilecekken bu yolu seçtim. 120binlik bir araba için orjinalini bozmaya değmez diye düşündüm. A3 modeli 2400 TL'ye geliyordu.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault servisten 225--45--19 Nokian A4 aldım. Çok pahalı (2800 TL). Ama performansı mükemmel. Küçük çaplı jant+lastik alıp yaklaşık 600-800 TL tasarruf edebilecekken bu yolu seçtim. 120binlik bir araba için orjinalini bozmaya değmez diye düşündüm. A3 modeli 2400 TL'ye geliyordu.
Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Nokian marka olarak en iyisi şeklinde duyuyor görüyorum testlerde. Hakkını verecektir mutlaka ki. Gönül ister ki her şey servisten orijinal parça olsun ama bazı ürünlerde iki belki üç katı fiyat farkı oluyor. Malum bir de işçilik KDV eklenince :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tugbasya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben de Bridgeston aldım çok memnun kaldım. Halen almayan veya almayı düşünen varsa kesinlikle incelemeye alsınlar. Daha önceki aracımda continental kullanıyordum ikisi arasında ki farkı kullanıp gören biri olarak söylüyorum.

cyborg78

Kayıtlı Üye
16-Bursa
ben Petlas aldım iki tane önlere canavar gibi maşallah , bana göre :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben Petlas aldım iki tane önlere canavar gibi maşallah , bana göre :)

Üstat ben de 4 tane petlas aldım ama ıslak zeminde özellikle hiç memnun değilim. Petlas nasıl diye sordum satan bayiye adam Renault nasılsa petlas da öyle dedi [emoji23][emoji23]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cyborg78

Kayıtlı Üye
16-Bursa
bu sabah taktırdım önlere petlası, dedik deneyelim şöyle karda suda bakalım nasıl iş yapçakmı karlı yolda bilem bütün paralaycak asfaltı nası kazıtıryo karı bildiğin gibi dil :dans

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sabah taktırdım önlere petlası, dedik deneyelim şöyle karda suda bakalım nasıl iş yapçakmı karlı yolda bilem bütün paralaycak asfaltı nası kazıtıryo karı bildiğin gibi dil :dans
Güle güle kullanın. dikkat edilecek bir konuyu hatırlatmak isterim kış lastikleri 4 teker değişimi şeklinde tavsiye ediliyor. Özellikle kışın daha önemli olucaktır.

mehmetcelikmut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımı 2016 Nisan'da aldım. 19 jant. 13 bin km'de. Lastikler Continental. 17 jant olup 19 jant isteyen varsa değişim için görüşebiliriz. 17 jant 4 mevsim lastik takacağım ve yaz kış lastik değiştirme ile uğraşmayacağım. Mersin'de ikamet ediyorum. 17 jant olup 19 jant isteyen, özellikle 4 mevsim lastiği olanlarla görüşmek isterim. Mehmet ÇELİK. 0505 800 3477

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbulda olsaydiniz ben dusunebilirdim acikcasi :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi