Kocaeli Ernaz Renault Servisinde R Link 2 Bluetooth (Android 6.0) Güncelleme Sorunu

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İnşallah.:)

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hadi hayırlısı, sonuç istediğiniz dibi olur inşallah.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Teşekkür ederim Ercan Bey.İnşallah.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba arkadaşlar.Bu sabah R link 2 güncellemesi için renault genel merkezi tarafından Ernaz dan alınan randevu için gittim.Güncelleme yerine google play den telefonuma bluetooth transfer programı yüklemek istediler.Daha önce birkaç kullanıcı da işe yaramış.
Renault genel merkezinden onları arayıp aramadıklarını sordum ve güncellemenin araca yapılacağını söylediklerini belirttim.Aramışlar.Bana güncelleme 2 saat sürüyor adım adım güncelleme yapılıyor /R link 2 sürümü yükseltiliyor demişti.Bunu ustaya anlattım.
Ama sonrasında yüklesin bakalım diye bekledim.Tabi ki sonuç aynı oldu.Bağlanıp 2 sn sonra tekrar düşmeye devam etti.
Sonuç olarak " R Link 2 sürümünü yükseltmemiz lazım" dedi.:) Ben de zaten bunun için gelmiştim dedim.Bugün 13:30 da kapatıyorlarmış.O yüzden Çarşamba günü arabayı götürüp bırakacağım.Akşama kadar adım adım konuşarak güncelleme yapacakmış Usta.
Boşuna gittim yani.Git gel git gel bakalım bu sefer ne olacak:)
Bursa ya kadar gitmeyelim dedik ama Bursa ya gidecek kadar yol yaptım gide gele.:)
Herkese iyi günler.

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.Bu sabah R link 2 güncellemesi için renault genel merkezi tarafından Ernaz dan alınan randevu için gittim.Güncelleme yerine google play den telefonuma bluetooth transfer programı yüklemek istediler.Daha önce birkaç kullanıcı da işe yaramış.
Renault genel merkezinden onları arayıp aramadıklarını sordum ve güncellemenin araca yapılacağını söylediklerini belirttim.Aramışlar.Bana güncelleme 2 saat sürüyor adım adım güncelleme yapılıyor /R link 2 sürümü yükseltiliyor demişti.Bunu ustaya anlattım.
Ama sonrasında yüklesin bakalım diye bekledim.Tabi ki sonuç aynı oldu.Bağlanıp 2 sn sonra tekrar düşmeye devam etti.
Sonuç olarak " R Link 2 sürümünü yükseltmemiz lazım" dedi.:) Ben de zaten bunun için gelmiştim dedim.Bugün 13:30 da kapatıyorlarmış.O yüzden Çarşamba günü arabayı götürüp bırakacağım.Akşama kadar adım adım konuşarak güncelleme yapacakmış Usta.
Boşuna gittim yani.Git gel git gel bakalım bu sefer ne olacak:)
Bursa ya kadar gitmeyelim dedik ama Bursa ya gidecek kadar yol yaptım gide gele.:)
Herkese iyi günler.
Hiç sanmıyorum ama inşallah çarşamba günü yaparlar geçmiş olsun

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Artık servisler bünyelerinde bir bilgisayar mühendisi veya yazılımcı bulundurmalı bence, böyle sanayi tipi deneme yanılma metodları uygulayan ustalarla bu iş hiç bir yere gitmez, sen bol elektronik özellikli akıllı araba yap bir tane bu konuda uzman bulundurma bu ne biçim bir mantıktır arkadaş. :sinirli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Renault genel merkezi ben,Bursa Mais herkesi anlıyor ve biliyor R Link güncellemesi yapılması problemi çözecek.Ee güncelleme dosyası da var.Bunu bir tek Usta anlamadı ki genel merkezden anlatmalarına rağmen!!!

En başında konuşulan noktaya çok şükür Ernaz da geldi en sonunda.:):)
Çarşamba günü bu iş artık çözülür.Çözülmez ise Renault genel merkezinin önüne götürüp aracı onlara güncelleyin diyeceğim:D:D
Şaka bir yana Çarşamba günü inşallah bu iş çözülecek.Ya da Bursa yollarına düşeceğim.
Esasında R link store da bu güncelleme yer alsa herkes bunu yapabilir ama bizim Renault Türkiye yabancı ülkelere göre geriden geliyor.Çünkü bu güncelleme Temmuz 2016 da çıkmış.Yabancı forumlarda paylaşımlar var.
Hayırlısı bakalım.Ama ben bu işin peşini bırakmayacağım tabi ki.;)
Usta çok gençti.Sanırım işe yeni girmiş.O yüzden şaşırmadım daha önce müşteri temsilcisinden duyduklarıma.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yine de bu işlerden anlayan, teknik bir personel bulundurmaları konusunda ısrarcı olduğumu söylemeden edemeyeceğim. Ben Renault fransa sitesinden de baktım güncelleme var ancak ben indiremedim, üyelik bağlantı noktam Türkiye göründüğü için herhalde direk Türkiye sayfasına atıyor. Servisler ile de uğraşmak istemediğim için (en azından bir süre, servisler bu işi öğrenene kadar) gidip sormadım bile güncelleme varmış ne yapacağız diye.
Size kolay gelsin umarım çarşamba sorununuz çözülür, gerçi bu zaman zarfında yeni güncelleme bile gelebilir, siz uğraşmaya başladığınızdan bu zamana bayağı bi süre geçti. hehe

servisler bu işi öğrenene kadar bu eziyete devam demek ki.

Bu arada sayın Befe bu servisten güncelleme dosyasını alabilseniz, burada paylaşabilseniz, sanırım Renault kullanıcılarına müthiş bir hayır işi yapmış olursunuz kesin. :eyv

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben yine de bu işlerden anlayan, teknik bir personel bulundurmaları konusunda ısrarcı olduğumu söylemeden edemeyeceğim. Ben Renault fransa sitesinden de baktım güncelleme var ancak ben indiremedim, üyelik bağlantı noktam Türkiye göründüğü için herhalde direk Türkiye sayfasına atıyor. Servisler ile de uğraşmak istemediğim için (en azından bir süre, servisler bu işi öğrenene kadar) gidip sormadım bile güncelleme varmış ne yapacağız diye.
Size kolay gelsin umarım çarşamba sorununuz çözülür, gerçi bu zaman zarfında yeni güncelleme bile gelebilir, siz uğraşmaya başladığınızdan bu zamana bayağı bi süre geçti. hehe

servisler bu işi öğrenene kadar bu eziyete devam demek ki.

Bu arada sayın Befe bu servisten güncelleme dosyasını alabilseniz, burada paylaşabilseniz, sanırım Renault kullanıcılarına müthiş bir hayır işi yapmış olursunuz kesin. :eyv

Ercan Bey size sonuna kadar katılıyorum.Dediğiniz gibi;
En azından servis bültenlerini okuyabilmeliler.Bununla ilgili servis bülteni yayınlandı dedi çünkü renault genel merkezinden arayan bey.
Yani onu bile okumuyorlar.
R link store u ben de fransa sitesinden açtım.Ancak kullanıcı adı ve şifreyi kabul etmedi ve dediğiniz şeyleri aynen ben de yaşadım.

Aynen.Bu süreçte bir güncelleme daha gelmiştir.[emoji4] Israrımın Ernaz'a da oraya güncelleme için gidenlere de faydası olur inşallah.Usta bu arada güncelleme yapmayı öğrenir belki[emoji2] .

Dosyayı isterim Ercan Bey.İnşallah alabilirsem paylaşırım tabi.

*KARAKULE*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncelleme için anlattıklarınızı okuyunca günümüz teknolojisinde anlamak baya zor. Siz yapmayı başarırsanız bizde deneriz.