Laguna III 1,5dci Çözülemeyen problem

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enteresan olan renault mais nasıl bunu tespit edemez? kronik sorunlar sınıfına sokamaz? bütün servisleri konu hakkında bilgilendiremez?
Benim bu foruma bunları yazmamdaki amaç benim yaşadıklarımı başkaları da yaşamasın servislerin elinde oyuncak olmasın kısa yoldan sorununu halletsin...

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fren müşürü değişti düzelmedi. debriyaj müşürü yanlış gelmiş fabrikadan. yarına kaldı :(

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cumartesi gecesi samsun a geldim. gece klima kapalı olduğundan çok fazla güç kaybı yaşamadım.
pazartesi sabah araba renault onur servisine gitti. enteresan olan benim arabamla ilgilenirlerken aynı dertten muzdarip bir tane antep plakalı fuluence geldi. Buradada turbo kaptörü hava debimetresi birçok şeyi denediler. bakalım bu gün olacak mı....

AYTEKİN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi inanırmısn ilk paragraftaki full benzin istasyonunu okudum ve senin adına üzüldüm :( ankara gülveren mevkindede açılmıştı bide ucuz arkadaşımla gittik 97 oktan benzin aldık ki normalde arkadaşım 97 pahalı diye 95 alıyo herneyse araba resmen öldü yokuşlarda utanmasa 1. viteste bile çıkmıcak gaz tepkisi kalmadı ve 1 depo bnzin sanki uçtu gitti çok bereketsizdi.. arkadaşımda normalde opetten alırdı ondan sonra 9-10 depo opetten fulledi depoyu ama sorun geçmemişti hala daha :( ondan sonra naptı bilmiyorum aramız bozuldu kendisiyle....ama o benzikliteki yakıtlarda cidden bi *okluk var yani kesinlikle :pislik

1301217

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi inanırmısn ilk paragraftaki full benzin istasyonunu okudum ve senin adına üzüldüm :( ankara gülveren mevkindede açılmıştı bide ucuz arkadaşımla gittik 97 oktan benzin aldık ki normalde arkadaşım 97 pahalı diye 95 alıyo herneyse araba resmen öldü yokuşlarda utanmasa 1. viteste bile çıkmıcak gaz tepkisi kalmadı ve 1 depo bnzin sanki uçtu gitti çok bereketsizdi.. arkadaşımda normalde opetten alırdı ondan sonra 9-10 depo opetten fulledi depoyu ama sorun geçmemişti hala daha :( ondan sonra naptı bilmiyorum aramız bozuldu kendisiyle....ama o benzikliteki yakıtlarda cidden bi *okluk var yani kesinlikle :pislik

Ben son 60.000 km dir yakıtımı sadece Opetten alıyorum ama bende de aynı sorun var ...
İspanyol ve rus renault sitelerinden okuduğum kadarıyla problem benzine yağ karışması da olabilir deniliyor
fakat
benim aracımda dikkatimi çeken hava soğukken bu sorunun olmaması daha çok hava sıcakken bu sorunun cıkması
yani problem benzin + oksijen karışımının zenginliğinden kaynaklanabilir.
burada da birkaç şey aklıma geliyor
birincisi hava filtresinin tıkanması
turbonun yeterince oksijen pompalayamaması veya egr sensörünün arızalı olması
ben işe ilk önce hava filtresini değiştirmekle başlıyacağım daha sonra egr temizliği ,
katalitik konvertor temizliği vs vs gidecek hadi bakalım ....

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu ilgiyle okudum umarım sorununuz cözülür anlaşılan k9k da genel olarak sıkıntı var bu konuda kangoosundan lagunasına kadar arıza kaydı almaması demek sorun olan şey tamamen bozuk degil eskisi kadar yerine getirmiyor demekki o yüzden de araç kayıt almıyor sanırım

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun.. benim aklıma direk turbo geldi..

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Samsun dan ist a geldim. İstinyedeki renault un ana servisine götüreceğim arabamı. halolur inşallah...

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault mais in kendi servisi olan Boğaziçi servise götürdüğüm arabamı 3 gün sonra normale dönmüş halde aldım.
Hediyesi 3.271-TL. 3 tane yetkili servisin bulamadığı problem ise Turbo !....
arabam eskisi gibi oldu herşey yolunda. İnşallah kimsenin başına gelmez....

humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun...