Kocaeli Ernaz Renault Servisinde R Link 2 Bluetooth (Android 6.0) Güncelleme Sorunu

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iphone'u arabaya bağladığımda telefonuma her bildirim geldiğinde araç ekranında sms okunamaz v.s gibi bi uyarı çıkıyor ve mecburen düğmeye basarak uyarıyı kaldırıyorum. bu uyarı yazısı sizlere de geliyor mu gelmemesi için ne yapabilirim? istemiyoerum zaten mesajlarım da görünmesin ekran da ama görünmediği için de ikide bir ekranda uyarı çıkmasın.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
iphone'u arabaya bağladığımda telefonuma her bildirim geldiğinde araç ekranında sms okunamaz v.s gibi bi uyarı çıkıyor ve mecburen düğmeye basarak uyarıyı kaldırıyorum. bu uyarı yazısı sizlere de geliyor mu gelmemesi için ne yapabilirim? istemiyoerum zaten mesajlarım da görünmesin ekran da ama görünmediği için de ikide bir ekranda uyarı çıkmasın.

Merhaba.Benim telefonum android.Muhtemelen sizinkinde de benzer ayarlarla bu uyarıyı önlemek mümkün olabilir.Benim telefonumda araca ilk bluetooth eşleşmesi yaptığımda mesajlara erişim için izin istemişti.Şayet sizin telefonda da bunu soruyorsa bu izzni kaldırabilirsini.Araçta da bluetooth ayarlarından bu olay kapatılıyor olabilir.Eşleşmeyi silip tekrar eşleşme yapmanız gerekebilir.

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Süper tşk ederim. Deneyeceğim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
LZ5ZWz.jpg
[/URL][/IMG]

Gebze renault asfye gittim. verdikleri yanıtlara bakın. herşeye normal demişler. merak ettiğim ışık titremesi olmayan farı buhar yapmayan arabalar anormal mi oluyor.

Size katılıyorum.Buharlaşma için bazı markalar far değişimi bile yapıyorlar.Başka bir servisi mümkünse mais servislerinden birine gitmeniz belki durumu değiştirebilir.Hiç bir şey olmazsa Renault genel merkezine şikayette bulunun bence.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Fardaki buğu muayenede geçmezken Renault yetkili servis nasıl normal der anlam veremedim 🤔

34VR1415

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba, aynı problem bende de var. Iphone bağlayınca sms diye uyarı çıkıyor. Araç ekranında sms seçeneği kapalı iken de çıkıyor açıkkende çıkıyor. Bende iptal edemedim.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, aynı problem bende de var. Iphone bağlayınca sms diye uyarı çıkıyor. Araç ekranında sms seçeneği kapalı iken de çıkıyor açıkkende çıkıyor. Bende iptal edemedim.

Ayarları resimdeki gibi yapıp dener misiniz?
427a8f46a30c1bbcd323d52cc8b64405.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten ayarlarım aynen öyle araçtada sms kapalı seçenekte açsamda değişmiyor zaten

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu dışı fakat genelde buradan paylaşım olduğu için bu konuya yazma gereği duydum. Bir kaç sorum olacak sizlere. 1. si araç içinden arka bagajı açmak için bir düğme var mıdır? genelde güvenlik kontrolü için avm'lerde v.s güvenlik elemanları düğme görünmediği için arka bagajı açmamızı talep ediyor ve tarif edene kadar inip kendim açıyorum bagajı sanırım araçta bir düğme yok?? ikinci bir sorum ise aracın radyosunun kapama düğmesi var mıdır? radyoyu ya ekranı kapatarak kapatıyorum ya da ses kesme düğmesi ile kapatıyorum ya da bluetooth a bağlı değilse araç bluetootgh konumuna alarak sesini kesebiliyorum ama bildiğimiz bir düğmesi on off şeklinde ben göremedim.

NSLocked

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu dışı fakat genelde buradan paylaşım olduğu için bu konuya yazma gereği duydum. Bir kaç sorum olacak sizlere. 1. si araç içinden arka bagajı açmak için bir düğme var mıdır? genelde güvenlik kontrolü için avm'lerde v.s güvenlik elemanları düğme görünmediği için arka bagajı açmamızı talep ediyor ve tarif edene kadar inip kendim açıyorum bagajı sanırım araçta bir düğme yok?? ikinci bir sorum ise aracın radyosunun kapama düğmesi var mıdır? radyoyu ya ekranı kapatarak kapatıyorum ya da ses kesme düğmesi ile kapatıyorum ya da bluetooth a bağlı değilse araç bluetootgh konumuna alarak sesini kesebiliyorum ama bildiğimiz bir düğmesi on off şeklinde ben göremedim.

Aracın içinden bagaj açma düğmesi malesef yok

Radyoyu yu ekranın sağ tarafında en üstteki tuşa basarak kapatıp açabilirsiniz. Ancak radyo kapalı iken bluetooth u da kapatıyor. Radyonun sesini kesmek en iyisi.