Kontak takılıyor

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun kalmadı wd 40la çözüldü konu kapatılabilir teşekkürler

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sevindim sorunun sıkıntısızca çözülmesine....bu wd-40'ı bulan adamada oskar ödülü verilse yeridir valla :))
kontak bu akşam yarım açık şekilde anahtar içinde takılı kaldı ne çıkıyor ne de giriyor yarısı çıkık yarım açık gösterge ışıkları yanık şekilde takıldı kaldı akşam sanayiye gidecem ne yapılmalı vurdururarak çalıştıracam yeni alınca kontak diğer yerler nasıl açılacak komple değişiyoryarmı hepsini benzin kapağı ön kapılar nasıl olacak bilen varmı yoksa tamir mi olur ne yapılsa anlamadım gitti orjinalı kaldı içinde çektiğim bende kumandalı olan çıldıracam bu arabanın derdinden o kadar yapıyorum ummadığım yerden arıza çıkıyor bunuda yapınca başka ne çıkacak acaba :(

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kontak bu akşam yarım açık şekilde anahtar içinde takılı kaldı ne çıkıyor ne de giriyor yarısı çıkık yarım açık gösterge ışıkları yanık şekilde takıldı kaldı akşam sanayiye gidecem ne yapılmalı vurdururarak çalıştıracam yeni alınca kontak diğer yerler nasıl açılacak komple değişiyoryarmı hepsini benzin kapağı ön kapılar nasıl olacak bilen varmı yoksa tamir mi olur ne yapılsa anlamadım gitti orjinalı kaldı içinde çektiğim bende kumandalı olan çıldıracam bu arabanın derdinden o kadar yapıyorum ummadığım yerden arıza çıkıyor bunuda yapınca başka ne çıkacak acaba :(

2 hafta önce benim kontak da sıkıntı çıkardı, marş almıyodu. Değiştirdim orj kontak ile.
Komple anahtar takım olarak olmadığını ama bi anahtarcının diğer anahtarları kontağa uydurduğunu söylediler, bi ara gidip yaptırıcam daha vakit bulamadım.
Ama sıkıntı yani bi kumanda bozulsa arabayı açamıcamhihi kumandanın da teki yok

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 hafta önce benim kontak da sıkıntı çıkardı, marş almıyodu. Değiştirdim orj kontak ile.
Komple anahtar takım olarak olmadığını ama bi anahtarcının diğer anahtarları kontağa uydurduğunu söylediler, bi ara gidip yaptırıcam daha vakit bulamadım.
Ama sıkıntı yani bi kumanda bozulsa arabayı açamıcamhihi kumandanın da teki yok
Bende de kumanda ile açılıyor amahtarla ne kapı nede kontak ikiside arızalı şifreler bozukmuş yenisini alınca çift anahtar oluyormuş dedi ler en iyisi tamir ettireyim diyorum kapı ve kontağı vaalla ne yapacağımı bilemedim her yerini yaptırmaktan kına geldi artık bıktım yaaa

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kontak aldık değişti kapılarıda açıyor anahtarım tek oldu
bir tek anahtar ne olur ne olmaz çektireyim bir tane daha
ama anahtarın tersi düzü oldu ve direksiyon kitlenmeye başladı önceden kitlenmiyordu bu iiyimi kötü mü bilerek iki taraflı yapmadım dedi usta uzun ömürlü olur böyle demiş yenisi oynayınca şifreyle tez bozulur demiş
kartalda ustaya bıraktım adam böyle dedi tamam dedim aldım kapının bir tanesi kitleniyor açılıyor anahtarla diğerinin girişi bozuk onuda elektrikçi söküyor kilitçi tamir edip elektrikçi takıyor uğraştırıyor

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar.

benim araçtada 3 veya 4 yıl öncesi kontak takılması sıkıntısı yaşamıştım. o sabah araca binip kontağı çevirmek istedim, neredeyse anahtar kırılıp içinde kalacak şekilde oluyor fakat dönmüyordu.

bende ya kırılacak, ya çevirecek hesabına gittim ve zorda olsa çevirip aracı çalıştırdım. bu olayın birdefaya mahsus olduğunu düşünüp, araçtan işim bitince stop edip anahtarı kontaktan çıkardım. vay senmisin çıkaran :) işim bitince yine başıma gelen aynı olay. kontak dönmüyor.
zar zor yine döndürüp çalıştırdım aracı. ama bu arada şunuda anladım.

kontaktan anahtarı çıkarıp, tekrar takıp çevirmeye kalkarsam anahtar, kontağı çevirmiyor. fakat çevirdikten sonra, anahtarı kontaktan çıkarmadan çevirirsem hiç bir sıkıntı yok. kontak işliyor.

benim çözümüm de şu oldu;

anahtarcıda yedek bir anahtar çektirip, anahtarı kontakta genelde üzerinde bırakıyorum. orjinal anahtar ilede kapıları kumanda ile kilitleyip, açıyorum. okadar. gerçi çektirdiğim anahtar orjinal anahtarından daha iyi iş yapıyor, nezaman çıkarıp taksam hiç sıkıntı yapmıyor, orjinal anahtarı kontağa taktığımda hala sıkıntı çıkarıyor bana. çektirme anahtar ile yola devam...

kazasız belasız günler dilerim.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben kontak alarak değiştirdim sorun halloldu
fakat sizde de öylemi şimdi anahtarın teri düzü var sadece ters takınca dönmüyor düzltip diğer taraffını takınca çalışıyor yada bagajı açıyor sizde de böylemi yada böyle kullannan varmı

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm

ben kontağı değiştirmedim. sadece kumandalı anahtardan, anahtarcıda bir anahtar yaptırdım ve kontağa taktım. benim çektirdiğim anahtarı, ters veya düz takmam farketmiyor herşekilde dönüyor. belkide sizin anahtarı, anahtarcı iyi çekememiştir.

kazasız belasız günler dilerim.