kış lastikleri hak.

id0826

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kis lastikleri daha yumusak hamurlarda oldugundan daha dogrusu daha dusuk sicaklarda yumusama yapisi oldugundan ses yapmamasi normal fakat 130-140 km suratlar cok saglikli degil kis lastikleri icin. Size diyorum ama bende bu hizlara ciktim zaman zaman ;)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Normalde de radar, polis, yola atlayan köpek, traktör vb.. yurdumun doğal ve yapay hız engelleme sistemlerinden dolayı hız yapmam-yapamam :) Test amacıyla deneme yaptım lastiklerin ses yapma, yola tutunma durumunu beni memnun etti. Ayrıca yakıt artırımı olmadı şuan için aynı yaz lastiği kullandığım zamanki değerlerde yakıt tüketimi

MeganEE [emoji3]

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalde de radar, polis, yola atlayan köpek, traktör vb.. yurdumun doğal ve yapay hız engelleme sistemlerinden dolayı hız yapmam-yapamam :) Test amacıyla deneme yaptım lastiklerin ses yapma, yola tutunma durumunu beni memnun etti. Ayrıca yakıt artırımı olmadı şuan için aynı yaz lastiği kullandığım zamanki değerlerde yakıt tüketimi

MeganEE [emoji3]

İlginctir benim araba da kis lastikleriyle yazdan daha az yakiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

theaviatorturk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kış lastiği ile ilgili bulunduğum yere yakın ve lastik oteli hizmetinden dolayı Alpin 5 taktırdım..ha iyi mi yaptım bilmiyorum..bekleyip göreceğiz:soru

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kışlık Lastiklerimizi taktik
46569713029eedd8d9ace3b6a8789de4.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın. Bu arada Nokian tercihinizde çok güzel olmuş.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın. Bu arada Nokian tercihinizde çok güzel olmuş.

Teşekkürler nokian kullanan arkadaşlarin yorumları ,tavsiyeleri ve araştırmalarım üzerine aldim dün yağmurlu havada kayma filan olmadi ilerleyen zamanlarda bakacağız artik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aysecelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kış lastikleri gerçekten işe yarıyor ya :) taktırmayan kişilerin mutlaka taktırması gerekmektedir. Olası bir kazadan sizleri kurtarıyor.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yıllardır İzmirde olmama rağmen yazın yaz kışın kış lastiği kullandım.
Zira kış lastiğini kar lastiği olarak bilen tayfadan değilim :)
16inch bir lastik 2000TL'ye dayanana kadar da öyle devam etmeyi düşünüyordum ancak artık 8 adet lastik alınacak durumda değil ülke.

2 yıllık yaz lastiklerimi sattım. Bu kışı 7 yıllık kış lastiklerim ile geçireceğim. Uygun bir zamanda da Michelin crossclimate 2 alıp geçeceğim. Yaz kış değişim yapmak artık büyük lüks.

Crossclimate 2 ile kar buz dağa çıkan araç videoları var. Baya iddialı. Değerlendirebilirsiniz.

alieren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yıllardır İzmirde olmama rağmen yazın yaz kışın kış lastiği kullandım.
Zira kış lastiğini kar lastiği olarak bilen tayfadan değilim :)
16inch bir lastik 2000TL'ye dayanana kadar da öyle devam etmeyi düşünüyordum ancak artık 8 adet lastik alınacak durumda değil ülke.

2 yıllık yaz lastiklerimi sattım. Bu kışı 7 yıllık kış lastiklerim ile geçireceğim. Uygun bir zamanda da Michelin crossclimate 2 alıp geçeceğim. Yaz kış değişim yapmak artık büyük lüks.

Crossclimate 2 ile kar buz dağa çıkan araç videoları var. Baya iddialı. Değerlendirebilirsiniz.

Hocam lastikleri ne kadar paraya aldınız ? Tanıdık vesaire mi var yoksa rastgele mi aldınız :) bilgilendirme sağlayabilirseniz sevinirim.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam lastikleri ne kadar paraya aldınız ? Tanıdık vesaire mi var yoksa rastgele mi aldınız :) bilgilendirme sağlayabilirseniz sevinirim.
Henüz almadım. Uygun bir zamanda alacağım demiştim ancak internet fiyatları ortada.

205/55/r16 94V XL serisi düşünüyorum onlarda 1800TL'den başlıyor. Sök tak lastik başı 2000TL gidecektir ortalama. 4 lastik 8bin TL yaklaşık.

Eskiden yaz lastikleri 200TL kış lastikleri 250TL idi. Hiç düşünmeden premium modellerden alır geçerdim. 80TL ye lastik değişimi yapardı lastikçiler. Şuan 400-500TL alırlar değişim için sanırım.