Klima Soğutmuyor Kronik mi ?

mrtcr42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba; 2016 clio 4 1.5 dci joy paket aracımız var klimayı ilk açtığımızda ufak bir serinlik sonrası normal hava üflüyor klima kompresörü devreye giriyor Ac ye bastıgımda Çıt diye ses geliyor ilk çalıştığında klima borusu da soğuk 15 20 saniye demeden soğukluk gidiyor. Usta klima gazı eksiktir dedi içindeki gazı vakumlama yaptırıp tekrar 450 gr gaz bastı 200 gr ciharı eksik varmış ama sorunumuz düzelmedi. bunlarda klima kronik arıza çok kullanınca bozuluyor hiç kullanmasan da bozuluyor dedi qwqwqwqwqw kompresör basıncı düşük sökülecek klima radyatörü tıkalıysa oda değişecek dedi.:)):)) Benzer olayı yaşayan var mı ?? Herkese Teşekkürler :)

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2013 1.2 Clio joy kullanıcısıyım. Kısaca şunu belirtmek isterim ki; klimaya para harcamayın. Renault bunu süs olarak koymuş. Gaz yenilemek dahil bir çok işlem yaptırdım. Gene de kafası eserse azıcık soğuk üflüyor sonra ısınıyor. ( Özellikle şehir içi ) eğer şehirler arası kullanırsanız aracı o zaman bir nebze soğutma sağlıyor. Renault Clio'ların maalesef genel sıkıntısı; kliması. Para harcadığınıza değmez. İyi forumlar...

alpkaankrdmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2 yorumuda okudum... Alakası yok, 1.5 DCI 2015 Faz 1 icon aracımda böyle bir sorun yok... Klima gayet güzel çalışıyorr buzz gibi yapıyor... Klimayı doğru kullandığınızdan emin olun... AC tuşu kırmızı yanarsa kapalı oluyor... eğer ışık yanmazsa ... AC açık modda oluyor .. iyi günler

mrtcr42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bizim araçta önceden böyle bir sorun yoktu pek kullanmıyorduk son zamanlar sıcaklar arttığında böyle bir problemle karşılaştık

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba; 2016 clio 4 1.5 dci joy paket aracımız var klimayı ilk açtığımızda ufak bir serinlik sonrası normal hava üflüyor klima kompresörü devreye giriyor Ac ye bastıgımda Çıt diye ses geliyor ilk çalıştığında klima borusu da soğuk 15 20 saniye demeden soğukluk gidiyor. Usta klima gazı eksiktir dedi içindeki gazı vakumlama yaptırıp tekrar 450 gr gaz bastı 200 gr ciharı eksik varmış ama sorunumuz düzelmedi. bunlarda klima kronik arıza çok kullanınca bozuluyor hiç kullanmasan da bozuluyor dedi qwqwqwqwqw kompresör basıncı düşük sökülecek klima radyatörü tıkalıysa oda değişecek dedi.:)):)) Benzer olayı yaşayan var mı ?? Herkese Teşekkürler :)
sakın ola radyatörü fln söktürüp ustaya çarpılmayın.kompresör valfi var 500 liraya onu değiştirin sorununuz yüzde yüz çözülecek.şeref yoksunu ustalar komprsör o bu değişecek derler inanmayın komprsör valfini değiştirin düzelecek

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2013 1.2 Clio joy kullanıcısıyım. Kısaca şunu belirtmek isterim ki; klimaya para harcamayın. Renault bunu süs olarak koymuş. Gaz yenilemek dahil bir çok işlem yaptırdım. Gene de kafası eserse azıcık soğuk üflüyor sonra ısınıyor. ( Özellikle şehir içi ) eğer şehirler arası kullanırsanız aracı o zaman bir nebze soğutma sağlıyor. Renault Clio'ların maalesef genel sıkıntısı; kliması. Para harcadığınıza değmez. İyi forumlar...
kompresör valfini değiştirin düzelecek sorununuz.valf 500 lira.yüzde yüz çözüm

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kompresör valfini değiştirin düzelecek sorununuz.valf 500 lira.yüzde yüz çözüm

Cevabınız için teşekkür ederim hocam sağolun.

mrtcr42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla bi şekilde çarpacaklarda ucuzundan başlayalım :D
sakın ola radyatörü fln söktürüp ustaya çarpılmayın.kompresör valfi var 500 liraya onu değiştirin sorununuz yüzde yüz çözülecek.şeref yoksunu ustalar komprsör o bu değişecek derler inanmayın komprsör valfini değiştirin düzelecek

KoUg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bu yoruma sonuna kadar katılıyorum. 0.9 1.2 tce, dci ve 1.2 atmosferik kullandım. Clio 4 ün kliması beş para etmez. Şehir içi dur kalklarda aracı yormamak için kompresör yaklaşık 8-10 saniye kendini kapatıyor. Ben 0.9 aracımı sıfır aldım. Yok kardeşim bu klima falan değil. Accent blue aracımın klimasını 1. kademeye alırdım içeride üşürdük. Çareyi ultraviyole kaliteli cam filmi taktırarak buldum. Aslında en büyük sorun aracın yalıtımı kötü. Ama uzun yolda klima performansı tatmin ediyor beni. Motor kaputunun altındaki klima borularını yalıtım malzemesi ile kaplayan ve memnun kalan kullanıcılar var. Denemek lazım. Bir de klimanın içeride bir ısı sensörü var. Onun da arıza yapıp yapmadığını kontrol etmek lazım. Daha geçen ay babamın 2015 dci edc cliosunun klima gazı bitmiş. Gaz dolumu yaptırdık şu an iyi ama genel olarak aracın klima performansı düşük.

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2013 1.5 dci icon aracımda da 1-2 sene sorunsuz çalışan klima sonradan kafasına göre bir soğuk bir sıcak üflemeye (daha doğrusu ac açık değilmiş gibi tepki vermeye) başlamıştı. Gaz falan bastırdım ama fayda etmedi. Konsolu komple söküp altındaki zımbırtılara bakmamız gerekir dediler. Düzgün takamazlar ses falan gelir diye bir de 2 sene önce sadece konsol sökmeye 1.000 TL dediler (sanayi) diye dokundurtmamıştım.

Aracı 2 senedir pek kullanmıyorum, şirket aracını kullanıyorum, şimdi ablam kullanıyor ama hem şehir içi hem şehir dışı aynı sorun devam ediyor.

Doğru işlem ne olur acaba, boşa para vermeden?

Ekleme: Benim klima kışın da aynı şeyi yapıyor, bu kez de ısıtmıyor.

Uzun yolda aracı durdurup 10-15 dk durup, klima ayarına hiç sokunmazsam bazen öylece sorunsuz çalışmaya devam ediyor, bazen de dokunmasam bile bozuyor. 2-3 senedir böyle yani.

Son düzenleme: