Lagunam gitmiyor

tekin29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar.. benim 2001 model 2.0 rxt 140 bg.lagunam var..aracımı yeni aldım.bu araç hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim ve bazı sorunlarım var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
birinci sorunum; aracım gitmiyor.3000 devirde 100km,4000 devirde 120km ancak yapıyor,motor bağırıyor sanki vites büyütmek gerekiyormuş gibi ama 6 yok arabada:). baskı balatadan olabilirmi ?
ikinci sorunum; yol bilgisayarında aracın yaptığı km.lerden başka bişey göstermiyor.yan depodaki benzini,kaç km yol yapar vb.. burada çizgilerden başka bişey yok..bi forumda okumuştum,silecek kolunun tepesine basılı tut marş yap düzelir yazıyordu denedim olmadı.
birde kullanma kılavuzu..linkler verilmiş ama hiç biri açılmıyor..bu konularda yardımcı olursanız sevinirim

tekin29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu konuda hiçmi fikri olan yok ???

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5. vites 4000 devirde 140 ve üzeri hız yapması gerekir .

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekin kardeşim, hiç servise gösterdin mi, ne diyorlar? Araban motorda istiyor olabilir, baskı balata'dan olabilir, eğer tüplü ise ayarı çok kısıktır ondan olabilir. Bir sürü şey söylenebilir bu konuda. En iyisi bir servise veya ustaya göstermen.

mistik60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın 5.vites 2600 devirde 90 ile gitmesi gerekiyor. Devir saatinde herhangi bir arıza yoksa ve devir daha fazla ise muhtemelen baskı balata kaçırıyordur. Silecek koluna basılı tutarak marşa basma işi yanılmıyorsam laguna 2 de var. Test mode yapıyodu. Bizim laguna 1 lerde yok diye biliyorum.

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanma klavuzu ile ilgili kayıtlı linkler vardı bende ama hiçbiri çalışmıyor.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun umarım kısa zamanda çözülür sorunların ve gönül rahatlığıyla binersin aracına :eyv

mistik60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu link bende var Mustafa ama ücretli program istiyor indirmek için.
Yok abi ben indirdim, denedim ondan sonra attım siteye. İşaretlediğim yere tıklarsan doğrudan indirmeye geçiyo.

LPgEBJ.jpg