Laguna i 2,0 16 v 140 beygİr 2002 model araba Çekmİyor

bozkurt66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba Arkadaşlar Ben bülent .. 2 Gün önce aldım aracı .. üzerinde atiker sıralı sistem var ...ancak aracı ne yaptısa 140-150 km geçmiyor acil yardım edin ne yapmam lazım ... ??

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu soru çok kapsamlı bir soru olduğu için bir çok sebebi olabilir.Lpg,ateşleme sistemi baskı balata veya elekronik bir hata olabilir.Bilgisayara bağlatıp baktırsan iyi olur.

Ahmet Mert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustaya goturmen lazım :) ummadık taş baş yarar diye bir laf var neyin nerden geleceği belli olmaz özellikle motor konusunda. kapalı kutu sonucta..

bozkurt66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor yeni yapılı motor ustasından aldım aracı alırken .. 2 tane benzin enjektörünün değiştirilmesi gerektiğini bilerek aldım... tamam benzinde tekleme var bundan dolayı ama LPG'de araç yine çekmiyor arabayı sanki tutan birşeyler var 140-150 ancak zorla vurdum ? yardım lütfen .... 2002 lerde buji ve buji kablosu oluyormu onlar değişelim mi !!

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin enjektörü arızalıysa lpg dede sıkıntı yaratır fazla zorlamadan bir servise git derim.

bozkurt66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Van da yaşıyorum benzin enjektörü bulamadım ne 2 tanesinde sıkıntı var ? ne yapmam lazım ... bi kaç tane buldum ama ölçümde yetersiz geliyo

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katalizörü temizletin.

bozkurt66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
katalizatör dolu olsa normalde rolantide çalışırken gaz verdiğinde gaz yemez değil mi ? Ben vites boşta iken gaz verdiğimde çok güzel gaz yiyor

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
katalizatör dolu olsa normalde rolantide çalışırken gaz verdiğinde gaz yemez değil mi ? Ben vites boşta iken gaz verdiğimde çok güzel gaz yiyor
Tam bilemeyeceğim ama birinde görmüştüm temizletince düzelmişti. @LAGUNA2002 konuyu gördüğünde sorunu çözebilir.:eyv

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Önce aracınızı benzinde normal çalışır hale getirmelisiniz.Sıralı sistem lpg li araçlar benzinde düzgün çalışmıyorsa lpg de de aynısını yapar.Çünkü bu sistem benzinde çalışırken ecu ya iletilen bilgileri toplayarak çalışır.Bu yüzden benzinde ne gördüyse lpg de de aynısını yapacaktır.