Laguna III 1,5dci Çözülemeyen problem

ahtapot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun kardeşim

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani yakıt mı bozmuş turboyu .tesadüf mü?

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun eğer mazottan sa gidin şikayet edin elinizdeki fişle

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
diğer servisleri çok suçlamamak özellikle renser in ustayı çok yi diye biliyor .diğer servisler bir sürü parçayı deneyince mais boğaziçinin işi kolay olmuş diye düşünüyorum.

uysalburak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis sorunun net kaynağını söyleyemiyor. yağ değişiminden olabilir diyor ki araba 60.000 de zaten bütün bakımları km si gelmeden yapıldı....

Ne renser ne özşafak ne de samsun onur u asla suçlamıyorum. Çünkü arıza mekanik olduğu için bilgisayar hatayı göstermiyormuş. Boğaziçi servisin söylediği bu. Ayrıca boğaziçi servis araba ilk defa servise gelmiş gibi herşeyi en baştan denedi. Denenen herşeyi tekrar kontrol etti. Buradaki arıza şurada:

Her servisin elinde her parça yok. dolayısıyla parça deneme şansları yok. Oysa boğaziçi servis renault un bütün imkanları kullanıyor. bütün parçalar elinin altında. Tek dezavantajı diğer servislerde maliyette indirim alabiliyorken boğaziçi serviste liste fiyatı neyse o. Bir kuruş indirim bekleyeceksiniz. 9.90 TL araba yıkama parasına kadar faturanıza ilave ediyorlar. Bunları göze alıyorsanız oraya gitmenizi tavsiye ederim.

1301217

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun ...
3300 lira sadece turbo değişimi mi yoksa başka değişen malzeme de varmı ?

KAVİYY İNŞAAT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2008 laguna 1.5 dci kullaniyorum ayni enjektor hatasini veriyor ve cekisten dusuyor. Servis yakit pompasi degismeli diyor. Fakat oldukca maliyetli. Yazdiginiz gibi stop edip calistirinca duzeliyor...

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2008 laguna 1.5 dci kullaniyorum ayni enjektor hatasini veriyor ve cekisten dusuyor. Servis yakit pompasi degismeli diyor. Fakat oldukca maliyetli. Yazdiginiz gibi stop edip calistirinca duzeliyor...

Genelde 1.5 dizel motorlarda olan bir hatadır. Mazot pompasını değiştirmek yerini pompanın uç kısmında bulunan regülatör adlı parçaya değiştirirseniz sorun düzelecektir. Parçanın fiyatı işçilik dahil 350 tl civarıdır.

KAVİYY İNŞAAT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Regulator degistiginde kesin cozumleniyor mu arkadaslar eger oyleyse cok tesekkur ederim. Peki bu araclarin direksiyonunun meganlardan agir olusu normal midir?

antonit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde 1.5 dizel motorlarda olan bir hatadır. Mazot pompasını değiştirmek yerini pompanın uç kısmında bulunan regülatör adlı parçaya değiştirirseniz sorun düzelecektir. Parçanın fiyatı işçilik dahil 350 tl civarıdır.

Bu kesin çözüm müdür? Benim tamirci yok ondan olmaz diyor boşuna masraf etmeyelim diyor. Yardım edermisiniz?